Ból jąder a NZJ

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nicość

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: mosterdziej » 20 lis 2018, 21:54

Norma, owszem, ale nawet przy malej ilosci plynow kreatynina i tak powinna byc nizsza, chociaz mozliwe, ze przez sulfe i male ilosci plynow podskoczyla. A ile kreatyniny we krwi zawsze miales? Warto jednak zwiekszyc ilosc plynow, tym bardziej jak bierzesz leki obciazajace nery. Tak, komtrast jest szkodliwy i moglby tlumaczyc ten wzrost, gdyby byla robiona po badaniu. Nie ma zawczasu myslec, porobic dodatkowe badania. Dodam tylko ze nawet przy problemach z nerkami obraz usg moze wyjsc prawidlowy. Czesto na wczesnym etapie ew. problemow usg nie jest zbyt miarodajnym wynikiem. Z bialkomoczem tez roznie bywa, bo ten w duzych ilosciach wystepuje glownie w chorobie klebuszkowej nerek. Te leki na jelita tak szkodza na nerki, ze czesto ilosc bialka w moczu jest prawidlowa albo na granicy, pewnie dobowka wiecej by pokazala, ale to tez czesto wychodzi dopiero w bardziej zaawansowanych zmianach albo przy duzym zaostrzeniu. Jak reszta wynikow wyjdzie ok, to po prostu zwiekszyc sobie ilosc plynow i zbadac sobie kreatynine po jakims czasie, zeby zobaczyc, czy sie zmienila, bo pewnie faktycznie moze byc tylko malo plynow.

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: LukCD » 27 lis 2018, 21:23

mosterdziej pisze:
20 lis 2018, 17:42
A ile pijesz? Taka kreatynina rzeczywiscie moze swiadczyc o problemach z wydolnoscia nerek. Moze warto poglebic diagnostyke, np. Usg, Kwas moczowy, mocznik, bialko dobowe w moczu. Jakie leki bierzesz? Przeciwzapalne jak sulfa lub mesalazyna moga powodowac podwyzszenie kreatyniny lub uszkodzenie/zapalenie nerek.

Przy kamicy mozna miec idealne wyniki moczu. Warto zeby na nerki pod tym katem spojrzal porzadny urolog, bo mi sie zdarzalo, ze lekarzom umykal 7-8 mm kamien, chociaz wydawaloby sie to nieprawdopodobne.
A dlaczego pytanie czy dużo pije? Ogólnie im bardziej napełniony pęcherz tym bardziej czuje dyskomfort, tomograf nic nie wykazał w sobotę usg a w niedziele dodatkowe badania Kwas moczowy, mocznik, bialko dobowe w moczu....

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nicość

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: mosterdziej » 27 lis 2018, 22:03

Przy wiekszej ilosci wypijanych płynów nerki lepiej filtrują. W sensie jak ktoś pije mało (nie że od razu odwodnienie), to może mieć trochę wyższą kreatyninę, zwłaszcza jak się wpiernicza np. duże ilosci białka obciązającego nery. :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: obyty.z.cu » 28 lis 2018, 13:47

LukCD pisze:
27 lis 2018, 21:23
A dlaczego pytanie czy dużo pije? Ogólnie im bardziej napełniony pęcherz tym bardziej czuje dyskomfort, tomograf nic nie wykazał w sobotę usg a w niedziele dodatkowe badania Kwas moczowy, mocznik, bialko dobowe w moczu....
tak z ciekawości, miałeś robione PSA ?
Ja biorę od urologa Apo-doxan 4 i Afluzostad i skończył się dyskomfort ciagłego parcia i bólu przy oddawaniu moczu.
Coś tam jeszcze mam od niego, ale to takie na wypadek "W", czyli ostrych stanów bólowych, czyli inna bajka.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: LukCD » 01 gru 2018, 14:51

mosterdziej pisze:
20 lis 2018, 21:54
Norma, owszem, ale nawet przy malej ilosci plynow kreatynina i tak powinna byc nizsza, chociaz mozliwe, ze przez sulfe i male ilosci plynow podskoczyla. A ile kreatyniny we krwi zawsze miales? Warto jednak zwiekszyc ilosc plynow, tym bardziej jak bierzesz leki obciazajace nery. Tak, komtrast jest szkodliwy i moglby tlumaczyc ten wzrost, gdyby byla robiona po badaniu. Nie ma zawczasu myslec, porobic dodatkowe badania. Dodam tylko ze nawet przy problemach z nerkami obraz usg moze wyjsc prawidlowy. Czesto na wczesnym etapie ew. problemow usg nie jest zbyt miarodajnym wynikiem. Z bialkomoczem tez roznie bywa, bo ten w duzych ilosciach wystepuje glownie w chorobie klebuszkowej nerek. Te leki na jelita tak szkodza na nerki, ze czesto ilosc bialka w moczu jest prawidlowa albo na granicy, pewnie dobowka wiecej by pokazala, ale to tez czesto wychodzi dopiero w bardziej zaawansowanych zmianach albo przy duzym zaostrzeniu. Jak reszta wynikow wyjdzie ok, to po prostu zwiekszyc sobie ilosc plynow i zbadac sobie kreatynine po jakims czasie, zeby zobaczyc, czy sie zmienila, bo pewnie faktycznie moze byc tylko malo plynow.
Pije stanowczo za mało, dawka płynów już zwiększona dziękuje, mosterdziej 21 paź 2018, 21:54 tak jak Pisałeś dzisiaj po USG mam diagnozę żylaki lewego powrozka nasiennego i skierowanie do urologa, to chyba będzie powodem tych żylaków?
obyty.z.cu pisze:
28 lis 2018, 13:47
LukCD pisze:
27 lis 2018, 21:23
A dlaczego pytanie czy dużo pije? Ogólnie im bardziej napełniony pęcherz tym bardziej czuje dyskomfort, tomograf nic nie wykazał w sobotę usg a w niedziele dodatkowe badania Kwas moczowy, mocznik, bialko dobowe w moczu....
tak z ciekawości, miałeś robione PSA ?
Ja biorę od urologa Apo-doxan 4 i Afluzostad i skończył się dyskomfort ciagłego parcia i bólu przy oddawaniu moczu.
Coś tam jeszcze mam od niego, ale to takie na wypadek "W", czyli ostrych stanów bólowych, czyli inna bajka.
PSA nie miałem jest to badanie czy nie ma prostaty? dzisiaj przy USG lekarz wykluczył ponieważ stwierdził że bym z tym nie mógł usiedzieć ból byłby taki duży... Jedyne leki jakie biorę to Sulfalazyna i proktis-m czopki nie wiem czy można tak długo z 3 lata codziennie brać proktis-m ale lepiej mi po nich ale stwierdził żylaki lewego powrozka nasiennego i skierowanie do urologa....

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: obyty.z.cu » 01 gru 2018, 15:22

LukCD pisze:
01 gru 2018, 14:51
obyty.z.cu pisze:
28 lis 2018, 13:47
LukCD pisze:
27 lis 2018, 21:23
A dlaczego pytanie czy dużo pije? Ogólnie im bardziej napełniony pęcherz tym bardziej czuje dyskomfort, tomograf nic nie wykazał w sobotę usg a w niedziele dodatkowe badania Kwas moczowy, mocznik, bialko dobowe w moczu....
tak z ciekawości, miałeś robione PSA ?
PSA nie miałem jest to badanie czy nie ma prostaty? dzisiaj przy USG lekarz wykluczył ponieważ stwierdził że bym z tym nie mógł usiedzieć ból byłby taki duży...
czasem komentarze lekarzy naprawdę porażają.Już nie chce się komentowac, że wyklucza bez robienia badań, "bo on wie lepiej .."na oko widać".
Te badanie PSA to niewiele kosztuje a naprawdę warto zrobić. A jesli wynik będzie ok., to przynajmniej jeszcze jeden temat załatwiony.
U mnie był wynik prawie 5 i miałem kłopoty i to duze, leki ładnie to wyregulowały, ostatni wynik poniżej 2 i skończyły się bólowe sprawy i kłopoty.
Nawet rodzinny bez problemu da skierowanie na to.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nicość

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: mosterdziej » 01 gru 2018, 20:45

Mowilem, ze moga byc zylaki ;) mnie wyszly w tym roku w trakcie wyproznienia poczulem wlasnie dosc mocny bol jadra.

Zapalenie czy nawet przerost prostaty kazdy przechodzi inaczej. Ja mialem kilka razy i zadnego problemu z siedzeniem nie mialem, jedynie bol/dyskomfort w kroczu, czasem bylo wlasnie czuc, jakby pochodzil od jader. PSA nie zawsze jest miarodajne, u mnie bylo zawsze w normie. Wyniku moczu moga byc w normie, przy lekkich zapaleniach nawet palpitacyjnie moze nic nie wyczuc lekarz. W usg prostaty czasem widac powiekszenie, czasem nie, moga byc za to zwapnienia.

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: LukCD » 02 gru 2018, 14:25

obyty.z.cu pisze:
01 gru 2018, 15:22
LukCD pisze:
01 gru 2018, 14:51
obyty.z.cu pisze:
28 lis 2018, 13:47
tak z ciekawości, miałeś robione PSA ?
PSA nie miałem jest to badanie czy nie ma prostaty? dzisiaj przy USG lekarz wykluczył ponieważ stwierdził że bym z tym nie mógł usiedzieć ból byłby taki duży...
czasem komentarze lekarzy naprawdę porażają.Już nie chce się komentowac, że wyklucza bez robienia badań, "bo on wie lepiej .."na oko widać".
Te badanie PSA to niewiele kosztuje a naprawdę warto zrobić. A jesli wynik będzie ok., to przynajmniej jeszcze jeden temat załatwiony.
U mnie był wynik prawie 5 i miałem kłopoty i to duze, leki ładnie to wyregulowały, ostatni wynik poniżej 2 i skończyły się bólowe sprawy i kłopoty.
Nawet rodzinny bez problemu da skierowanie na to.
PSA zrobię, a dzisiaj mocznik w surowicy 31 prz 10 - 50 zalecanych czyli ok kwas moczowy w normie 6,5 dla przyjętych 3,4-7,0, kreatynina ciagle H ale w normie 1,3, glukoza w surowicy 110 na 60-90 czyli więcej ale prawidłowo na czczo, czyli następne PSA
Najgorsze jeżeli bierze się leki które szkodzą na jelita
DZIĘKI ZA POMOC

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nicość

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: mosterdziej » 02 gru 2018, 18:09

Zawsze miales taka kreatynine? Robiles ja teraz po zwiekszeniu ilosci plynow? Bialko dobowe moczu wyszlo OK?

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: LukCD » 09 gru 2018, 21:48

mosterdziej pisze:
02 gru 2018, 18:09
Zawsze miales taka kreatynine? Robiles ja teraz po zwiekszeniu ilosci plynow? Bialko dobowe moczu wyszlo OK?
Witam białka dobowego nie robiłem ale po usg wizyta u urologa który stwierdził ze żylak powiaski jest ok ale stwierdził ze jest to zapalenie prostaty, powiększona o 1cm, to tez wyszło na tomografie, PSA zrobiłem sobie dzisiaj testem z apteki wyszedł negatywny, urolog przypisał antybiotyk aż na 21 dni w tabletkach biorę 3 dni i rewolucje + dodatkowo jakieś leki czy w naszym
Przypadku NZJ jest lepiej antybiotyk dożylnie? Bo jazda po tych antybiotykach....

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: mari » 09 gru 2018, 23:03

Nie wiem jaka jest reakcja u innych chorych na NZJ ale u mnie zawsze po antybiotyku w tabletce mam jelitowo problem,a po zwykłym zastrzyku domięśniowym nic mi się nie dzieje,w poradni mój lekarz rodzinny ma to już wpisane w kartotekę i nawet nie proponuje mi antybiotyku w tabletce.

LukCD
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:23
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Złotów

Re: Ból jąder a NZJ

Post autor: LukCD » 02 maja 2019, 16:52

A więc problemy u mnie ustały, po złej diagnozie od urologa i po antybiotykach akurat na okres świąteczny, kolejna wizyta ale już u innego urologa który stwierdził ze prostata u mnie jest poprawna przeprosił za kolegę po fachu i spytał czy boli mnie kręgosłup stwierdziłem ze tak zalecił masaż poszedłem do fizjoterapeuty i już po pierwszej wizycie bule pachwin i jąder ustały, teraz siłownia delikatnie, jazda rowerami, masaże i sauna i jest ok także mylnie wiązałem to z jelitami... dziękuje za wszelka pomoc ale mam jeszcze pytanie czy badacie poziom Homocysteiny u mnie wyszło 42 na norme od 5 do 15 ale czytałem ze w chorobach przewlekłych to się zdarza ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”