Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Shima » 08 kwie 2006, 19:15

We wtorek staje po raz 5ty na komisje.
Czy mnie uzdrowią?? Ostatnio tak bywa u nas coraz częściej.
Nie muszę chyba mówić jak mnie zżerają nerwy..
A jeśli nie dostanę grupy to żegnaj praco!!
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Adam

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Adam » 08 kwie 2006, 22:41

A mozesz naswietlic o co chodzi i co to daje? Bo ja zabardzo nie wiem nic o tym dokumencie o stopniu niepel...

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Shima » 08 kwie 2006, 23:25

Jest to orzeczenie o stopniu niepełnosprawnosci..st.lekki,umiarkowany i ciezki czyli tak jak grupa 3cia,2ga i 1sza.Tylko oczywiscie bez zadnych swiadczen pienieznych.
Przede wszystkim pomocne jest to w zatrudnieniu....szczegolnie w miejscach gdzie posiadanie grupy jest podstawa przyjecia do pracy(zakł.pracy chronionej)poza tym jest troche ulg..dofinansowania.Mnie glownie chodzi o prace.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Adam

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Adam » 09 kwie 2006, 00:45

A jak to mozna dostac? Bo ja co prawda mam 19 lat i beda studia ale moze mi sie przydac. Od jakis 5 lat mam nauczanie indywidualne, klinicznie przypadek mialem dosc ciezki, teraz napewno jest duzo, duzo lepiej.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Shima » 09 kwie 2006, 10:29

Musisz zglosic sie do Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Stopniu Niepelnosprawnosci.Pobrac wniosek.A tam juz cie dalej pokieruja.
A czy nigdy nie pobierany byl na ciebie zasilek opiekunczy?
Zreszta w tych zawilych sprawach prawno-rentowo-orzeczniczych jest na forum pare fachowcow o wiele lepiej zorientowanych ode mnie :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Posty: 135
Rejestracja: 29 lis 2005, 21:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Agnesis » 10 kwie 2006, 14:40

Trzymaj się, powodzenia. I żeby Ci się trafiły jakieś normalne doktory.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Szaraja » 10 kwie 2006, 15:31

Witaj adamie. po pirwsze spytaj się starszych, czy biorą na Ciebie zasiłek rodzinny. Jesli tak , to znaczy, ze PCPR juz zaliczyli i możesz korzystać z pewnych ulg. Jeśli nie to zacznij od PCPR. Po metryczce widzę, że3 chorobe zacząłeś jako małolat.Jesli faktycznie masz indywidualne nauczanie, może wystąpisz do ZUS o orzeczenie o niepełnosprawności. Gdybyś uzyskał niepełnosprawność umiarkowaną z niezdolnością do pracy, to do ukonczenia ( chyba - sprawdzę ) 26 roku, albo nauki dostawałbyś rente socjalna. Nie kokosy, ale zawsze swoja kasa.
Dowiedz sie wszystkiego od rodziców, a później pytaj dalej. Staram sie przygotować kompendium w zakresie ulg przysługujacych niepełnosprawnym. Jest już trochę odnośnie ulg podatkowych - to raczej dla Twoich rodziców. Jest tez informacja o przysługujących ulgach na przejazdy koleją i PKS.
Jak mialbys jakieś indywidualne pytania , to pisz na forum, lub bezpośrednio ( zaznaczm, że ZUS to droga przez mękę- ale może warto ?)
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Misia

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Misia » 10 kwie 2006, 19:11

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Szaraja » 10 kwie 2006, 21:23

O to michodziło nauka plus max. 26 rok.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Adam

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Adam » 10 kwie 2006, 22:07

Szaraja pisze:Witaj adamie. po pirwsze spytaj się starszych, czy biorą na Ciebie zasiłek rodzinny. Jesli tak , to znaczy, ze PCPR juz zaliczyli i możesz korzystać z pewnych ulg. Jeśli nie to zacznij od PCPR. Po metryczce widzę, że3 chorobe zacząłeś jako małolat.Jesli faktycznie masz indywidualne nauczanie, może wystąpisz do ZUS o orzeczenie o niepełnosprawności. Gdybyś uzyskał niepełnosprawność umiarkowaną z niezdolnością do pracy, to do ukonczenia ( chyba - sprawdzę ) 26 roku, albo nauki dostawałbyś rente socjalna. Nie kokosy, ale zawsze swoja kasa.
Dowiedz sie wszystkiego od rodziców, a później pytaj dalej. Staram sie przygotować kompendium w zakresie ulg przysługujacych niepełnosprawnym. Jest już trochę odnośnie ulg podatkowych - to raczej dla Twoich rodziców. Jest tez informacja o przysługujących ulgach na przejazdy koleją i PKS.
Jak mialbys jakieś indywidualne pytania , to pisz na forum, lub bezpośrednio ( zaznaczm, że ZUS to droga przez mękę- ale może warto ?)
Szaraja
Nie biora zasilku. Ucze sie i jeszcze bede. Ale czy moge juz to dostac? Moglbym sobie jezdzic na tanszych biletach skoro musze tyle placic za leki :/. Do 26 bede sie uczyc na 100% bo dostaje alimenty od 'tatusia' ;>...

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Szaraja » 11 kwie 2006, 08:14

Sorki, napisałeś jednak :oops: , ale to mi się zdarza, ze nie pamiętam, gdzie co pisałam.
Jak pisałam w ulgach- zacznij od PCPR- wniosek o orzeczeniu niepełnosprawności, wniosek od lekarza i dokumentacja lekarska. W Krakowei załatwia to chyba Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Może ktoś z forum ma doświadczenie i się odezwie w tej sprawie. TZn. Adresy, stronki
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Shima » 11 kwie 2006, 19:36

Już po....stopien lekki na 2 lata.Czyli zaczynam zdrowiec wg orzecznika bo poprzednia mialam na 3 lata.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Szaraja » 11 kwie 2006, 23:03

Bardzo sie cieszę, że masz grupę- czyli z pracą ok.
Odezwij sie
Pozdrawiam Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Szaraja » 21 maja 2006, 22:28

Może pisze trochę nieskładnie, ale dla mnie było oczywiste, ze aby mieć rentę trzeba miec orzeczenie z ZUS, a nie z PCPR. Jęsli ktoś zrozumiała inaczej , to przepraszam. Zresztą , z wczesniejsych postów to równiez wynika.
Tak więc nie zrozumiałyśmy się Jolu, ale mam nadzieję , ze Adam zrozumiał :lol:
pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: kineczkaa » 26 lip 2006, 11:26

Ja zawsze bez problemu dostaje to orzeczenie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”