Zaostrzenie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Zaostrzenie

Post autor: kwakwa » 18 sty 2019, 19:03

Witam,mam pytanie -czy zawsze jak widoczna jest krew to jest to zaostrzenie.Ja od niedawna choruje,brałam dwa antybiotyki i krwawienia ustały .Teraz zażywam Pentase i suplementy i probiotyki,ale zauważyłam znowu krew ,czy to znaczy ,że mam znowu zaostrzenie?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zaostrzenie

Post autor: obyty.z.cu » 18 sty 2019, 23:33

krew może być z różnych powodów. Jeśli nie z hemoroidów, szczeliny, to znaczy, że jelito jest w stanie zapalnym.
Tyle, że to już też temat jakie te zmiany, czy zatarty rysunek naczyń, krwawienie kontaktowe itd..czy też np. przez błąd dietetyczny, np. źle pogryziony błonnik nierozpuszczalny, choćby orzechy, nastąpiło uszkodzenie śluzówki. Może też są tam nadżerki podgojone, a coś uszkodziło ich stan, zdzierając ich gojące się strupki...wiele możliwości krwawień.
Małe pestki np. z truskawek działają jak papier ścierny ;) na śluzówkę jelita.
To też znaczy, że ciągle nie masz podleczonego jelita.
Brak objawów nie oznacza, że skończył się "stan wojenny" ;) w jelicie .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Zaostrzenie

Post autor: kwakwa » 19 sty 2019, 08:37

Czyli jeżeli jest krwawienie to jelito nie jest podleczone .A czy mozliwe jest krwawienie z mikroropni? .W kolonoskopi wyszły dwa drobne mikroropnie kryptowe w poprzecznicy i prostnicy.Nie wiem czy ropnie da się wyleczyć antybiotykami ,bo ja tylko byłam leczona do tej pory antybiotykami.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zaostrzenie

Post autor: obyty.z.cu » 19 sty 2019, 10:42

krew jest zawsze oznaką, że w jelicie coś się dzieje.
Jeśli ta krew pojawia się w większych ilościach niż kilka kropli, jeśli to trwa dłużej, to naprawdę trzeba zwiększyć farmakologię.
Antybiotyki przyjazne dla jelit to Metronidazol i coś z grupy Cipronex . Przepisuje się je, gdy mamy przerost bakterii itd.
Krwawienia to raczej leki przeciw zapalne , a jeśli są masywniejsze, to wprowadza się sterydy. Budezonid działa w jelicie , albo sterydy systemowe, metypred, encorton .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Zaostrzenie

Post autor: kwakwa » 19 sty 2019, 20:06

Dziękuję za odpowiedż

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Zaostrzenie

Post autor: inkaska » 02 cze 2019, 21:09

Jestem po odstawieniu encortonu zgodnie z harmonogramem w ponad tydzień temu, od następnego dnia zaczęły się biegunki, jest coraz gorzej dzisiaj byłam chyba z 15 razy, do tego bóle brzucha i temperatura, sprobuje jutro się dostać do gastrologa ale boje się że wrócimy do sterydów.
cos byc musi do cholery za zakretem;)

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Zaostrzenie

Post autor: kwakwa » 26 cze 2019, 11:57

A jak długo stosowałas encorton i czy miałas skutki uboczne np.tycie

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”