Wzjg nietypowe

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Martin913
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznan

Wzjg nietypowe

Post autor: Martin913 » 14 gru 2019, 20:51

Witam. Jakieś 3 miesiące temu dostałem biegunek i bolu brzucha. Apetyt spadł w dół. Lekarz kazał zbadac kalprotektyne wyszło powyżej 2000. Brałem w trakcie oczekiwania na badania tribux debutir vivomix. Biegunki ustaly wszystko wydawało sie ok tylko apetyt kulal momentami mocno. Ogólnie energia wysoka treningi wszystko ok. Ale łaknienie tragedia. Zaczęłam od gastroskopi wyszło zapalenie blony zoladka jednak nie jakieś mocne lekarz kazał brać controloc. Ogólnie ciągle leciały leki bez recepty na jelita itp apetyt tak na 60% reszta ok, jednak znam swój organizm i naprawdę kiedyś co chwilę byłem głodny teraz sa dni ze jest naprawdę ciężko. Postanowiłem zrobić kolonoskopie wynik - katnica wstępnica miernie przekrwiona z drobnymi aftami pozostała część błony bez zmian o dobrym wyglądzie. Pobralno wycinki. Lekarz mówił ze nie wygląda to wogole zle jednak wynik hispatologiczny przyszedł i wskazuje na nzjg. Teraz tak, nje mam objawow lekarzowi też nie zgadza sie to co widział ogólnie zawsze idzie do dołu choroba u mnie tylko trochę Góra. Tak naprawdę jedyny objaw to apetyt z którym sie mecze i naprawdę już nie wiem co zrobić. Jest ktoś w stanie pomóc cos podpowiedzieć. Z góry dziękuję. Aktualnie dostałem pentasa granulat biorę 3ci dzień ale apetyt ciągle slaby.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Wzjg nietypowe

Post autor: atabe » 15 gru 2019, 11:05

Każdy choruje inaczej , każdy ma inne objawy, nie wszyscy chorują książkowo . Jeśli wycinki potwierdzają chorobę , to lepiej się tego trzymać i stosować leczenie . Możesz też skonsultować leczenie z innym gastrologiem , najlepiej takim ,który leczy NZJ na co dzień .

Martin913
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2019, 20:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznan

Re: Wzjg nietypowe

Post autor: Martin913 » 15 gru 2019, 11:25

Tak tylko ta katnica i wstępnica wynik miernie przekrwiona - nie brzmi to źle. Reszta nawet jelita nie ruszona. Miał ktoś z was problem duży z łaknieniem? Udało sie to czymś ruszyć?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”