Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Orzelek » 08 kwie 2013, 13:40

Umiarkowany stopień niepełnosprawności przedłużony do 30.04.2015 r. :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Natuśka » 08 kwie 2013, 13:42

Orzelek pisze:Umiarkowany stopień niepełnosprawności przedłużony do 30.04.2015 r. :roll:
Gratulacje Orzelek :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Mamcia » 15 kwie 2013, 22:44

Co do lekarzy medycyny pracy to mam bardzo złe zdanie. Wiem nie mam wykształcenia medycznego, ale wiem o co w tym biega. Każda moja wizyta, a chcą mnie widywać często, bo może nie nadaję się do pracy przy komputerze. To jest szczególnie niebezpieczne stanowisko wymagające długich spowiedzi kończących się propozycjami renty. Poprosiłam o skierowanie na eutanazję.
Ostatnio Mojego ciągali bezpodstawnie na badania, po kardiologach i innych logach. Trwało to 3 miesiące (tylko dlatego tak krótko, że mam pakiet rodzinny), bo gdyby było wg wskazań na NFZ to musiałby przestać pracować??
Okulista w ramach tej MP nie miał podstawowych przyrządów. Zaproponowana metoda badania ciśnienia śródgałkowego była powiązana z ryzykiem uszkodzenia gałki ocznej. Lekarz spóźnił się 20 minut, pisał na komputerze jednym palcem i to powoli. Pytania zadawał o rzeczy bez znaczenia itp, itd, itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: kasia38 » 15 kwie 2013, 23:04

lekarz medycyny pracy, żeby nie wysyłać nas na badanie do okulisty "podpowiedział" by zmienić skierowania. Mimo, że wszyscy pracują przy kompie powyżej 4 godz dziennie nikt nie był badany przez okulistę. Jak odbywały się te badania okresowe - nie wspomnę :( Żenada
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: kasia38 » 15 kwie 2013, 23:32

WrednaTubisia pisze:kasia38, czyli masz na myśli: kiepskie pokoje lekarskie, nieuprzejmość czy coś jeszcze?
Pokoje lekarskie? :wink: Pani dr medycyny pracy przyszła do nas, nie było jednego z pracowników i w jego pokoju odbyło się badanie 50 osób w ciągu ok 3 godzin.
Wszyscy dostali na 4-5 lat a ja jako, że "chorsza" to na 3 i wszyscy mieli zbadane ciśnienie.
Panie były miłe:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Baby » 15 kwie 2013, 23:33

Pamiętam jak ja poszłam do lekarza medycyny pracy na badania okresowe (nie mam orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). Lekarka stwierdziła że nie nadaje się na swoje ówczesne stanowisko bo jestem zbyt chora i to za ciężka praca ale byłam tak uprzejma i przekonywująca oraz zmotywowana do pracy że oczywiście decyzja brzmiała "zdolna do pracy" :) Śmiać mi się chce do dzisiaj he he. Widocznie mam siłę przekonywania ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Orzelek » 16 kwie 2013, 00:16

Żabusia

Tak to prawda, że na lekarzy orzeczników trzeba patrzeć w kontekście urzędnika. Jeśli chodzi o obronę kasy, to zgadzam się, że dotyczy to orzecznictwa w celach emerytalno-rentowych.

Ja mam niemiłe doświadczenia z lekarzami medycyny pracy (podkreślam płeć). Spotkanie przypominało raczej przesłuchanie, a nie badanie lekarskie. Najgorsze jest, że wynik takiego badania może utrudnić człowiekowi karierę zawodową. Bo mimo, że dana osoba jest merytorycznie przygotowana do pracy i chce ją wykonywać, to negatywny werdykt lekarza może skazać taką osobę na bezrobocie :(

I tak mnie jeszcze naszło, że każdego lekarza, który nie wie nic o NZJ należy poczęstować naszym poradnikiem :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Natuśka » 16 kwie 2013, 20:15

Orzelek pisze:I tak mnie jeszcze naszło, że każdego lekarza, który nie wie nic o NZJ należy poczęstować naszym poradnikiem :roll:
Ja to praktykuję od jakiegoś czasu :wink:
Poczęstowałam ostatnio swoją z POZ, bo się "wymądrzała" i sterydów nie chciała mi wypisać, mimo, że miałam zaświadczenie od lekarza prowadzącego :neutral:

Potem częstowałam lekarzy ginekologów, którzy ujawniali chęć poszerzenia swojej wiedzy, bądź też w ogólne jej nie mieli. Dużo ich nie rozdałam, żeby masówki w jednym miejscu nie robić, ale co niektórzy byli zainteresowani :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Orzeczenie o st. niepełnosprawności

Post autor: Mamcia » 16 kwie 2013, 21:14

Kiedyś za głębokiej komuny gdy pracowałam doświadczalnie mając kontakt z chemią i substancjami promieniotworczymi - to była medycyna pracy. Szło się na badania co roku, na pól dnia z bardzo dokładnymi wynikami krwi. Jakakolwiek anomalia to było skierowania na dalsze badania np do instytutu hematologii.
O tym aby ktoś zdrowy dostał na rok lub dwa przy pracy biurowej to ja nie słyszałam.
Co do zwolnienie, to nie słyszałam aby ktoś dostał zwolnienie na podstawie skierowania do kardiologa. Dlatego, że LMP nie potrafi czytać EKG. Oczywiście kardiolog to na NFZ ma być, bo ramach MP go nie ma.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”