problem z nudnościami przy wzjg

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hvbert98
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2023, 15:16
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

problem z nudnościami przy wzjg

Post autor: hvbert98 » 13 lis 2023, 15:37

Witam od 2 miesięcy borykam się z silnymi nudnościami przez które nie mogę normalnie funkcjonować , niedawno stwierdzono u mnie wzjg natomiast pierwsze objawy pojawiły się w sierpniu tego roku , a była to krwista biegunka trwająca około 3/4 dni trafiłem na sor , została zrobiona mi gastroskopia która nie wykryła nic złego , przez około miesiąc dolegliwości ustąpiły wszystko było ok , niestety pod koniec września wróciło głównie chodzi o nudności które trwają do teraz , robiłem badanie kalprolektyny która wyszła 170 , wodniste biegunki od tamtego czasu ustąpiły i nie zdarzają mi się one już wcale , w badaniach krwi też wszystko ok ALT i AST wątroby niskie w normie , natomiast mdłości które towarzyszą mi non stop nad czczo , nasilają się po jedzeniu , dodam jeszcze że miałem robioną kolonoskopię na której nie jednoznacznie stwierdzono co mi jest , w wyniku po pobraniu wycinka było napisane że niewykluczone jest początkowe stadium wzjg lub reakcja polekowa , udałem się więc do gastrologa który dosadnie stwierdził że jest to wzjg po zobaczeniu wyników , mówiłem że nie miewam już krwistych biegunek lecz mdłości skutecznie utrudniają mi funkcjonowanie , lekarz przepisał mi prokit na nudności , asamax i czopki salaza , przed wizytą przez 2 tygodnie stosowałem również zirid niestety on też nie pomógł , po czopkach miewam biało zabarwione stolce nie wiem czy tak powinno być , prokit biore już 5 dni 3 razy w ciągu dnia przed posiłkami i też nic nie działa na mdłości , dodam że po posiłkach miewam uczucie przepełnienia oraz dosadnie i głośno burczy mi w żołądku , czy ktoś ma jakiś sposób jak pozbyć/zminimalizować nudności? , dodam że w badaniu kału wyszła bakteria clostridium dodatnia bez toksyn.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”