BÓL BRZUCHA

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alatoja
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2018, 11:02
Choroba: CU
województwo: lubuskie

BÓL BRZUCHA

Post autor: alatoja » 21 kwie 2019, 11:49

Witam,
Moja historia jest długa, można powiedzieć że rzut wrócił z podwojoną siłą, krew w toalecie, uczucie pełnego brzucha, niekomfortowe bulgotanie. Najbardziej niepokoi mnie jednak silny ból brzucha średnio co godzinę. Ból jest tak przeszywający, że aż mnie zgina "w pół".
Powiedzcie, czy wy też macie takie okropne bóle brzucha? Co zrobić żeby złagodzić objawy? Aktualnie jestem na czopkach saloflak rano i wieczorem, po świętach zaczynam tygodniową kurację wlewkami. :smutny:

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: anetka30 » 21 kwie 2019, 23:20

Miałam takie bóle zanim postawiono diagnozę w szpitalu. Pomagala trochę dieta mega lekkostrawna, a w późniejszym czasie suche pieczywo i herbate tylko wchodziły w grę niestety. Dopiero po diagnozie włączono encorton, antybiotyki, azathriopine i asamax. pomału bóle ustepowaly.

szamanek23
Początkujący ✽✽
Posty: 89
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: szamanek23 » 11 maja 2019, 05:48

Witam.
Czy bóle brzucha występują u was podczas remisji?
Pytam ponieważ jestem w remisji od chyba 7 miesięcy i od 5 dni zwłaszcza rano mam bóle brzucha na środku zwłaszcza Rano.Nie mam biegunki ani krwi
Marcin_Bielsko

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: obyty.z.cu » 11 maja 2019, 10:49

zależy jakie bóle, czasami np. zalega cos w żołądku i pomaga Ziryd, lek prokinetyczny na poprawę pracy jelit i opróżnianie żołądka. A i w żołądku kiedy są problemy, pomagają leki z grupy IPP, np. jakiś polprazol czy Emanera
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

szamanek23
Początkujący ✽✽
Posty: 89
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: szamanek23 » 11 maja 2019, 11:40

Nie jakieś mega mocne te bóle ale są .Trwają 5-10 sekund i pojawiają się co nie czas
Marcin_Bielsko

szamanek23
Początkujący ✽✽
Posty: 89
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: szamanek23 » 11 maja 2019, 11:41

Nie jakieś mega mocne te bóle ale są .Trwają 5-10 sekund i pojawiają się co jakiś czas
Marcin_Bielsko

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: masterdark » 12 maja 2019, 15:04

Mnie na bóle póki co pomagają leki rozkurczowe + paracetamol w stałych dawkach na wieczór, (bo miałem przede wszystkim nocne bóle, za dnia bardzo rzadko). Paracetamol najpierw stosowałem doraźnie, gdy brzuch nie pozwalał spać, ale dopiero, gdy włączyłem go "na stałe", bóle są znacznie rzadsze.

Bolo
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: Bolo » 09 paź 2020, 13:43

cześć, chciałem właśnie dołączyć się do rozmowy: choruję na CU 10 lat, nigdy nie miałem żadnych bóli związanych ( po za skurczami przy oddawaniu stolca itp.) ale od roku bujam się z przewlekłymi bólami w nadbrzuszu ( coś jak ból żołądka) które trwają czasem do dwóch tygodni! BEZ PRZERWY, ból uniemożliwa normalne życie, kilka badań gastro, TK, rezonans wszystko już miałem i zjagnozowano mi przepuklinę żołądkowa-przełykową, jednak każdy lekarz stwierdza że to skocherzenie nie może powodować takich bóli. I pytanie do Was czy przy CU mogą pojawiać się tego typu bóle w nadbrzuszu (ból podobny do bólu żołądka) ??? bo nie wiem do jakiego lekarza już iść i co dalej zrobić bo nikt mi nie jest w stanie pomóc ...

Awatar użytkownika
benia79
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2007, 21:59
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olkusz

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: benia79 » 09 sty 2021, 23:42

Ja choruje na CU ponad 13 lat... też mam bóle w nadbrzuszu jakby żołądek ale mam też bóle w okolicy pępka i wokół...
Te bóle mam od kilku miesięcy. Wcześniej tylko skurcze typowe dla biegunek. We wrześniu miałam dziwny atak bólowy przez kilka dni do tego gorączka i bóle mięśni, na koniec biegunka... Podejrzewam, że to mógł być Covid, ale pewności nie mam.. Od tamtej pory te bóle są chociaż bez takiej intensywności i oczywiście bez gorączki czy innych objawów, choć stawy kolanowe też bolą.
Nie pomogę, bo nie wiem czy to typowe dla CU.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: Anette28 » 14 sty 2021, 00:53

Bolo pisze:
09 paź 2020, 13:43
cześć, chciałem właśnie dołączyć się do rozmowy: choruję na CU 10 lat, nigdy nie miałem żadnych bóli związanych ( po za skurczami przy oddawaniu stolca itp.) ale od roku bujam się z przewlekłymi bólami w nadbrzuszu ( coś jak ból żołądka) które trwają czasem do dwóch tygodni! BEZ PRZERWY, ból uniemożliwa normalne życie, kilka badań gastro, TK, rezonans wszystko już miałem i zjagnozowano mi przepuklinę żołądkowa-przełykową, jednak każdy lekarz stwierdza że to skocherzenie nie może powodować takich bóli. I pytanie do Was czy przy CU mogą pojawiać się tego typu bóle w nadbrzuszu (ból podobny do bólu żołądka) ??? bo nie wiem do jakiego lekarza już iść i co dalej zrobić bo nikt mi nie jest w stanie pomóc ...
A opisz ten ból, gdzie się zaczyna i gdzie kończy, co czujesz
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Bolo
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:17
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: BÓL BRZUCHA

Post autor: Bolo » 04 lut 2021, 16:57

to jest ból jak by typowy dla żołądka, zaczyna się powoli, od wzdętego brzucha, czujesz że zaczyna "rosnąć" i po dwóch trzech dniach ból zaczyna się zaraz tuż pod prawym żebrem, bliżej środka (pod spodem połączenia splotu żebrowego) taki ból rekordowo trwał 2 tygodnie bez przerwy, bez łagodniejszych stanów itp. to jest tępy ból, który chcesz gnieść rękami alby sobie ulżyć. Badane miałem wszystko trzustke wątrobę, rezonans cały, tomografia, 2x żołądek gastro i nic nie wyszło. Lekarze twierdzą ostatecznie że to jelita.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”