Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kruk
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:40
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: Kruk » 13 sty 2016, 21:07

Witam , choruję od paru lat z 5 na Leśniewskiego Crohna w 2014 roku miałem operację na jelitach bo miałem zwężenie i prawie niedrożność . Po operacji nie miałem problemów ze zdrowiem typu ból brzucha , biegunki czy też wodny stolec mi się zdarzają . W tamtym roku nie byłem ani razu w szpitalu , pracowałem za granicą gdzie dobrze się czułem i też mi nic nie było. Oprócz jakiś biegunek

Poradzcie mi czy mogę się ubiegać o status osoby niepełnosprawnej ? czy jestem za zdrowy ?
proszę o pomoc

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: obyty.z.cu » 13 sty 2016, 21:15

w sumie to ...po co Ci to ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: Brawurka » 14 sty 2016, 10:07

Kruk, ubiegać się możesz.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: langusta » 15 sty 2016, 11:09

Kruk,
większość osób chorych na NZJ, które znam posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
Wiem, że w niektórych rejonach Polski jest ciężko uzyskać je na NZJ (pomorze zachodnie).
Zbierz całą dokumentacje wypełnij wniosek z lekarzem i próbuj.
langusta
dwie córki chore na CD

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: anetka30 » 15 mar 2018, 20:30

Dziś złożyłam wniosek o orzeczenie stopnia niepełnosprawności. W chwili obecnej jestem w początkowej fazie remisji, czuję się dobrze, wyniki są ok. Zastanawiam się czy mam szansę uzyskać stopień niepełnosprawności. Zależy mi na tym pod kątem przywilejów w miejscu pracy. Myślę też o zmianie pracy a pojawiła się szansa na takową pod warunkiem, że uzyskam stopień niepełnosprawności (dofinansowanie dla pracodawcy).

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: obyty.z.cu » 15 mar 2018, 22:49

musisz myśleć ciutke inaczej.
Jesteś chora na przewlekłą chorobę, jak na razie nie wiadomo skąd ona, a leczenie jest z różnym skutkiem, jak na huśtawce. Raz lepiej, raz gorzej.
Remisja może być objawowa, endoskopowa i trzecia, ta potwierdzona w wynikach his patu.
Tak więc to, że czujesz się lepiej to tylko objawowo ;)
Stopień niepełnosprawności nie przyznają za jakąś chorobę, ale dlatego że , choroby komplikują nam życie, na różnych frontach, bardzo ograniczając nasze możliwości.
Raz jest lepiej, raz gorzej, a żyć, pracować trzeba.
I tak to musisz przestawiać, mówić , że mając odpowiedni stopień będziesz miała szansę na odpowiednią pracę, możliwość leczenia się i pracowania, itd...
No i pozwolą też skorzystać z tych dodatków pracowniczych, urlopu więcej, przerw w pracy więcej, dopasowanego stanowiska itd...
W wniosku było 10 punktów o które możesz występować, warto byś i o tym pomyślała, czasem to co wydaje się teraz mało potrzebne, za chwilę będzie potrzebne ;)
To też pokaże "komisji", że tej pomocy, tego stopnia potrzebujesz.
Więcej wiary, ale też i chorwanie to nie wstyd, a Komisja przyznając odpowiedni stopień ma właśnie w tym pomagać.
No i mów, że "potrzebujesz" minimum stopnia umiarkowanego i to a dłużej, żebyś mogła ułożyć sobie życie i leczenie .
Po prostu powiedz, że potrzebujesz , oczekujesz od nich pomocy, a ten stopień da Tobie szansę na godne życie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: anetka30 » 17 mar 2018, 23:14

Dzięki za wskazówki. Zobaczymy co będzie. Czekam na wezwanie a w sumie do tego czasu może być różnie jeśli chodzi o stan zdrowia.

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: anetka30 » 10 kwie 2018, 22:04

Dziś byłam na komisji. Wszystko wskazuje na to, że dostanę stopień lekki, co mnie nie urządzą wogóle. Trudno jakoś to przeżyje, ale szczerze mówiąc wkurzyło mnie to. Patologia ma pomoc z każdej strony, alkoholik dostaje rentę socjalną w nagrodę, że chleje. Człowiek uczciwie pracuje, nie kombinuje i jak zwykle ma pod górkę. Widząc jak ten system pomocy w naszym państwie działa, nasuwa się jedna myśl najlepiej nie pracować, być życiowym nieudacznikiem a wtedy pomoc się dostanie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: obyty.z.cu » 10 kwie 2018, 23:01

anetka30 pisze:
10 kwie 2018, 22:04
Człowiek uczciwie pracuje, nie kombinuje i jak zwykle ma pod górkę. Widząc jak ten system pomocy w naszym państwie działa, nasuwa się jedna myśl najlepiej nie pracować, być życiowym nieudacznikiem a wtedy pomoc się dostanie.
cóż, ostatnio widać, że "trzeba się nauczyć wszystko krytykować i żądać, oczywiście oskarżając ,że urzędnicy realizują tylko swoje"..i nie jest to zdanie o Tobie, ale tak właśnie i ja to widzę, patrząc na to co się dzieje.
Znam kilka osób które żyją z MOPSu, tylko ciągłe żądanie i biadolenie.
Tam gdzie powinni pomóc, udowadniają, że przekroczony dochód o 5 zł.
Za to "bidoki" niepracujące dostają i zasiłki, i obiady, i leki, i wszelka inną pomoc.
Nie podejmą pracy, "bo stracą " dochody z opieki społecznej.
Oczywiście "samotni" inaczej, tacy niby nie przygotowani do życia, ale to właśnie oni pokazują jak to się "wykorzystuje" innych.
No tak, ale to trzeba umieć, Ci uczciwi nie idą do MOPSu po pomoc, bo się wstydzą,..niestety.

Wiem, nie wszędzie tak jest, ale taki obraz widzę na codzień.
anetka30 pisze:
10 kwie 2018, 22:04
Wszystko wskazuje na to, że dostanę stopień lekki, co mnie nie urządzą wogóle. Trudno jakoś to przeżyje,
spokojnie, dostaniesz decyzję, to wtedy będziesz wiedzieć co i jak, zawsze można też się odwołać ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: anetka30 » 11 kwie 2018, 06:21

Ja też znam kilka osób, które korzystają z mopsu i niestety kombinują jak się da i wszystko dostają. Człowiek pracujący czuje się jak frajer.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: Karaoke » 09 maja 2018, 18:16

anetka30 pisze:
10 kwie 2018, 22:04
Wszystko wskazuje na to, że dostanę stopień lekki...
Sprawdziły się Twoje przewidywania :?:
może miłe zaskoczenie :o
anetka30 pisze:
10 kwie 2018, 22:04
Patologia ma pomoc z każdej strony, alkoholik dostaje rentę socjalną w nagrodę...
Ale jaka to rzesza wyborców :grin:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Czy mam szanse na status osoby niepełnosprawnej ?

Post autor: anetka30 » 10 maja 2018, 06:01

Niestety przewidywania się spełniły. Trudno, jakoś to przeżyje hehe tylko irytuje mnie fakt, że patologii i nierobom się w tym kraju pomaga a człowiekowi, który uczciwie pracuje i płaci podatki nie pomagają. Cóż żyjemy w takim kraju niestety. Następnym razem złoże papiery jak będę mieć nawrót objawów. Pójdę z kroplówką to może p dr zobaczy co to za przyjemna choroba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”