Ciemny ropny sluz

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miczy
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 13:20
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Ciemny ropny sluz

Post autor: Miczy » 16 kwie 2012, 13:51

Witam
Od niedawna zdiagnozowano u mnie CU, na razie pewne jest ze odbytu, kolonoskopie mam przed soba. Chyba mam odpukac lagodna postac tej choroby, objawy wlasciwie imitowaly hemoroidy. Biore ASAMAX dosutnie i doodbytniczo. Gdy jeszcze nie wiedzialam ze to CU bylam w toalecie max 3 razy, nie bylo biegunki.Teraz zalatwiam sie raz, brak jakichlowiek objawow itd Jest tylko maly czarny problemik. Zdarza sie, ze gdy super-dobrze sie przyjze mojemu g :wink: a w tym ukladzie nie ukrywam ze raczej sie przygladam :roll: to zauwazam na poczatku kalu raczej oddzielony od niego malutki czarny, ciemny pasek ( o konsystencji kataru ropnego) Jest tego nieduzo a kolor g jest normalny.Moze mial ktos cos podobnego? Moze to jakas interreakcja z czopkiem? Czy to juz na bank swiadczy ze nie wiem to z samej gory? tylko w tym ukladzie dlaczego g jest calkiem normalnego koloru i wszystko inne sie polepszylo.
Pozdrawiam i przepraszam ze tak pisze g zamiast kal, ale szybko zwiezle i tak kazdy wiec o co chodzi :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: obyty.z.cu » 16 kwie 2012, 16:06

być może to krew,masz problem w odbycie i odbytnicy więc pewnie ona stamtąd.
Piszesz o czopku,..może to aplikacja czopku podrażnia gojące się jelito ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Miczy
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 13:20
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: Miczy » 16 kwie 2012, 16:12

Wlasnie wiem,ze moze to byc krew Tylko obawiam sie skad , bo jej kolor wskazuje na wyzsze partie jelit, ale z 2 strony chyba wtedy caly kal bylby ciemny i mialabym inne objawy, a ja wrzecz moge stwierdzic, ze wzystko gra
Moze ktos tez tak mial po czopkach???bo ten kolor sie wlasnie z tym wiaze Wczesniej zanim dostalam diagnoze bylo triche krwi zywoczerwonej jak przy hemoroidach i troche sluzu a teraz wszystko idealnie tylko to sie pojawia raz na jakis czas
Dzieki bardzo za odpowiedz :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: obyty.z.cu » 16 kwie 2012, 16:28

Miczy pisze:Moze ktos tez tak mial po czopkach???
np. ja tak mam w tej chwili...,często też przy aplikowaniu zawiesiny do odbytniczej.
Często też są takie "strupki" ,tzn. że z nadżerek się oderwały.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Miczy
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 13:20
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: Miczy » 16 kwie 2012, 20:02

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz :) A to ze sie oderwaly te nadżerki to dobrze?
Sorki, ale ja tu raczkuje i nie wiem zbyt wiele wiedzy na ten temat :neutral:

[ Dodano: 16-04-2012 ]
Co ja wypisuje :roll: Czy to dobrze ze te strupki sie odrywaja od nadzerek( a nie nadzerki ) -oczywiscie o to mi chodzilo? :idea: Czy to objaw gojenia ?
I to tez ma u Ciebie taki ciemny kolor?
Pozdrawiam cieplo :roll:

Awatar użytkownika
naomi
Początkujący ✽✽
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:42
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: naomi » 08 lis 2012, 12:38

To i ja dopiszę się do tematu, bo też zauważyłam takie małe, czarne strzępki u mnie. Szukałam na ten temat informacji, ale nikt inny się na takie coś nie skarżył. Odświeżam więc wątek ( : Podobnie jak Ty te strzępki zaczęłay się u mnie pojawiać po stosowaniu czopków Salofalk 500 mg. Zauważyłam,że kiedy jelito było w dobry stanie to strzępków brak, kiedy zaczynałam je brać bo stan się pogarszał (widoczna na stolcu krew, dużo żółtego śluzu i uczucie niepełnego wypróżnienia) to strzępków było całe mnóstwo. I ja do teraz nie wiem czy to krew skrzepnięta czy nie. Może ktoś podpowie? : >
ogórki w occie potrafią oCUcić CU...
_____________________________
http://www.youtube.com/watch?v=1HpfSVL1tp4

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: panbubka » 09 lis 2012, 07:22

Też mi się wydaje, że to skrzepy starej krwi

Martka_89
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:16
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: Martka_89 » 08 wrz 2019, 08:27

Mam dokładnie ten sam kłopot. W związku ze zdiagnozowanym cu i zaostrzeniem włączono asamax i salofalk w czopkach- i tak żywa krewna zamieniła się w czarne skrzepy/czarny śluz. Gastroenterologowi to nie pasuje, ze to może z wyzszej partii. A ja mam stolec prawidłowy tylko ten czarny śluz. I to pojawiło się równo z momentem rozpoczęcia przyjmowania czopków. Czy ktoś z was jest mi w stanie doradzić? Czuje się spoko , poza psychicznym niepokojem....

Justyna_88
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2019, 06:55
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: Justyna_88 » 22 lis 2019, 07:00

Witam, mam dokładnie ten sam objaw co wy. Po pierwszym użyciu czapka Pentasa na stolcu pojawił się czarne strzępki. Nie wiem czy dalej brać czapki czy lepiej odstawić? Czy ktoś spotkał się z takim objawem??
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”