Objawy i podwyższona kalprotektyna

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gorge
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2024, 18:39
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Objawy i podwyższona kalprotektyna

Post autor: Gorge » 26 lut 2024, 18:59

Cześć,

Prośba o pomoc w identyfikacji mojej sytuacji bo się zamartwiam.
Miałem bardzo nerwowe życie. Od kilku lat problemy z wypróżnianiem tak, że mógłby przewodnik napisać po miejskich toaletach. Wyjście z domu było wyzwaniem.
Często po zjedzeniu czegoś lub w sytuacjach stresowych. Przed wyjściem z domu, przed spotkaniem w pracy, w drodze do pracy. Po prostu czułem ścisk i nagła potrzebę skorzystania z toalety. Stolce luźne. Zawsze myślałem, że to IBS i z powodu stanu psychiki ale jakoś się żyło mimo, że odseparowałem się od ludzi.
Nigdy nie dopadało mnie w nocy (bardziej rano po wstaniu). Zapisałem się na psychoterapię. Zrobiło się lepiej. Ostatnio nawet bardzo dobrze. 2-3 stolce dziennie. Czasem nawet nie rzadkie. spokojnie sobie chodzę i funkcjonuje.
Niestety nadal dokuczały mi też gazy z którymi chciałem coś zrobić a to nie mijało. Tym razem dostałem badanie na kalprotektynę w kale. Wynik 130.6 i zacząłem się zamartwiać. Czy to może być IBD? Po czym to poznać? Problemy mam 6 lat ale nie chudnę, raczej tyje. Bóle a w zasadzie rozpieranie pod żebrami (głównie prawe i nadbrzusze). Pojawiło się też pieczenie w odbycie i coś jakby zgrubienie skórne (hemoroidy?). Podleczone znikały. Tera znów są. Może z tego stresu?
Ogólnie kazano mi brać xifanaxan i później powtórzyć kalprotektynę. Wizytę miałem zdalnie i strasznie sie martwie. Dajcie jakieś porady

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Objawy i podwyższona kalprotektyna

Post autor: mari » 26 lut 2024, 23:14

zdalna wizyta przy tych dolegliwościach to tylko rozwiązanie tymczasowe ,zamiast się zamartwiać poszukaj dobrego gastrologa możesz skorzystać z poradnika https://jelito.net/ znajdziesz tam ciekawy niezbędnik z info. dotyczącymi chorób jelit ,objawów, leczenia i co najważniejsze jest wykaz lekarzy gastrologów i poradni.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Objawy i podwyższona kalprotektyna

Post autor: romek » 27 lut 2024, 12:53

Mari ma rację. zdalna wizyta to bez sensu i do tego antybiotyk na biegunkę :smutny: Kalpro 130 to nie jest nic strasznego.
Spróbuj probiotyki - ale dobre, a nie byle jakie. Ja od wieków biorę Vivomixx.
I zapisz się do dobrego gastro i może też do proktologa - niech obejrzy odbyt.
I głowa do góry. Psychika to podstawa :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”