Kolkowy ból z prawej strony brzucha - CU + Celiakia

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MGMG
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2019, 14:42
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: Wodzisław Śląski

Kolkowy ból z prawej strony brzucha - CU + Celiakia

Post autor: MGMG » 16 lut 2021, 12:08

Moi drodzy, od 8 lat choruję na WZJG + Celiakię. Ogólnie od około 6 lat jestem w dobrym stanie tzn. nie mam jakichś bardzo silnych zaostrzeń, raz na pół roku zdarzą się 2-3 dni kiedy czuję sie lekko gorzej i 3-4 razy dziennie odwiedzam ubikację. Mam w miarę dobre wynki krwi (OB-2 , CRP- 0,51 , Morfologia cała ok, jedynie lekko podwyższone markery wątrobowe od dłuższego czasu - ALAT i ASPAT ok. 15% powyżej normy ).

Przyjmuję: Asamax , Heparegen, Hepatil

Mam jednak już od dłuższego czasu (około 3 lat) uczucie pobolewnia prawej strony brzucha oraz lekkiego, kolkowego bólu przy ucisku prawego podbrzusza. Mój lekarz prowadzący przy wykonywaniu USG i palpacyjnym badaniu również zauważył lekki opór mięśniowy w tym miejscu jednak stwierdził, że na USG nie widać pogrubień sciany jelit i na razie nie zalecił nic konkretnego. Nadmienię, iż ten stan nie przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu jednak sprawdzając czasami czy nadal występuje to uczucie kolkowego bólu przy ucisku niestety jest ono ciągle obecne.

Czy ktoś z Was miał podobnie albo ma jakąś sugestię z czego to może wynikać?

Pozdrawiam,
Mateusz

Pan_Klocek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 16 mar 2020, 11:44
Choroba: ch. Behceta
województwo: śląskie

Re: Kolkowy ból z prawej strony brzucha - CU + Celiakia

Post autor: Pan_Klocek » 19 lut 2021, 14:23

Niestety nie wiem jak Ci pomóc, jednak mam podobny problem. Często mam kolki w podobnych miejscach, brzuch napięty przy badaniu palpacyjnym. Lekarz twierdzi, że to na tle czynnościowym. Trochę badań mnie czeka.

MGMG
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2019, 14:42
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: Wodzisław Śląski

Re: Kolkowy ból z prawej strony brzucha - CU + Celiakia

Post autor: MGMG » 19 lut 2021, 16:17

Dzięki za informację.

Jak będą u Ciebie znane jakieś szczegóły to daj znać ja rownież się podzielę jeżeli coś się zmieni :-)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”