CU - dziwny przebieg

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fischeer
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2024, 08:53
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

CU - dziwny przebieg

Post autor: fischeer » 11 sty 2024, 09:25

Witam, nazywam się Kuba i mam 39 lat. Swoją przygodę z CU rozpocząłem w listopadzie 2021 r, gdy pojawiła się krew przy podcieraniu na papierze oraz widoczne grudki krwi w kale. Brak biegunek, brak zmiany rytmu wypróżnień - 1 raz dziennie z rana.
Kolonoskopia - diagnoza CU, zajęta odbytnica ok 20cm, 1 w skali Mayo. Wizyta u gastro, początkowo Salaza tylko czopek 1g wieczorem. Krew pojawiała się dalej więc doszła Salaza tabletki 2g x rano i wieczór.
Równolegle wyłączeniem laktozy z diety. Krew pojawią się nadal, doszły delikatne bóle, dyskomfort w dolnej części podbrzusza po lewej stronie. Sierpień 2022 - włączony Cortiment MMX - po 2 miesiącach krew pojawia nadal. Wyniki z krwi wzorowe, OB i CRP w normie, kalprotektyna 25.
Potem krwi nie zauważałem aż do grudnia 2023, jednak codziennie rano czułem delikatny ból, dyskomfort po wypróżnieniu, po posiłkach także.
Cały czas przyjmuje Salaze, tabletki i czopki.
Grudzień 2023 - znowu ślady krwi na papierze i w kale, brak biegunek. Kalprotektyna 56, wyniki krwi w normie.
Mój gastro jakoś podchodzi dziwnie to mojego przypadku, twierdzi że wyniki są ok nie ma biegunek a krew może się pojawiać.
Jednak mi to nie daje spokoju, dużo o tym myślę, zastanawiam się co można zrobić inaczej.
Najbardziej dokuczają mi bóle brzucha, nie są one silne, raczej określam to jako dyskomfort, uczucie ucisku, szczególnie z rana.
Proszę o opinię, wiem że są o wiele gorsze przebiegi tej choroby, ale może ktoś coś doradzi.
W maju mam zaplanowaną kontrolną kolonoskopie.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: CU - dziwny przebieg

Post autor: romek » 11 sty 2024, 12:40

A nie masz przypadkiem hemoroidów? Krew w kale i na papierze często pochodzi z nich. Jeżeli możesz, to umów się do proktologa

fischeer
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2024, 08:53
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: CU - dziwny przebieg

Post autor: fischeer » 11 sty 2024, 13:09

To niestety nie hemoroidy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”