Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Kasia22 » 10 gru 2008, 23:50

tzn orzeczenie uprawomocniło sie wczoraj, wiec nie wiem, czy jesli byloby cos nie tak, to by nie zawiadomili juz, czy nie... no i nie wiem, czy w takim razie jesli mialam lekarza orzecznika w listopadzie, to renta mi sie liczy od listopada, czy od grudnia?

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Kasia22 » 10 gru 2008, 23:55

no ale to było we wrzesniu... :) to juz od wtedy by mi sie liczyła? to znaczy ze jesli dostane to bede miec wyrownanie za 3 mc? :wow:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Kasia22 » 10 gru 2008, 23:58

Zartujesz sobie ze mnie :) Ja to myslałam, ze góra za listopad, bo miałam komisje w listopadzie :) ale powaznie :) przeciez to strasznie duzo pieniedzy :) :mrgreen:

alez by to była niespodzianka na swieta :) hihihi :)

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Kasia22 » 11 gru 2008, 00:04

moge stawiać nawet kolejke ;) :beer:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: obyty.z.cu » 11 gru 2008, 12:42

Kasia22 pisze:to znaczy ze jesli dostane to bede miec wyrownanie za 3 mc?
maly przyklad...ktos jest na zwolnieniu lekarskim i po okresie naleznym sklada wniosek o rente....komisja rente przyznaje..a ZUZ splaca caly okres od ostatnie dnia zwolnienia lekarskiego...... :wink: jesli to pomoze Ci zrozumiec tryb naliczania...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Kasia22 » 11 gru 2008, 16:14

no ale jak ja składałam wniosek o rente, to nie miałam jeszcze orzeczenia o niepełnosprawnosci. Czy to nie wyklucza wyrównanie tej renty? Bo ja jak złozyłam wniosek, to oni mnie skierowali do lekarza orzecznika dopiero na listopad. i dopiero on wydał takie orzeczenie o całkowitej niezdolnosci do pracy..hmm.. Bo nie wiem, czy tutaj to orzeczenie ma wplyw na date wyplacania swiadczenia...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: obyty.z.cu » 11 gru 2008, 18:53

Kasia22 pisze:no ale jak ja składałam wniosek o rente, to nie miałam jeszcze orzeczenia o niepełnosprawnosci. Czy to nie wyklucza wyrównanie tej renty?
sa terminy ktorych ZUS musi przestrzegac.... niepelnosprawnosci orzekal orzecznik..termin komisji ustalal ZUS..wiec spoko....dostaniesz splate....
zreszta poszperaj tu...viewforum.php?f=20
http://www.zus.pl/wai/default.asp?p=4&id=4
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Kasia22 » 11 gru 2008, 19:58

oczywiscie, ze nie ;-) tylko nie moge uwierzyc ;-)
Chora na Crohna od zawsze.

jacekzzz3
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 27 lut 2009, 14:05
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: bielsk podlaski

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: jacekzzz3 » 28 lut 2009, 10:37

Ludzie ZUS to bagno ja po roku od rozpoznania crohna wedłóg orzecznika ZUS jestem całkowicie zdrowy i nie powinienem badać się żadnego świadczenia ale cóż jak pan orzecznik sam dokładnie nie wiedział co to za choroba to o czymś to świadczy podważył nawet opinje lekarza biegłego to cos jest nie tak a jeśli chodzi o PCPR to też nie miło wspominam
chory na crohna od 5 lat w remisji i oby tak dalej

jacekzzz3
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 27 lut 2009, 14:05
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: bielsk podlaski

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: jacekzzz3 » 28 lut 2009, 20:53

Tak odwoływałem się dwa razy i sąd pracy przyznawał mi rentę ale za trzecim razem nie miałem już siły na tą ciaganinę i te sprawy toczace sie prawie rok czasu mam bardzo słaba psychikę a jak stawałem na grupę w pcpr to też nie było lepiej pani która przeprowadzała zemną rozmowę zaczeła od tego że jestem mlody i powinienem normalnie pracowac i uczyć sie anie badać sie grupy a jak powiedziałem że przez chorobę i tak mam zmarnowane życie to sie roześmiała i taki teks walneła że koszmar
chory na crohna od 5 lat w remisji i oby tak dalej

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Kasia22 » 28 lut 2009, 21:24

no w sumie, ja podeszłam do tej rozmowy zupelnie na luzie. nawet nie wiedzialam, ze mam szanse dostac :) powiedzialam, ze raz jest lepiej a raz gorzej i ja tez studiuje dziennie, wiec moze to tez ma jakis wpływ. Powiedziałam, ze sie ucze, bo nie chce być wiecznie na zasilku :) no i w sumie taka prawda ;)

No i tutaj ukłony w strone Zabusi która mnie wspierała :*

Grześ
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Grześ » 01 mar 2009, 20:48

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Od dłuższego czasu zastanawiam się czy starać się o orzeczenie w PCPR. Wydaje mi się, że raczej mam małe szanse. Do tej pory choroba obchodzi się ze mną łagodnie (z czego bardzo się cieszę) i nie mam obszernej dokumentacji. Tylko kilka badań, pobyty w szpitalu przy okazji kolonoskopii. No i tylko częściej od statystycznego obywatela odwiedzam WC. To chyba trochę mało, żeby starać się o przyznanie grupy.

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Artur M » 02 mar 2009, 01:49

Oczywiście, że spróbuj. To lekarz, na podstawie twojej dokumentacji medycznej oceni stopień Twojej niepełnosprawności. Zakładam oczywiście, że trafisz na "normalnego" orzecznika.
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Grześ
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Grześ » 02 mar 2009, 11:15

Na początku Kwietnia mam wizytę w poradni. Zastanowię się do tego czasu. Mam jeszcze pewne wątpliwości co do pracy. Tzn. mam niezłą pracę a nie wiem jak mój pracodawca zareaguje gdyby udało mi się dostać orzeczenie. Nie wiem czy konieczne jest powiadomienie pracodawcy? A czy jeśli nie chcę powiadamiać pracodawcy to jest sens starania się o orzeczenie? Takie są moje wątpliwości.

Grześ
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: Grześ » 03 mar 2009, 10:24

Wiem, że są w firme zatrudnione osoby z orzeczeniami. Może moje obawy są bezpodstawne tyle, że czasy mamy niepewne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”