Skończyłam dziś 20 lat i nigdy nie myślałam, że dożyję tu żywy. Pacjent z chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nongspits
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2022, 11:05
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Skończyłam dziś 20 lat i nigdy nie myślałam, że dożyję tu żywy. Pacjent z chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Post autor: nongspits » 07 sty 2022, 12:48

Pacjent z chorobą Leśniowskiego-Crohna i mój stan, chociaż nigdy nie był stabilny i nieuleczalny, bardzo przeszkadzał w ważnych momentach i moim codziennym życiu od prawie 9 lat. Miałem wiele operacji i leków, niektóre tak poniżające, że nie mogę znieść, by o nich tutaj wspomnieć. W swoim życiu nigdy nie miałem wspaniałych przyjaciół poza rodziną, byłem słaby i nie mogłem utrzymać mięśni z powodu mojego stanu i prawie nie mam pewności co do tego, co mi to dało w przeszłości, czyli nic. Nie rozumiem, dlaczego i jak dostałem swój stan, kiedy pomagałem innym, w tym niepełnosprawnym umysłowo przez 4 lata, i nigdy nie walczyłem, ani celowo nikomu nie krzywdziłem. Jest mnie wielu, którzy czasami chcieli to wszystko skończyć... ale jakoś się z tym wytrwałem

Kiedy zegar wybił północ tutaj w Teksasie, uroniłem łzę z powodu tego, jak bardzo byłem z siebie dumny. Musiałem nawet zrobić kilka niesamowitych rzeczy, w tym między innymi: skoki ze spadochronem, spotkanie ze Snoop Doggiem, ściganie się Ferrari, latanie samolotem.

Piszę ten post, aby zachęcić osoby niepełnosprawne fizycznie, cierpiące na przewlekłą chorobę zapalną lub po prostu w depresji. Radzę ci nigdy nie poddawać się, bo choć jest to najłatwiejsze do zrobienia, to jest to coś złego. :cenzura: ludzki duch potrafi pokonać wiele przeszkód i bólu. Nigdy nie trać nadziei, bo czasami to wszystko, co będziesz mieć.

Kimkolwiek są ci ludzie, po prostu wiedz, że wierzę w ciebie i chcę, abyś żył szczęśliwie, ponieważ zasługujesz na to bardziej niż ktokolwiek inny.

Dzięki.

Aga123xxx
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Katowice

Re: Skończyłam dziś 20 lat i nigdy nie myślałam, że dożyję tu żywy. Pacjent z chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Post autor: Aga123xxx » 02 gru 2022, 22:14

Jest tworzona szczepionka na crohnax -anti map vaccine.
Wierzę że z tego wyjdziesz🙂

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”