Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Mamcia » 24 cze 2015, 19:25

Wypełnić może i rodzinny i specjalista, ale ten drugi lepiej aby leczył, anie wypełniał rubryczki. Natomiast do wniosku należy dołączyć dokumentację w tym opinię specjalisty.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: kaskaaa1502 » 24 cze 2015, 19:37

Mamcia, ja nie dołaczałam opinii specjalisty. Mialam tylko dokumentację i zaświadczenie od rodzinnego, ale ja nie stawałam pierwszy raz tylko przedłużałam. Za pierwszym razem gastrolog mi wypełniał zaświadczenie...
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: alate » 25 cze 2015, 11:15

ano własnie
chyba ważne jest to, czy staje się pierwszy raz, czy przedłuża
ja stawałam po raz I w grudniu ub. roku, po rozpoznaniu z września i powiedziano mi, że musi być opinia lekarza prowadzącego, a mnie prowadzi i prowadził specjalista
Crohn ? Z tym da się żyć !

Anonymous_13ece955

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Anonymous_13ece955 » 25 cze 2015, 20:32

ja na pierwszą stanęłam z wnioskiem od rodzinnego.
ale w dokumentacji miałam kilka zaświadczeń od specjalistów, choć nie wydaje mi się, żeby ktoś je w ogóle przejrzał. natomiast wniosek był obecny na stoliku podczas mojej komisji.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 26 cze 2015, 11:09

Anonymous_13ece955 pisze:natomiast wniosek był obecny na stoliku podczas mojej komisji.
bo na podstawie wniosku się orzeka.
Ale też zaświadczenie o stanie zdrowia obejmuje wszystkie choroby i nie tylko.
Stąd "opinia specjalisty" jest bardzo potrzebna jako załącznik, u wielu zresztą takich opinii jest wiele.
Może także się przydać opinia np. od fizjoterapeuty,w której opisze np. brak efektów rehabilitacji w stopniu pozwalającym np. na ... a to przydatne np. przy karcie parkingowej.
Fizjoterapeutą jest też lekarz z taką specjalnością - to tak na wszelki wypadek,żeby uciąć dyskusję.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: mona74 » 06 lip 2015, 21:34

Czytając Wasze posty i ja zdecydowałam się na złożenie papierów. Wezwanie na komisję mam na 15.07.2015. Dodatkowo otrzymałam pismo, że mój wniosek nie może być rozpatrzony w ustawowym terminie 1 m-ca, z powodu "sprawy szczególnie skomplikowanej". Ciekawe co takiego może być skomplikowanego?
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
Posty: 329
Rejestracja: 21 lut 2012, 19:58
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: nibylandia

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Gosieńka » 06 lip 2015, 21:56

Ja też niedawno składałam wniosek i mi też przyszło zawiadomienie, że nie zostanie on rozpatrzony w ustawowym terminie 1 miesiąca. Ale mi napisali, że to wynika z dużej ilości składanych wniosków i okresu urlopowego.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 06 lip 2015, 22:23

mona74 pisze:otrzymałam pismo, że mój wniosek nie może być rozpatrzony w ustawowym terminie 1 m-ca, z powodu "sprawy szczególnie skomplikowanej". Ciekawe co takiego może być skomplikowanego?
zwykle urzędowe pismo sankcjonujące późniejszy termin rozpatrzenia sprawy.
Mają terminy i muszą je dotrzymywać,w tym wypadku dodatkowe pismo przesuwa termin komisji.
Ale tak naprawdę, to chodzi o dużą ilość spraw i niewyrabiający się w terminach urząd.
To też pokłosie wymiany kart parkingowych i ich nowych zasad przyznawania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Anonymous_13ece955

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 lip 2015, 23:44

u mnie było podobnie, że niby nie mogą znaleźć do komisji lekarza specjalisty od mojej choroby głównej. pitupitu, bo na komisji była lekarka zupełnie niezwiązana z moimi przypadłościami :neutral:

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: mona74 » 07 lip 2015, 17:19

W takim razie najbardziej prawdopodobna jest niewydolność szanownej komisji.
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: cordo » 08 lip 2015, 13:05

Dzisiaj byłem na komisji lekarskiej, dostałem stopień umiarkowany na 3 lata :wink:

zizikotek
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 09 lip 2015, 16:55
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: zizikotek » 09 lip 2015, 17:24

Na jakiej podstawie jest orzekana niepełnosprawność? Czy są jakieś wytyczne?? Czy gdzieś jest napisane, jakie trzeba spełniać warunki, jakie choroby się kwalifikują, jest jakaś lista??
Od lat choruje na przewlekłe owrzodzenie odbytnicy z nawracającymi polipami (zdiagnozowano proctitis ulcerosa, ale jestem więcej niż pewna, że to SRUS, wywołany czynnościowymi zaburzeniami pracy jelit, jelita mam w ogóle niesprawne, więc będe się starać o diagnozę pogłębioną) do tego niedoczynność tarczycy...Czy mam szansę na chociaż lekki stopień niepełnosprawności?? Z powodu zaburzeń koncentracji i przewlekłej senności mam problemy z funkcjonowaniem zawodowym, o dolegliwościach jelitowych nie wspomnę...(koszmar).
Teraz jestem chwilowo (mam nadzieje) bezrobotna i ciężko mi znaleźć pracę. Orzeczenie znacznie ułatwiłoby mi znalezienie pracy. :-(

Proszę poczytać forum na pewno znajdziesz dużo odpowiedzi, nie działaj chaotycznie tylko ze spokojem. pozdrawiam miłej lektury
Ostatnio zmieniony 09 lip 2015, 20:58 przez zizikotek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dżej :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 09 lip 2015, 20:47

zizikotek pisze:Na jakiej podstawie jest orzekana niepełnosprawność? Czy są jakieś wytyczne?? Czy gdzieś jest napisane, jakie trzeba spełniać warunki, jakie choroby się kwalifikują, jest jakaś lista??
http://www.niepelnosprawni.gov.pl/art,1 ... b-i-zasady
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: mona74 » 15 lip 2015, 20:50

Dzisiaj odbyła się "moja" komisja. Dostałam stopień umiarkowany na 3 lata. Trochę się stresowałam, bo to mój pierwszy raz, ale nie było tak źle. Pani doktor zapytała od kiedy choruję, jakie były objawy i jak się teraz czuję. Za to pani psycholog rozmawiała ze mną na temat sytuacji w Grecji oraz Funduszu Zdrowia :roll:
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

fiona

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: fiona » 14 sie 2015, 19:48

jak długo czeka się na ''wezwanie'' na komisję?
składałam ponad 3 tygodnie temu i jeszcze nic nie dostałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”