dziwne bóle w okrężnicy (jakby kolki)

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jusss
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2011, 17:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: zg
Kontakt:

dziwne bóle w okrężnicy (jakby kolki)

Post autor: jusss » 09 lip 2011, 17:16

witam wszystkich dawno nie pisałam a dodatkowo zapomnialam swojego loginu:( ale do rzeczy. Otóz choruje na crohna 4 lata ogólnie remisje nie sa mi niestety praktycznie znane. (przyjmuje teraz sulfosalazyne, metronidazol, contix, ciproxen nystatyne żelazo )-od tygodnia i strasznie zaczely mi puchnac kolana?czy ktos moze wie co jest tego przyczyna??? wyczytałam w ulotce ze ciproxen moze powodowac opuchlizne ale nie wiem czy akurat w tych okolicach.....A najważniejsze pytanie...to takie ze w okolicach okreznicy zstepujacej mam dziwne bóle jakby kolki...dawno takich bolow nie mialam....i to jeszcze w tym miejscu myslalam ze to moze wzdecie...bo ogolnie jakos brzuszek:) mi wypchalo ale piłam i koper włoski i jadłam kminek i ulgix brałam i nic nie pomaga:( moze ktos mial podobne dolegliwosci to prosialabym o pomoc

czym to moze byc spowodowane? bo ogolnie od 4 dni mam remisje i moje jelitka sa w bardzo złym stanie zarowno cienkie jak i grube...i oczywiscie bóle miałam bardzo mocne...ale takie a'la kolki praktycznie nigdy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwne bóle w okrężnicy (jakby kolki)

Post autor: Mamcia » 09 lip 2011, 22:34

od 4 dni mam remisje i moje jelitka sa w bardzo złym stanie zarowno cienkie jak i grube..
Chyba mylisz pojęcie remisji z zaostrzeniem. Skąd wiesz w jakim stanie są jelita?? Gdzie masz umiejscowioną chorobę, gdzie się leczysz? I wile innych pytań. Po 4 latach trwania choroby powinieneś już wiedzieć co się dzieje. A stawy, albo objaw pozajelitowy, a czasami związane ze schodzeniem ze sterydów. Brak danych
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

jusss
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2011, 17:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Re: dziwne bóle w okrężnicy (jakby kolki)

Post autor: jusss » 10 lip 2011, 11:00

i nie myle absolutnie pojec:) to ze mam od 5 dni remisje nie oznacza zei po tak dlugim okresie stanu zapalnego nastapi z dniem remisji i obraz jelit bedzie mowiac kolokwialnie bardzo piekny!!!!! niestety tak nie jest i po dlugim okresie zaostrzenia i stanu zapalnego wyglad i stan jelit jest "beznadziejny"

ponadto jak tu Pani powiedziala po 4 latach powinnam wiedziec co dzieje sie w organizmie -zapewniam ze doskonale wiem a to ze wystapily u mnie dziwne bole w okreznicy to wlasciwie mialam pierwszy raz i pytalam o rade tylko i wylacznie osob kompetentnych


i jeszcze jedno nie pislalam o bolach stanow lecz o opuchliznie...i oczywiscie zaprzestanie brania kortykosteroidow moze przyczynic sie do tych bólow (rzadko zreszta ) ale napisałam wczoraj w poscie jakie przyjmuje leki (wypisałam nazwy) i nie widnieje tam nazwa jakiegos z kortykosteroidow.....

LUIS
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:41
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: dziwne bóle w okrężnicy (jakby kolki)

Post autor: LUIS » 10 lip 2011, 14:20

Witam
Z opisu o jakim mówisz "wnioskuje" że prawdopodobnie nastąpiło pogrubienie ściany jelita w granicach 2 do 6mm i to niekoniecznie okrężnicy zstępującej ( może jelita cienkiego sąsiadującego z grubym w tym miejscu o którym piszesz) co powoduje ucisk przestrzeni jelitowej i kolkowe bóle podczas wędrówki gazów lub treści żołądkowych.
Pozdrawiam

jusss
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2011, 17:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Re: dziwne bóle w okrężnicy (jakby kolki)

Post autor: jusss » 10 lip 2011, 14:37

super dziekuje bardzo za odpowiedz:)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: dziwne bóle w okrężnicy (jakby kolki)

Post autor: -Ania- » 11 lip 2011, 08:26

Bóle brzucha mogą - ale nie muszą być - związane z przyjmowaniem żelaza.
Jelitka w końcu mogły się zbuntować.

ania

Zobacz inne wątki - ogólnie przyjmowanie żelaza doustnie nie jest wskazane
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”