Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: panbubka » 26 wrz 2012, 12:45

Mnie boli "na zakrętach", najczęściej pod żebrem z lewej strony. Prawdopodobnie jest to skrucz plus zwężenie. Kiedy brałam Duspatalin (żeby sprawdzić) przestawało.
Co ciekawe, kiedy łykałam Salofalk też po kilku dniach przeszło. A na Pentasie czuję.
Nie jest to bardzo bolesne, po prostu czuję, że coś się dzieje. Kłuje i już.

martinez
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2012, 06:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: martinez » 03 paź 2012, 11:21

Choruję od czerwca. Na sterydach nic nie bolało i myślałem że będzie dobrze. Odstawiłem sterydy i codziennie powtarza się podobny schemat. Cały dzień jako tako funkcjonuję. Wieczorem jak nagormadzi się w jelitach trochę pokarmu po obiedzie i lekkiej kolacji powraca ból. Gdy skupiam się na telewizji czy komputerze daję radę jakoś nie myśleć o tym. Gdy zasypiam czasem chce mi się płakać z bólu. Rano po wizycie w toalecie jestem lekki i bez bólu, ale tylko do około 13:00-14:00. W ten sposób przynajmniej jestem w stanie jakoś pracować, ale popołudniami nie jestem w stanie pomagać rodzinie. Beznadziejnie. Ból uniemożliwia mi spacery, wyjście z domu wieczorem. Biorę Pentasę i Imuran, ale bez sterydów chyba długo tak nie pociągnę...
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽
Posty: 56
Rejestracja: 19 lip 2012, 03:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: djaymax » 17 paź 2012, 22:39

Mam pytanie do was, jeżeli boli żołądek to w okolicach tuż pod żebrami ? Chciałbym usłyszeć wiadomość bo nie jestem pewny co mnie boli... ;)
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

Rurku
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2012, 12:10
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Polska

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: Rurku » 18 paź 2012, 12:42

Czy jest ktoś kogo nie boli prawie wcale przy CU?
Choruję od 4 lat (Zdiagnozowany od 3) i prawie nigdy nie odczuwam bólu.
Nieistotne czy mam zaostrzenie czy remisję. Chociaż muszę zaznaczyć, że remisje są u mnie krótkotrwałe i rzadkie. Stan zapalny utrzymuje się i nie odpuszcza.

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: panbubka » 18 paź 2012, 13:07

Mnie nie bolało przez kilka pierwszych lat. W zaostrzeniu też bolał mnie nie brzuch tylko stawy. Dpoiero od jakiegoś czasu odczuwam lekki ból na zakręcie. I dobrze mi z tym:)

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: Truskawka » 18 paź 2012, 13:39

Żołądek boli po lewej pod żebrami i bardziej na środku(zależy,która cześć) ale może to też być jelito grube:) ja też myslalam,że żołądek mnie boli ale po gastroskopii wyszło ok wiec to było jelito ...bo teraz jak kupka jest rózna też czuję.... :oops:
Truskawka:)

Obrazek

monika1985
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 13 cze 2011, 08:30
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: monika1985 » 18 paź 2012, 17:35

Ja ostatnio zmagam się z bólami w prawym dole biodrowym. Kompletnie nie wiem od czego. Jest to tępy ucisk, Bóle promieniują na prawy bok, pachwinę i plecy. Są to bóle mijające , niestety sytuacja powtarza się któryś raz. Podczas bóli mam problem z siedzeniem i staniem na prawej nodze. Wczoraj dodatkowo doszły bóle odbytu. Takie dość nietypowe. Na wieczór odczuwam już bóle całej jamy brzusznej. Dzisiaj już jest ok, ciekawe na jak długo :smutny:

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: Mimi2 » 18 paź 2012, 20:32

Lewa strona od zagięcia śledzionowego w dół plus od czasu do czasu po prawej, ale nad pępkiem. Siła-od gnębiącego do takiego przy którym prosi się o dobicie. No i jak muszę stać, a boli mnie brzuch nawet lekko to notorycznie mdleje...
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽
Posty: 56
Rejestracja: 19 lip 2012, 03:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: djaymax » 18 paź 2012, 23:18

Truskawka, u mnie to na pewno żołądek był, po Helicidzie wszystko przechodziło i od wczoraj nie boli i wszystko OK ;)
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: Truskawka » 19 paź 2012, 12:41

to suuuper:) :wink:
Truskawka:)

Obrazek

jrjrjrjr
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2010, 14:46
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: jrjrjrjr » 24 paź 2012, 10:08

Choruję na CU ponad 30 lat, problem zaczął się od 2 lat.Bardzo silne bóle brzucha,przyjmuję tramal retad 200. Troche pomaga alę nie do końca,Wściekam się bo zaczynam sobie nie radzić z tym bólem,a bóle pojawiają sie codziennie. jrjrjrjr
jr

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽
Posty: 56
Rejestracja: 19 lip 2012, 03:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: djaymax » 24 paź 2012, 22:04

Może weź Paracetamol ? Niektórym wydaje się że tylko dla dzieci i młodzieży... ale np. mojej cioci co ma 65 lat to jej pomaga, mnie też bardzo niezależnie czy żołądek czy jelito :D Spróbuj :)
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: maggie0278 » 29 paź 2012, 21:56

Ciekawy artykuł na temat bólow brzucha w IBD.

Różne są rodzaje bólu : wynikający ze stanów zapalnych, niedrożności, czynników psychologicznych, psychospołecznych, genetycznych, neurobiologicznych.
Taki podgląd jak skorelowana jest ta wielowymiarowość "bólowa" u chorych na IBD

całość tu :


http://www.medscape.com/viewarticle/770614

Wstawiam abstract :

Abstract

Abdominal pain is a common symptom in patients with inflammatory bowel disease (IBD) and has a profound negative impact on patients' lives. There are growing data suggesting that pain is variably related to the degree of active inflammation. Given the multifactorial etiologies underlying the pain, the treatment of abdominal pain in the IBD population is best accomplished by individualized plans. This review covers four clinically relevant categories of abdominal pain in patients with IBD, namely, inflammation, surgical complications, bacterial overgrowth, and neurobiological processes and how pain management can be addressed in each of these cases. The role of genetic factors, psychological factors, and psychosocial stress in pain perception and treatment will also be addressed. Lastly, psychosocial, pharmacological, and procedural pain management techniques will be discussed. An extensive review of the existing literature reveals a paucity of data regarding pain management specific to IBD. In addition, there is growing consensus suggesting a spectrum between IBD and irritable bowel syndrome (IBS) symptoms. Thus, this review for adult and pediatric clinicians also incorporates the literature for the treatment of functional abdominal pain and the clinical consensus from IBD and IBS experts on pharmacological, behavioral, and procedural methods to treat abdominal pain in this population.
Załączniki
770614-fig1.jpg
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

minia78
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 25 paź 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: minia78 » 09 lis 2012, 17:32

Powoli "wciągam się" na forum, przeglądam starsze i nowsze tematy. Kiedy czytam Wasze wypowiedzi bardzo często pojawia się problem bólu, bólu brzucha. Mam do Was, bardziej obeznanych niż ja, pytanie...
Kiedy rozpoznano u mnie Cu - wg lekarzy argumenty za tym rozpoznaniem ostry rzut --- piodermia, stawy, histopatologia potwierdzajaca(ale np.: odcienk odbyt. czysty...) wmawiano mi bóle brzucha i z niedowierzaniem patrzono, gdy twierdziłam zgodnie z prawdą, ledwo żyjąc, że co jak co, ale brzuch mnie NIE boli.
Nigdy nie mialam boli brzucha!(no nie liczac z powodow kobiecych przypadlosci). Czy może sie zdarzyć, że choruje się na to świństwo, ma zaostrzenia czy nawet rzut, bezbólowo, czy może moje pociachane jelita są czymś innym niż CU?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Bóle brzucha - gdziew Was boli i w jakich sytuacjach?

Post autor: tom-as » 09 lis 2012, 17:39

hej minia78, fajnie żę forum Cię wciąga :-)

mam przeczucie graniczące z pewnością, że już gdzieś się kiedyś spotkałem z takim przypadkiem gdy ktoś opisywał/omawiał swój stan i właśnie bez bóli brzucha.

To prawda, że w większości przypadków brzuch boli, ale nie jestem właśnie pewien czy we wszystkich.

W zasadzie niejeden z CuDaków by chciał u siebie taki niebolący mimo zaostrzenia brzuszek :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”