Moja diagnoza Crohna jest teraz pod znakiem zapytania!

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
belykoral
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2021, 08:59
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Moja diagnoza Crohna jest teraz pod znakiem zapytania!

Post autor: belykoral » 19 gru 2021, 12:40

Właśnie zdiagnozowano u mnie łagodną chorobę Leśniowskiego-Crohna 6 miesięcy temu. Zostałem zdiagnozowany przez miejscowego lekarza GI, który następnie skierował mnie do lokalnego lekarza GI, który specjalizuje się w IBD. Czuła, że ​​to najprawdopodobniej łagodna choroba Leśniowskiego-Crohna.

Zawsze uważałem, że mój przypadek jest nieco nietypowy. Wiek starszy niż większość (60 lat), tylko łagodne objawy (brak krwawienia lub utraty wagi), brak nieprawidłowości w pracy krwi, kalprotektyna lub MRE. Brak historii rodzinnej.

Właśnie poszedłem po drugą opinię do jednego z dużych ośrodków IBD. Tamtejszy lekarz nie jest do końca przekonany, że mam chorobę Leśniowskiego-Crohna i będą przeglądać moje preparaty biopsyjne z kolonoskopii.

W każdym razie, po prostu wysyłając to, aby powiedzieć, że jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę Leśniowskiego-Crohna, ale Ty lub Twoi lekarze nie czujecie się w 100% pewni diagnozy, rozważ uzyskanie innej opinii, najlepiej z dużego ośrodka IBD.

Więc oto jestem, 61 lat, biegunka od 10 lat i właśnie „teraz” czuję, że zbliżam się trochę do potwierdzenia prawdziwej diagnozy! Westchnienie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”