poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 30 lip 2014, 17:41

Gosieńka, czy wyniki krwi się poprawiły?

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
Posty: 329
Rejestracja: 21 lut 2012, 19:58
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: nibylandia

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Gosieńka » 30 lip 2014, 18:35

Maatylda, na początku zeszłego tygodnia robiłam morfologię i moje wyniki krwi odrobinę się poprawiły w porównaniu do tych z czerwca :) Dalej mam niskie żelazo choć łykam je w tabletkach, ale ogólnie wszystko raczej zmierza w dobrym kierunku :)

Anonymous_13ece955

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 30 lip 2014, 19:07

Gosieńka, dzięki za odp :)
piszesz, że robiłaś morfologię, a coś jeszcze z tej krwi badałaś oprócz morfo? wątrobowe, ferrytynę, żelazo?
Twoje płytki mnie trochę zaniepokoiły, spadły do normy?
i czy byłaś z tym skierowaniem w szpitalu?

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
Posty: 329
Rejestracja: 21 lut 2012, 19:58
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: nibylandia

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Gosieńka » 30 lip 2014, 20:23

Po tym jak dostałam to skierowanie do szpitala uznałam, że jednak z niego nie skorzystam bo raptem kilka dni później miałam mieć wizytę u mojej gastroenterolog z poradni przyszpitalnej. Po wizycie zmieniono mi całkowicie leczenie na bardziej intensywne z racji, że moje jelitka były w gorszym stanie co wykazała m.in. kolonoskopia. Dostałam metypred (dawka startowa 32 mg), sulfazalazynę EN 2x3, żelazo, potas, kwas foliowy i po raz pierwszy imuran. Właśnie ze względu na imuran muszę robić teraz bardzo często morfologię do tego badam żelazo i ALT. Leukocyty troszkę się obniżyły w stosunku do tych wyników z czerwca, także myślę, że będzie dobrze :)

Po tym imuranie zaczęły mi bardziej wypadać włosy, ale oprócz tego nic innego się nie dzieje. Na razie jeszcze czekam aż leki zaczną bardziej na mnie działać. Niby jest jakaś mała poprawa, ale jeszcze daleko do ideału. Rano tradycyjnie kilka do kilkunastu wizyt w WC, ale na szczęście już nie ma samej wody tylko jak już coś to pojawia się gęsta papka. Od czasu do czasu krew, ale póki co nie panikuję ;) Reszta dnia cudna, bo nic mnie nie męczy :) Trochę mnie jeszcze martwią wzdęcia, mam wprawdzie zaburzoną florę bakteryjną (bardzo zredukowana - stwierdzone na podstawie badań), ale myślałam, że pomoże VSL#3 i nic. Wzdęty brzuch jak był tak jest.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Baby » 30 lip 2014, 21:37

Gosieńka, jak długo stosujesz VSL#3 i w jakiej dawce?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
Posty: 329
Rejestracja: 21 lut 2012, 19:58
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: nibylandia

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Gosieńka » 30 lip 2014, 21:53

Baby, póki co zużyłam 4 opakowania VSL#3. Na początku brałam po 2 saszetki dziennie, a potem przerzuciłam się na 1 dziennie. VSL#3 na pewno wpłynął u mnie pozytywnie na poprawę konsystencji stolca, bo takową zaobserwowałam jak zaczęłam go brać, a wtedy nie miałam jeszcze włączonego tego nowego leczenia co teraz mam. Nie mam pojęcia od czego mam te wzdęcia. Najgorzej jest pod koniec dnia. Dietę mam normalną, jem wszystko co mi nie szkodzi, unikam produktów, które nasilają wzdęcia, ale to nic nie daje. Może jak poprawi się stan jelit to i te wzdęcia znikną? Nie wiem jak to jest u osób w remisji.

A Baby dodam jeszcze, że odkąd choruję to zawsze miałam te wzdęcia, ale moja lekarka nic z nimi nie robiła.

Anonymous_13ece955

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 30 lip 2014, 22:42

wzdęcia zapewne mocno ustąpią kiedy Twoja mikroflora jelitowa zostanie przywrócona do równowagi. potrzebne są tu probiotyki i PREbiotyki- czyli takie produkty, które po spożyciu fermentują w jelicie przez co dają sprzyjające warunki do rozwoju korzystnej mikroflory. Prebiotyki to np. skrobia czy błonnik pokarmowy (przy biegunkach ostrożnie z błonnikiem, ale prebiotyki nie powinny ich nasilać). Przykłady takich produktów: cykoria, pomidor, ziemniak, orzech ziemny, cebula, czosnek, por, karczoch i najlepszy fast food świata: banan :mrgreen:

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Dżordż » 31 lip 2014, 20:10

Mi strasznie cuchnace wzdecia ustąpiły na diecie bezglutenowej.

Anonymous_13ece955

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 31 lip 2014, 20:14

Dżordż, a badano Cię pod kątem celiakii lub alergii na gluten w klasie IgE i IgG?

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Dżordż » 31 lip 2014, 20:40

Nie bez badań przeszedlem ns diete i jest lepiej.

Anonymous_13ece955

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 31 lip 2014, 23:14

Dżordż, Ok. 8-10% chorych na Crohna ma także przeciwciała typowe dla celiakii. O dziurawych jelitach powodujących alergie nabyte w ch.L-C nie trzeba wspominać.

Będąc na diecie bg nie ma sensu robić bada, bo wyniki będą zafałszowane..no ale grunt, że dieta pomogła.

rozyczka
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2017, 21:37
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: rozyczka » 04 wrz 2017, 21:50

I jak tam, jest jakaś poprawa? Minęlo już troche i jestem ciekawa czy leki coś pomogly? Ja w swoim przypadku zauważyłam różnice po tym jak zaczęłam stosowac ziola szwedzkie, natknęlam sie na jakiś artukuł w sieci i stwierdziałam że spróbuje, nie zawiodlam sie bo faktycznie widac u mnie zdecydowaną poprawe. Artukulow i wywaidow w sieci na ten temat jest mnóstwo, natomaist w większości są one ubogie w informacje, ten który ja znalazłam znajdziesz tu - ziola-na.net/szwedzkie/ napiasny dosyc fajnym i przyjemnym językiem (nie jest to żadna reklama a zwykly post na blogu). Z niecierpliwością czekam na informację, czy po tych trzech latach uadlo Ci sie rozstac z tym nieprzyjemnym problemem.

Kama911
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2019, 17:47
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
miasto: Toruń

Re: poranne biegunki, luźne stolce - jak temu zaradzić?

Post autor: Kama911 » 09 lis 2019, 16:56

Gosienka jak to wszystko dalej wyglada u ciebie ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”