Kończenie leczenia, schodzenie z leków.

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
b4rt144
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:16
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Kończenie leczenia, schodzenie z leków.

Post autor: b4rt144 » 24 sie 2018, 10:28

Witam. Stwierdzono u mnie WZJG. Na poczatku bylo bardzo ciezko, ale z tgodnia na tydzien było zdecydowanie lepiej. Mialem wizyte i lekarka przepisala mi encorton i ASAMAX i mesopral . Pani dr. kazala mi schodzic co 5mg z encortonu. Nastepna wizyte mam za 3tyg a nie mam nr kontaktowego do lekarza. Nie wiem jak zakonczyc leczenie , w sensie jak to teraz brać bo czuje sie wysmienicie, choć trochę boli mnie głowa, pewnie przez encorton ?

Aktualnie koncze lecznie, lecz wizyte mam za 3tyg.

Biorę juz 7dni 5dni encorton 5mg, 3x rano asamax i 3x wieczorem, mesopral 40mg na czczo.

Planuje jeszcze zejsc do 2,5mg encortonu przez 10 dni to brać, a co z asamaxem i mesopralem? też zmniejszyć czy jak ? Codziennie biorę vivomixx na przemian z lactoral ibd oraz lyzeczke lnu i ostropestu plamistego oraz omega 3- 2 tab rano. Jak samemu zejsc z tego zeby nie bylo aż tak bardzo zle i zeby nie bylo problemu na wizycie za 3tyg. Aktulnie 1 stolec rano twardy brazowy, diete trzymam oczywiscie. Dodam ze boli mnie głowa ostatnio często jak wszedlem na dawke 5mg encortonu, wczesniej bylo 10mg.

Proszę o pomoc.

b4rt144
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:16
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Konczenie leczenia, schodzenie z lekow.

Post autor: b4rt144 » 24 sie 2018, 10:30

Dodam ze zaczynalem od dawki 60mg encortonu i asamax bralem od poczatku 6tab/dobra i 40mg mesopralu. I czy dodatkowo musze wrzucić jakieś leki na koniec leczenia ?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Kończenie leczenia, schodzenie z leków.

Post autor: Noelia » 24 sie 2018, 10:46

Witaj na Forum :roll:

W CU nigdy nie odstawia się leków z grupy 5-ASA (czyli mesalazyny lub sulfosalazyny) - przyjmuje się je nawet w remisji (tylko w mniejszej dawce niż podczas zaostrzenia), ponieważ zapewniają one chemoprewencję (zapobiegają rakowi jelita grubego) oraz podtrzymują tę remisję.
W Twoim przypadku jest to Asamax - lek ten bierze się stale we WZJG.
Męża dawka w remisji to 6 tabletek Asamaxu 500 mg (naraz) rano (po śniadaniu) - czyli 3 g doustnej mesalazyny na dobę.
Poczytaj Poradniki, Kwartalniki, stronę J-elity oraz wytyczne ECCO-EFCCA.

Encortonu mój mąż nigdy nie brał, ale mam nadzieję, że ktoś inny Ci pomoże i odpowie.

Mesopral masz przepisany jako osłonę (lek osłonowy) na żołądek na czas sterydoterapii ogólnej (czyli Encortonu).

Wątek przeniosłam do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam :)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

b4rt144
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:16
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Kończenie leczenia, schodzenie z leków.

Post autor: b4rt144 » 24 sie 2018, 11:06

Dziękuje za tak cudowną odpowiedź :) :) Ktoś może jeszcze sie odezwie, sczegolnie jesli chodzi o ten encorton

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Kończenie leczenia, schodzenie z leków.

Post autor: Noelia » 24 sie 2018, 12:11

b4rt144 pisze:
24 sie 2018, 11:06
Dziękuje za tak cudowną odpowiedź :) :)
Nie ma sprawy, pytaj śmiało o wszystko i zaglądaj co jakiś czas, bo niektórzy odpowiadają ze sporym opóźnieniem (mnie również to dotyczy) ;)

Przejrzyj te linki ze strony J-elity:
Wytyczne ECCO-EFCCA dla pacjentów chorujących na wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Poradniki
Kwartalniki
Materiały edukacyjne
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kończenie leczenia, schodzenie z leków.

Post autor: obyty.z.cu » 24 sie 2018, 13:11

b4rt144 pisze:
24 sie 2018, 10:28
Aktualnie koncze lecznie, lecz wizyte mam za 3tyg.
Biorę juz 7dni 5dni encorton 5mg, 3x rano asamax i 3x wieczorem, mesopral 40mg na czczo.
Planuje jeszcze zejsc do 2,5mg encortonu przez 10 dni to brać, a co z asamaxem i mesopralem? też zmniejszyć czy jak ? Codziennie biorę vivomixx na przemian z lactoral ibd oraz lyzeczke lnu i ostropestu plamistego oraz omega 3- 2 tab rano.
b4rt144 pisze:
24 sie 2018, 11:06
może jeszcze sie odezwie, sczegolnie jesli chodzi o ten encorton
Noelia w sumie odpowiedziała, a z encortonem masz zaplanowane ok.
Choć może by warto być na nim kilka dni w tej dawce, a później tylko co drugi dzień kilka dawek i koniec. Te bóle głowy to "może" być efekt schodzenia z sterydu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

b4rt144
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:16
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Kończenie leczenia, schodzenie z leków.

Post autor: b4rt144 » 24 sie 2018, 18:26

obyty.z.cu pisze:
24 sie 2018, 13:11
b4rt144 pisze:
24 sie 2018, 10:28
Aktualnie koncze lecznie, lecz wizyte mam za 3tyg.
Biorę juz 7dni 5dni encorton 5mg, 3x rano asamax i 3x wieczorem, mesopral 40mg na czczo.
Planuje jeszcze zejsc do 2,5mg encortonu przez 10 dni to brać, a co z asamaxem i mesopralem? też zmniejszyć czy jak ? Codziennie biorę vivomixx na przemian z lactoral ibd oraz lyzeczke lnu i ostropestu plamistego oraz omega 3- 2 tab rano.
b4rt144 pisze:
24 sie 2018, 11:06
może jeszcze sie odezwie, sczegolnie jesli chodzi o ten encorton
Noelia w sumie odpowiedziała, a z encortonem masz zaplanowane ok.
Choć może by warto być na nim kilka dni w tej dawce, a później tylko co drugi dzień kilka dawek i koniec. Te bóle głowy to "może" być efekt schodzenia z sterydu.
:mrgreen: :mrgreen: Dziękuje! Zycze zdrówka !!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”