Czy i kiedy może nadejść remisja??

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AlzarriJoseph
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2021, 11:19
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Czy i kiedy może nadejść remisja??

Post autor: AlzarriJoseph » 24 gru 2021, 11:20

Witam, to mój 1. post na tym forum, nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, jak nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniej lokalizacji.

Mam do Was pytanie: niestety od lutego tego roku choruję na wzjg. Stwierdzono to u mnie dokładnie 12 lutego. W kolonoskopii napisano, że mam zajęte całe jelito, dość licznymi wybroczynami. Od lutego do lipca (22.go) zażywałem tylko Asamax 3x2. Na początku lipca przyszło zaostrzenie (5.go), które niestety trwa do dzisiaj. Koło tego 22.go zacząłem zażywać sterydy (metypred 1x16mg rano). Trochę się poprawiło, ale od kilku dni trochę się znowu pogorszyło (więcej krwi, trochę więcej wizyt w WC). Do WC chodzę tak średnio 3x dziennie; niestety często muszę wstawać w nocy bo mnie boli, rano i wieczorem także czuje się źle. W związku z tym może mniej więcej wiecie, kiedy przyjdzie reemisja? Czy może już powinna przyjść? Nie wiem, co mam dalej robić. Nawet myślałem, żeby iść do szpitala, ale powiedzieli mi, że nie ma takiej konieczności. Co do diety lekarz zalecił mi unikanie mleka, słodyczy, jedzenie dużej ilości mięsa. Oczywiście stosuję się do tego, nie jem też smażonego, nie piję alkoholu, no i ogólnie takich rzeczy, co wiadome, za zaszkodzą. Nie używam też cukru i piję samą wodę, choć mam już jej dość. Macie może jakieś rady? A dodam jeszcze, że teraz oprócz sterydu zwiększonego przez lekarza od 4. dni na 24mg zażywam także wlewki salofalk (2 razy w tygodniu) i asamax 3x3.

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Czy i kiedy może nadejść remisja??

Post autor: Dorota1973 » 24 gru 2021, 12:09

Dzień dobry. My też jesteśmy z warmińsko mazurskiego. Mój syn ma chorobę crohna. Diagnoza trzy lata temu. Teraz ma prawie 18 lat.
Chyba u każdego jest inaczej z remisją.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”