Martwisz się możliwą diagnozą

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jinakolis
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2021, 11:33
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Martwisz się możliwą diagnozą

Post autor: jinakolis » 04 gru 2021, 13:11

Cześć wszystkim. Więc ostatnio poszłam do lekarza na szczelinę odbytu i tam bardzo krwawiłam po przypadkowym wypiciu mleka krowiego. Więc lekarz mnie zbadał i powiedział, że uważa, że ​​mogę mieć chorobę Leśniowskiego-Crohna i potrzebuję wizyty u specjalisty.

Były objawy, o których nawet nie zdawałem sobie sprawy, że wskazują na coś poważniejszego, ale dosłownie zapomniałem im o tym wspomnieć. Na przykład dwa tygodnie temu miałem czarny stolec, który pachniał okropnie przez cały tydzień. I mam zwykłe objawy, ale lekarz uważa, że ​​zostałem błędnie zdiagnozowany z IBS.

Potem zaczęły się nudności i bez powodu falowałem na sucho. Tego dnia nawet nie jadłem dużo, ale czułem, że nie mogę niczego trzymać, a moja współlokatorka zabrała mnie na ER. Położyli mnie na IV i skierowali mnie do specjalisty GI. Spotkanie jest ustalone na luty, a to trochę potrwa. Potrzebuję jakiejś diagnozy do szkoły, więc to trochę niewygodne.

Mam problem z zaufaniem do lekarzy, ponieważ wielu z tych, których spotkałem, jest okropnych w swojej pracy i mam nadzieję, że system opieki medycznej mnie nie zawiedzie.

W każdym razie moje zmęczenie było straszne. Nigdy wcześniej nie miałem tych objawów od IBS. Najbardziej martwi mnie jednak czarny stołek. Zastanawiam się, czy istnieje sposób na przyspieszenie procesu sprawdzania moich wnętrzności.

escargothome
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2023, 03:46
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Martwisz się możliwą diagnozą

Post autor: escargothome » 17 paź 2023, 03:50

Zanim szpital postawił diagnozę, bardzo cierpiałam. Trochę pomogło wysoko strawne jedzenie, ale później pozostał już tylko suchy chleb i herbata. Przed rozpoznaniem nie podano leku Encorton, antybiotyków, azatiopiny i asamaxu. Ból stopniowo zmniejszał się.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”