Crohn bez objawów a niepełnosprawność

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asiagda
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Crohn bez objawów a niepełnosprawność

Post autor: Asiagda » 25 wrz 2011, 18:42

Witam,
zdiagnozowano u mnie Crohna 3 lata temu, podczas pobytu w szpitalu z niespecyficznymi objawami, głównie wysoką gorączką. Stwierdzono brukowanie jelita. Potem było raz lepiej, raz gorzej, ogólnie nieźle. Czytając o udręce niektórych osób można powiedzieć, że mam szczęście. Ale to nie znaczy, że Pan C nie wróci, tego najbardziej się boję.

Dowiedziałam się ostatnio (nie wiem jak to się stało, że tak późno...), że z Crohnem można starać się o przyznanie niepełnosprawności. Jak to działa? Czy teraz, w czasie remisji, mogę starać się o orzeczenie? Wyniki mam niezłe, OB 6.... Pomóżcie@!!!

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Crohn bez objawów a niepełnosprawność

Post autor: Alis » 25 wrz 2011, 19:14

Też mam dobre wyniki krwii i wcześniej też miałam, także morfologia to nie wszystko...Nawet raz lekarz mi powiedział, że chciałby mieć takie wyniki krwii jak ja, ale takich boleści to niechciałby mieć. Mimo wszystko wystapiłam do PCPR i czekam na wezwanie na komisję. Asiagda, nie masz nic do stracenia, a warto spróbować :wink:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Crohn bez objawów a niepełnosprawność

Post autor: Natalka » 25 wrz 2011, 20:40

Asiagda pisze:Czy teraz, w czasie remisji, mogę starać się o orzeczenie?
jasne że możesz się starać, obie moje komisje były w czasie remisji, na tej ostatniej byłam naprawdę w niezłej kondycji i dostałam stopień lekki na 3 lata.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Crohn bez objawów a niepełnosprawność

Post autor: Alis » 26 wrz 2011, 12:54

Natalka pisze:dostałam stopień lekki na 3 lata.
Natalka a jak się ma stopień lekki, to jakie są z tego korzyści? Bo mi babka jak składałam dokumenty powiedziała, że jak się ma umiarkowany to dostaje się jakąś karte parkingową i takie tam...
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”