Orzeczenie o niepsełnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
allem
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:02
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Orzeczenie o niepsełnosprawności

Post autor: allem » 18 sty 2016, 13:04

Witam serdecznie. Na CU choruje od listopada ubiegłego roku. Przyjmuję następujące leki encorton 30 mg oraz asamax 2x3 tabletki dziennie. Obecnie czuje się dobrze, stopniowo schodzę ze sterydów. Przeglądając forum ''natknąłem się'' na dział porady prawne-orzecznictwo o niepełnosprawności. Sporo osób chorujących na NZJ posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności. Chciałbym dowiedzieć się jaka jest szansa na przyznanie mi statusu osoby niepełnosprawnej zważywszy na okres trwania mojej choroby ? Mój lekarz twierdzi, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że komisja lekarska pozytywnie rozpatrzy moją sytuację.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 17:30 przez allem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

Post autor: patkaas » 18 sty 2016, 13:56

Lekki dostaniesz, bo jest to choroba przewlekła, na całe życie. Umiarkowany przyznają osobom z ciężkim przebiegiem choroby, częstymi pobytami szpitalnymi itd.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

Post autor: karolek0303 » 18 sty 2016, 16:02

ja dostałem umiarkowany na 2 lata z pfronu, a też mam CU i 2 pobyty w szpitalu za sobą. także tu chyba nie ma reguły
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

Post autor: mona74 » 22 sty 2016, 18:58

Mam umiarkowany. Ja przebywałam w szpitalu 2 x: w 2009 r (rozpoznanie choroby) i w 2015. W międzyczasie zażywałam 2 x sterydy a potem tuż przed komisją. Ale byłam wtedy też na leczeniu biologicznym i immunosupresji. Zależy od lekarza. Trzeba próbować.
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

Post autor: elwik18 » 01 lut 2016, 14:53

Witam. Miałam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności do końca stycznia 2016 r. Wniosek miałam złożyć ostatniego stycznia (wcześniej nie miałam czasu się tym zająć) ale rozłożyła mnie grypa i mamy już luty - czy w dalszym ciągu mogę ten wniosek składać czy trzeba było mieć ciągłość i szkoda wychodzić do lekarza po uzupełnienie dokumentów?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 01 lut 2016, 15:34

składać jeśli uważasz że to potrzebne .Jak najszybciej.
Oczywiście wnioskować o przedłużenie.Co zrobią z tym to inna sprawa,mogą albo termin przedłużyć albo od nowa.
elwik18 pisze:Miałam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności do końca stycznia 2016 r. Wniosek miałam złożyć ostatniego stycznia
takie wnioski składa się w terminie od 30 dni do zakończenia terminu ,czyli mogłaś to zrobić cały styczeń.
Oni mają czas też 30 dni na rozpatrzenie abo zawiadomienie o terminie rozpatrzenia sprawy.
Występujesz o przedłużenie czyli nie powinni robić kłopotów,bo i tak termin oznaczenia niepełnosprawności już został ustalony.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

Post autor: elwik18 » 01 lut 2016, 16:25

Dzięki, w takim razie jutro biegnę do lekarza i proszę o wypełnienie dokumentów.
Wiem, że miałam cały styczeń ale niestety w pracy był taki nawał, że nie miałam kiedy wziąć wolnego dnia aby pozałatwiać swoje sprawy, a jak już zaplanowałam wszystko na ostatni dzień, to niestety dzień wcześniej rozłożyła mnie grypa i po sprawie. To jest właśnie nauczka aby nie zostawiać wszystkiego na ostatni dzień - nauka na przyszłość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”