Crohna, ale dziwne objawy

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agistchau
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2021, 07:30
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Crohna, ale dziwne objawy

Post autor: agistchau » 15 lis 2021, 08:11

Cześć wszystkim, miałem endoskopię kapsułkową , która pokazała zapalenie w końcowym odcinku jelita krętego. Mój raport mówił "prawdopodobna choroba Leśniowskiego-Crohna".

Mam w piątek kolonoskopię, aby potwierdzić crohns, ale jestem trochę sceptyczny, że tak naprawdę jest to crohns. Mam dużo bólu brzucha, dziwny łuszczący się stolec i jestem bardzo zmęczony. Nie mam ciągłej biegunki ani nie muszę chodzić do toalety kilka razy dziennie. Więc jestem zdezorientowany.

Co by to było, gdyby nie crohns?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Crohna, ale dziwne objawy

Post autor: romek » 15 lis 2021, 10:17

Nie stresuj się. Spokojnie zaczekaj do piątku, a po kolonce wszystko się wyjaśni :roll:

ilmola
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 lis 2020, 12:09
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: Crohna, ale dziwne objawy

Post autor: ilmola » 16 lis 2021, 09:09

Witam. Ja rownież mam kolonoskopie 30 listopada (przesuneli mi termin, a już bym znał diagnoze) w celu potwierdzenia bądź odrzucenia diagnozy choroby Crohna. Rok temu USG pokazało stan zapalny jelita krętego, a potem gastro kazał zrobić kalpro i wynik był ok i kazał dać sobie spokój. We wrześniu ból powrócił po prawie roku przerwy, chociaż między czasie coś tam zawsze ,,dziukało'' z prawym dole biodrowym. Tym razem lekko podwyższona kalportektyna
Objawów nie mam praktycznie wcale, tylko takie skurcze, lekkie pobelowanie w prawym dole biodrowym kilka razy w ciągu dnia.
I powiem Ci, że trochę tą chorobę przestudiowałem przez ostatni rok i są ludzie, którzy o chorobie dowiadują się przypadkiem, bo nie mieli praktycznie zadnych objawów.
Czasami ludzie diagnozowani są bardzo długo i wszyzstko wychodzi dopiero po n-tej kolonce.
Istnieje coś takiego jak MILD CROHN, ale to również wymaga leczenia.
Narazie ciesz się chwilą i nie prognozuj najgorszego.

Przyczyn zapalenia mogą być różne, dlatego kontynuacja badania, a nie diagnoza. Chociaż to ulubione miejsce na Crohna.
Daj znać jak wyniki badań. Trzymam kciuki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”