Wrzodziejace zapalenie jelita grubego i podejrzenie celiakii

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monicz_ka
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:08
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Elbląg

Wrzodziejace zapalenie jelita grubego i podejrzenie celiakii

Post autor: monicz_ka » 23 gru 2019, 22:35

Dzien dobry,
Czy ktos z panstwa choruje podobnie jak ja, czylima wrzodziejace zapalenie jelita grubego oraz celiakie?
Jestem w trakcie diagnostyki. Od roku nie moge wyjsc z anemii, wlosy praktycznie mi wypadly jestem oslabiona. Meczyly mnie biegunki. Obecnie staram sie nie spozywac glutenu. Biore asamax, debutir i zelazo. Biegunki ustapily ale jestem potwornie glodna. Przez caly dzien. Czasami czuje az oslabienie i dygotanie i musze cos zjesc. Czy ktos ma lub mial podobne objawy? Czym jest to spowodowane? Cukier mialam ok. Czy asamax moze powodowac podobne objawy?
Jaka diete stosowac w tych chorobach? Czy mozna jesc mleko i jego przetwory? Czy ich negatywny wplyw jest rzecza indywidualna?

Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam i Wesolych Świąt !

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Wrzodziejace zapalenie jelita grubego i podejrzenie celiakii

Post autor: mari » 24 gru 2019, 11:09

głód ,osłabienie i drżenia czułam tylko wtedy kiedy brałam steryd METYPRED okazało się że po kilku godzinach od połknięcia tabletki miałam potwornie wysoki cukier ,rano przed tabletką był ok.potem zamieniono go na Cortiment było super i wszystko wróciło do normy ,po asamax i sulfa nigdy takich objawów nie miałam,pozdrawiam

monicz_ka
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:08
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Elbląg

Re: Wrzodziejace zapalenie jelita grubego i podejrzenie celiakii

Post autor: monicz_ka » 25 gru 2019, 09:25

Dziekuje za wskazowke. Mam w domu glukometr wiec sprawdze czy u mnie po lekach nie wystepuje podobny objaw. Dziekuje :))

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wrzodziejace zapalenie jelita grubego i podejrzenie celiakii

Post autor: Brawurka » 10 sty 2020, 19:42

Mam celiakie stwierdzoną od dwóch lat. Głód i trzęsienie raczej nie są objawami tej choroby. Nie miałam czegoś takiego. Anemie są normalne przy CU, więc to też trudno powiedzieć. Myślę, że miałabyś dużo więcej objawów przez nietolerancję glutenu.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”