Pogorszenie po początkowym polepszeniu?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FabianAllen
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2021, 08:27
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie

Pogorszenie po początkowym polepszeniu?

Post autor: FabianAllen » 31 gru 2021, 10:35

Witam. Mam 18 lat. CU wykryto u mnie 2 miesiące temu, jakieś 3 tygodnie po pierwszych objawach. Całe jelito grube zajęte, w kryzysowym momencie 25-30 biegunek dziennie. Wdrożono mi leczenie w postaci Pentasy 2x2 w granulkach doustnie oraz Encorton, zaczynając od dawki 40 mg. Efekty widoczne praktycznie natychmiastowo. Po okresie poprawy, gdzie mogłem prawie normalnie funkcjonować, zacząłem schodzić ze sterydów. Nie wiem czy od razu po, czy może jakiś czas poźniej, ale dolegliwości zaczęły się nasilać. Aktualnie jestem na dawce 25 mg, około 10 biegunek dziennie, w nocy bóle odbytu i bolesne parcie. Nie wiem co robić, mój lekarz wraca z urlopu dopiero pod koniec września, sam boję się ingerować, a nie chce wracać do szpitala. Czy zwiększenie sterydów może i pomóc i czy jest to bezpieczne?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Pogorszenie po początkowym polepszeniu?

Post autor: romek » 31 gru 2021, 15:11

Spróbuj do innego gastro. Ja bym samodzielnie nie zwiększał dawki. A w jakim tempie schodziłeś z dawki 40 mg?

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Pogorszenie po początkowym polepszeniu?

Post autor: Dorota1973 » 31 gru 2021, 17:04

FabianAllen pisze:
31 gru 2021, 10:35
Witam. Mam 18 lat. CU wykryto u mnie 2 miesiące temu, jakieś 3 tygodnie po pierwszych objawach. Całe jelito grube zajęte, w kryzysowym momencie 25-30 biegunek dziennie. Wdrożono mi leczenie w postaci Pentasy 2x2 w granulkach doustnie oraz Encorton, zaczynając od dawki 40 mg. Efekty widoczne praktycznie natychmiastowo. Po okresie poprawy, gdzie mogłem prawie normalnie funkcjonować, zacząłem schodzić ze sterydów. Nie wiem czy od razu po, czy może jakiś czas poźniej, ale dolegliwości zaczęły się nasilać. Aktualnie jestem na dawce 25 mg, około 10 biegunek dziennie, w nocy bóle odbytu i bolesne parcie. Nie wiem co robić, mój lekarz wraca z urlopu dopiero pod koniec września, sam boję się ingerować, a nie chce wracać do szpitala. Czy zwiększenie sterydów może i pomóc i czy jest to bezpieczne?
U kogo się leczysz? Jesteśmy z tego samego województwa.
Mój syn ma tyle samo lat co Ty i ma crohna. Wiemy od trzech lat.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Pogorszenie po początkowym polepszeniu?

Post autor: atabe » 02 sty 2022, 17:03

Koniecznie znajdż gastrologa na już. Ja bym zwiększyła steryd o 5mg .No i jeśli masz zajęte jelito grube to powinien być Asamax zamiast Pentasa

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”