Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: anusia » 15 lis 2012, 21:11

Alis, bo starałam się o umiarkowany a dali lekki :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Alis » 15 lis 2012, 21:56

anusia pisze:Alis, bo starałam się o umiarkowany a dali lekki :roll:
I bardzo dobrze zrobiłaś, trzymam kciuki za Ciebie.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: maggie0278 » 16 lis 2012, 00:06

anusia, już mi te kobity z Wojewódzkiego mówiły, że sąd najprawdopodobniej powoła biegłego w tej dziedzinie. I to dobrze, a nie że w składzie zespołu orzekającego zasiada neurolog, psychiatra, neurolog i raz na dwa tygodnie jest pediatra.

Trzymam kciuki za Ciebie. Trzeba walczyć o swoje !
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: anusia » 16 lis 2012, 07:50

maggie0278, Ja sama prosiłam w pozwie do sądu o powołanie biegłego lekarza gastroenterologa ,i sąd się przychylił do tego i go powoła :roll:

[ Dodano: 16-11-2012 ]
I już szybko sprawa się rozwija dalej ,wię dziś odebrałm polecony z sądu ,żeby stawić się na badanie do biegłego lekarza sądowego w Lublinie na kraśnickich :neutral: nie wiedziałam ,że to tak szybko się odbywa .Sąd rejonowy jest w Zamościu a mnie do lekarza wysyłają do Lublina i to oczywiście nie do tego szpitala gdzie się leczyłam do tej pory na Jaczewskiego tylko na Al.Kraśnickie :neutral:

[ Dodano: 16-11-2012 ]
Tylko teraz ,żeby było śmiesznie czuję się dobrze i badania też dobre :roll: więc pewnie wezmę te starsze kolonkę ,wypis ze szpitala ,bo laboratoryjnych mu na pewno nie pokażę.
Wcześniej Żabusia, pisała ,żeby odwoływać się najlepiej w zaostrzeniu ,i tak też zrobiłam ,ale teraz zeszłam ze sterydów po półrocznym braniu i jest dobrze (z czego bardzo się cieszę )i co ja teraz temu lekarzowi naściemniam że dalej biorę i źle się czuję :neutral: :?:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: nataliak71 » 18 lut 2013, 19:02

a powiedzcie mi czy idąc do lekarza medycyny pracy może on mnie nie dopuścić do pracy ze względu na chorobę? ma być to praca przy biurku + wysiłek psychiczny i myśleniowy.

i jeszcze pytanie o to czy mogę się starać o ten stopień niepełnosprawności podejmując nową pracę?

szukałam tu na forum troszkę, ale dużo tego wszystkiego i ciężko wyłapać z postów także nie krzyczcie na mnie proszę :roll:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Remedios44 » 18 lut 2013, 20:03

nataliak71 pisze:a powiedzcie mi czy idąc do lekarza medycyny pracy może on mnie nie dopuścić do pracy ze względu na chorobę? ma być to praca przy biurku + wysiłek psychiczny i myśleniowy.
Za każdym razem, kiedy odwiedzałam lekarza med. pracy (dwie różne lekarki), czy to na badania wstępne, czy okresowe, zawsze na początku mówiły mi, że nie napiszą mi zaświadczenia, bo to dla mnie za ciężka praca, ale za każdym razem udawało mi się je przekonać i wypisywały. Tak więc zależy to też od twojego uporu, i chęci przekonania lekarza, że sobie poradzisz.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 21:43 przez Remedios44, łącznie zmieniany 1 raz.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Mamcia » 18 lut 2013, 21:16

Remedios, a czemu się do mnie nie odzywasz??? Mailowałam i cisza. Interesuje mnie co u ciebie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Remedios44 » 18 lut 2013, 21:42

Mamcia pisze:Remedios, a czemu się do mnie nie odzywasz??? Mailowałam i cisza. Interesuje mnie co u ciebie.
Przepraszam, że się nie odzywam, ale jestem ostatnio tak zniechęcona do życia, że zupełnie nie mam siły rozmawiać. Z planów, o których pisałam, wyszły nici, do tego mnie co chwila coś łapie i nawet nie miałabym teraz siły na to, by pracować. Wegetuję.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: nataliak71 » 18 lut 2013, 21:50

dziękuje!

ehh no to niedobrze, bo ja muszę podjąć w końcu pracę :cry:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Orzelek » 18 lut 2013, 23:35

Skoro ma to być praca biurowa, to CD nie powinno być przeszkodą do zatrudnienia na tego typu stanowisku. Jeśli dochodzi do tego obsługa komputera, to potrzebna jest tylko konsultacja okulistyczna. U mnie skoro okulista nie widział przeciwskazań, to lekarz medycyny pracy wydał orzeczenie o braku przeciwskazań. A CD według mnie nie ma tu nic do rzeczy.

Kiedyś robiłem badania kału w celu pracy przy spożywce. Wyniki były ok, ale po badaniu ogólnym lekarka medycyny pracy nie wydała zgody na dopuszczenie do pracy. Powód- owrzodzenia podudzi (choć z wymazu rany nie wyhodowano żadnych bakterii chorobotwórczych). Powiedziała, że w takim stanie nie mogę pracować i już. Rok później inny lekarz medycyny pracy pozwolił mi pracować przy spożywce.

Podejmując pracę możesz ubiegać się o stopień niepełnosprawności.

Odnoszę wrażenie, że lekarze medycyny pracy to bardziej urzędnicy. Przecież taki lekarz niczego nie leczy. Nie wiem nawet czy jakąś receptę wypisze? I większość z nich to służbiści jakich mało :|
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: nataliak71 » 19 lut 2013, 10:36

WrednaTubisia, :przytul:

będe cisnąć, że ma dac i już!

dzięki jeszcze raz everybody :razz:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: nataliak71 » 19 lut 2013, 11:32

no ide do lux medu czyli sie nie denerwuję :)

ale jeszcze mam jedno, jedno malusie pytanko :razz:

czy lekarz pierwszego kontaktu może mi wypełnić i podbić wniosek o niepełnosprawność? :E

Egzistenz, taki nasz #$%#% kraj :mad:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: nataliak71 » 19 lut 2013, 11:47

no to gitara, wszystko wiem :)

:*
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Natuśka » 08 kwie 2013, 08:44

WrednaTubisia pisze:Żabusia, lekarka nie miała stetoskopu nawet...
Przepraszam, że pogłębię temat... :neutral: A na pewno go nie miała? Może miała w biurku, albo torbie? Jeśli Cię nie badała to nie miałaś okazji go zobaczyć :p
Ale głupio by wyglądało, gdyby wyszła z gabinetu mówiąc: "proszę chwilkę poczekać- tylko pożyczę stetoskop" :D

Czasem odnoszę wrażenie, że jesteś uprzedzona do środowiska lekarskiego, szczególnie jesli chodzi o jakieś orzecznictwa :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Żaneta
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Żaneta » 08 kwie 2013, 09:33

Też odnoszę takie wrażenie :d
Wredna, piszesz:
.Rozumiem, że to odpowiedzialna specjalizacja, dlatego tym bardziej dziwi brak profesjonalizmu. Dotyczy to nie tylko medycyny pracy, ale też lekarzy orzeczników w Z?US-ie i w urzędzie miasta wydającym stopnie niepełnosprawności.
_________________
To krzywdzące, bo generalizujesz. Są lekarze, którzy są świetnymi specjalistami i tacy, którzy minęli się z powołaniem. Ja miałam szczęście w 95% trafiać na tych pierwszych.
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”