Kolejne zaostrzenie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cheerio
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2016, 16:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Kolejne zaostrzenie

Post autor: Cheerio » 10 kwie 2020, 21:44

Hej,

W jesieni 2016 pomogliście mi i podnieśliście na duchu, kiedy umierałam z niepokoju przy drugim zaostrzeniu. Teraz niestety mam kolejne, a pech chciał, że jestem w Londynie. Praktycznie zero możliwości pójścia do szpitala (jestem na azatioprynie i sterydach) i wykonania jakichkolwiek badań... Jeśli macie chwilkę, żeby przeczytać przebieg zaostrzenia, bardzo Was proszę o radę.

Zaczęło się od bólu brzucha i gazów kilka razy dziennie. 28ego marca poczułam ostry ból brzucha i pierwszy raz miałam biegunkę z krwią. Na początku chodziłam do łazienki 2-3 razy tylko w dzień, ból był minimalny, więc byłam dobrej myśli, niestety 6ego kwietnia w nocy bardzo mi się pogorszyło. Nie byłam już w stanie utrzymać Salofalku w piance więcej niż godzinę. Wcześniej, gastrolog (telefonicznie) przepisał 10mg Encortonu, które zaczęłam brać 7ego. Z powodu znacznego pogorszenia (chodzenie 6-7 razy dziennie, 5-6 razy w nocy), umówiłam się z innym gastrologiem (już w Londynie), który wczoraj zalecił przyjmowanie 40mg Encortonu. Zaczęłam od dzisiaj, ale czuję się wręcz gorzej niż wczoraj (dokładnie mówiąc, od dzisiejszej nocy). Wcześniej brzuch przynajmniej przestawał boleć po pójściu do łazienki, natomiast teraz boli, siedzę długo na muszli i coś tam "wycisnę" kilka razy, ale potem boli dalej i ustępuje dopiero po kilkunastu minutach. Dzisiaj byłam już 6 razy + ok. 9 w nocy. Może to zatrucie i dlatego po sterydach jest gorzej? A może powinnam im jeszcze dać szansę? Już sama nie wiem... Jak byłam poprzednie 2 razy w szpitalu, to po sterydach dożylnie natychmiast było mi lepiej... Docenię każdą radę i opinię.

Moje obecne leki: Azatiopryna 100mg, Mesalazyna doustnie 4g, Salofalk pianka na noc, Encorton 40mg
Suplementy: Intesta, Omega 3, D3, elektrolity, (+ duspatalin na ból), może jeszcze coś polecacie? aloe vera? wiąz czerwony? marihuana? jestem zdesperowana...
"There is, I think, humor here which does not translate well from English into sanity.”
― Jim Butcher, Changes

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Kolejne zaostrzenie

Post autor: romek » 11 kwie 2020, 11:35

Nie widzę u Ciebie żadnych probiotyków. Intesta to maślan sodu, a nie probiotyk.
Spróbuj Vivomixx i mutaflor.
Ja przy biegunkach brałem enterol - dwa razy mi pomogło (choć oczywiście nie wiadomo do końca czy to Enterol właśnie, czy coś innego).

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Kolejne zaostrzenie

Post autor: atabe » 13 kwie 2020, 11:25

Dobrze , że więcej sterydu . W zaostrzeniu 10 mg to zdecydowanie mało.Daj mu kilka dni. Powinno zadziałać , jeśli nie to konsultacja z lekarzem .

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”