Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asdi
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2010, 11:20
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krk

Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Post autor: asdi » 25 mar 2014, 22:37

Cześć :D
Dostałam dzisiaj pismo z Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Wieliczce, w którym piszą o konieczności uzupełnienia dokumentacji medycznej o:
1. aktualna morfologia - OK
2. aktualne zaświadczenie od gastrologa.
3. poprzednie orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - byłoby ok, gdyby pani przyjmująca papiery nie powiedziała, że nie będzie problemu, jeśli nie mam przy sobie, to oni sobie wyciągną. Szczegół, że chcą papier, który sami wydali :wink:

Do wniosku dołączyłam zaświadczenie od lekarza rodzinnego (we wniosku jest napisane, że może być od rodzinnego), ponieważ swojego gastrologa widuję 3 razy do roku, następną wizytę mam w sierpniu.
Czy da się to jakoś ominąć? W grudniu, gdy przyszłam do Poradni podczas zaostrzenia nie chciał mnie przyjąć, tylko napisał na kartce, co rodzinny ma mi przepisać. Nie chcę się tam niepotrzebnie pałętać.
Proszę poradźcie, co mam im odpisać w owej sytuacji.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Post autor: ulka1986 » 25 mar 2014, 22:43

Napisz tak jak jest, że nie masz możliwości q tej chwili na orzeczenie od gastrologa, ponieważ termin wizyty jest odległy.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Post autor: iza121 » 26 mar 2014, 19:27

może podejdź do lekarza i spytaj się, czy takiego zaświadczenia by Ci nie wypisał, a jak nie to napisz tak jak ulka1986, napisała

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Post autor: kasia38 » 26 mar 2014, 20:34

no właśnie terminy są odległe a urzędnicy jakby o tym nie wiedzieli...
ja na ostatniej komisji (co prawda w ZUS) przedstawiłam kartę z poradni jelitowej, komisja była 7 lutego a pani orzeczniczka była BAAAAAAARDZO zdziwiona, że ostatni raz byłam w poradni w październiku....
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Post autor: Szaraja » 26 mar 2014, 21:04

Zwykle do wniosku warto dołączyć kserokopie karty z wizyt u lekarza za okres kiedy było ostatnie orzeczenie o niepełnosprawności. Jak masz tą kartkę o gastroenterologa którą dostałaś końcem, roku, albo jest w karcie u rodzinnego, to dołącz ksero., może być z kartami z poradni za w/w okres.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

asdi
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2010, 11:20
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krk

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Post autor: asdi » 28 mar 2014, 10:23

Do wniosku dołączyłam dokumentację medyczną z poradni gastrologicznej, od rodzinnego i badania kolonoskopowego. Dlatego ich żądania są dla mnie niezrozumiałe.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

Post autor: Szaraja » 28 mar 2014, 14:54

Napisz im odpowiedz na piśmie, wyjaśnij, że następną wizytę u gastrologa masz... z uwagi na długie kolejki do lekarzy specjalistów, nie ma możliwości wcześniejszego przyjęcia Cię przez lekarza specjalistę. Co do orzeczenia- zgodnie z KPA, dokumentu znanemu organowi z urzędu, nie mają prawa żądać. Wyjaśnij, ze zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarza rodzinnego dołączyłaś do wniosku. Jak chcesz odezwij się na pw, to pomogę w pisaniu.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”