Dopadło i mnie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pomcio
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2024, 08:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Dopadło i mnie

Post autor: Pomcio » 13 mar 2024, 09:16

Hej

A zatem dopadło i mnie.....

Ale od początku. Mam 29 lat i moje dolegliwości zaczęły się kilka lat temu, od luźnych stolców, z dużą ilością gazów. Po za tym nie było niczego innego niepokojącego. Zbagatelizowałem to wszystko i żyłem normalnie. Raz w ciągu ostatnich 3 lat miałem krew w kale, od razu się wystraszyłem i pojechałem do lekarza, tam stwierdzili że to pewnie hemoroidy, ale dostałem skierowanie na kolonoskopię, której się wystraszyłem i nie zrobiłem jej. Tak bez żadnych dolegliwości bólowych dotrwałem do listopada 2023. Było dużo stresu w tym czasie, i zaczeły się bóle brzucha, parcie na stolec, złe samopoczucie. Większość objawów z CU. Poszedłem do gastrologa, który zlecił mi zrobienie kolonoskopii żeby sprawdzić co we mnie siedzi. Powiedziałem sobie że musze to zrobić tym razem. I zrobiłem. Strasznie nie było bo miałem w znieczuleniu, i nawet Fortrans mi smakował. :)

Po kolonoskopi wyszło że całe jelito grube mam zaczerwienione, i wrzodami, usunięto też polip, i pobrano wycinki do badań. Lekarz sugeruję CU. Teraz czekamy na wyniki badania. Zapisałem się już do gastrologa, i zobaczymy co mi powie. Ogólnie gorzej się chyba czuję psychicznie niż fizycznie, bo od około miesiąca bolą mnie plecy na dole, promieniuje to do pachwin i kolan. Prawie codziennie kładę się z bólem, i wstaje z bólem. Ale żyję normlanie, pracuję, zajmuje się dziećmi. Tylko czuję że powoli psycha zaczyna siadać od tego bólu pleców. Czy to możliwe że przy CU mogą boleć plecy ? Dajcie znać co o tym myślicie. Na pewno nie zamierzam się poddać tylko muszę z tym walczyć.

Przepraszam, może wydać się to trochę chaotyczne ale kiepsko się czuję dzisiaj.

Liczę na jakąkolwiek formę wsparcia.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Dopadło i mnie

Post autor: mari » 13 mar 2024, 09:50

Mam CU nie pamiętam jak długo to trwało ale przed diagnozą miałam bóle pleców i trochę kolan były leki rehabilitacja ale wszystko minęło jak zaczęłam leczyć CU.

Pomcio
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2024, 08:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Dopadło i mnie

Post autor: Pomcio » 13 mar 2024, 12:34

Super dziękuje za odpowiedź. Muszę czekać na wizytę u lekarza i zobaczymy. Mam nadzieję że leki mi pomogą. A czy przy CU mogą występować nudności? Mam takie uczucie że jest mi słabo, czuję trochę takie odrealnienie od rzeczywistości. Dzisiaj mnie to strasznie męczy.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Dopadło i mnie

Post autor: mari » 13 mar 2024, 23:08

Pisałam kiedyś w poście że prawie zawsze przed zaostrzeniem choroby miałam nudności nie było mi słabo ale ciągle było mi niedobrze .

Pomcio
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2024, 08:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Dopadło i mnie

Post autor: Pomcio » 04 kwie 2024, 12:35

Hej

Mała aktualizacja. Odebrałem dzisiaj wyniki histopatologiczne ze szpitala. Wyszło że mam zmiany zapalne o małej aktywności w CU. Czy może mi ktoś wytłumaczyć co to oznacza ?

Dodatkowo od kilku dni czuję jakby mnie dosłownie pociąg przejechał. Jestem ciągle zmęczony, niewyspany, cały czas mnie bolą plecy po prawej stronie na dole, lewa noga i łokcie. Ulgę czuję tylko ja leżę. Czy to możliwe żeby ta choroba miała takie objawy ?

Dzisiaj idę go gastrologa, i mam nadzieję że jak zacznę to leczyć to mi przejdą te wszystkie bóle, bo psycha zaczyna powoli siadać.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Dopadło i mnie

Post autor: romek » 05 kwie 2024, 13:00

I co gastrolog powiedział? Według mnie to nie są objawy CU - zwłaszcza małego

Pomcio
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2024, 08:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Dopadło i mnie

Post autor: Pomcio » 05 kwie 2024, 13:36

Gastrolog powiedział że mamy chorobę, i trzeba to leczyć, i że dobrze stany zapalne są mało aktywne. Przepisał mi na razie na 3 msc asamax 500 i metylospasmyl na wzdęcia. zobaczymy jak będzie po kilku dniach brania.

Dzisiaj jest powtórka z wczoraj. Jestem tak zmęczony że przysypiam w pracy. Masakra. Najchętniej to bym to wszystko rzucił i poszedł spać. Chyba wezmę pracę zdalną na następny tydzień.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”