[Diagnozowanie] Bóle brzucha, utrata wagi

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jagnat
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2024, 09:26
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubuskie
miasto: Zielona Góra

[Diagnozowanie] Bóle brzucha, utrata wagi

Post autor: Jagnat » 08 sty 2024, 10:04

Witajcie kochani :) cieszę się że znalazłem forum na którym będę mógł się chociaż trochę wyżalić.

Mianowicie mam obecnie rocznikowo 28 lat od jakiś 4 lat mam problemy z brzuchem zmiana lekarza rodzinnego odbyła się 3 razy z powodu olewania tematu. Zrobiłem masę USG jamy brzusznej podczas badania 3 razy wykazało mi powiększone węzły chłonne kreski. Po jakimś czasie pod koniec 2022 roku trafiłem do szpitala z bólem brzucha tam wykazało

Wątroba niepowiększona, o wydłużonym lewym płacie sięgającym do lewego podżebrza, o prawidłowej echigeniczności miąższu, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Przewody żółciowe wewnątrzwątrobowe niepowiększone.
Pęcherzyk żółciowy obkurczony.
PŻW nieposzerzony.
Trzustka jednorodna, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony.
Śledziona niepowiększona, o wymiarze międzybiegunowym 100mm, jednorodna. Śledziona dodatkowa 15mm.
Nerki o prawidłowej echostrukturze, bez cech zastoju i ech złogów. Nerka prawa dl 117mm i nerka lewa dl 112mm.
Aorta brzuszna nieposzerzona
Pęcherz moczowy miernie wypełniony
Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się.
Wyrostek robaczkowy granicznej średnicy 6-6,5mm. W sąsiedztwie wyrostka robaczkowego ślad wolnego płynu w zachyłkach otrzewnej gr. do 5mm. W okolicy krętniczo-kątniczej nieliczne węzły chłonne do 4mm w osi krótkiej. Kątnica o zaznaczonej warstwie podśluzowej, ściana gr. 3mm.


Brak wskazań do hospitalizacji. W badaniach laboratoryjnych parametry zapalne w normie obj. otrzewnowe ujemne, obj. goldfama ujemny, obj. chełmińskiego ujemny. Obecnie brak wskazań do pilnej interwencji chirurgicznej. Zalecana obserwacja domowa w razie pogorszenia się stanu zdrowia ponowna wizyta na oddziale chirurgii ogólnej.


W międzyczasie po 3 dniach zrobiłem kontrolne USG i wszystko było w porządku :/ robiłem markery nowotworowe CA z krwi oraz szpital zlecił mi ANCA, AMA, ASMA, ANA, Bolerioza IgM i Bolerioza IgG, TSH 3 Gen, Czynnik reumatoidalny, GFR i Kreatynina. Wszystkie badnia wyszły wzorowo. Po jakimś czasie nastąpiła samoistna remisja w okolicy jesieni 2023 rok znowu silny ból brzucha po prawej stronie rozlany do lewej karetka zabrała mnie do szpitala z podejrzeniem zapalenia trzustki. Wówczas zrobiono RTG brzucha oraz klatki piersiowej nie wykazano żadnych cech perforacji oraz problemów z płucami. Zrobiono badania krwi, próby wątrobowe oraz trzustkę dodatkowo sprawdzono CRP i Troponiny oraz szereg innych badań z krwi aby wykluczyć dodatkowo stan przedzawałowy. Zmieniłem lekarza rodzinnego nowy lekarz przepisał od razu IPP w dawce 40mg omeprazolu 2x1 po dwóch tygodniach 1x1 później gastroskopia.

Pomimo brania leków z badań gastroskopii:
Przełyk bez zmian. Linia Z odcięta prawidłowo. Wpust osiowy bez zmian, w inwersji widoczna niewielka przepuklina rozworu przełykowego. Dno czyste. Fałdy i perystaltyka ścian dobre. Podatność na insuflacje i ssanie prawidłowe. W części przedodzwiernikowej i opuszce dwunastnicy błona śluzowa zaczerwieniona, pokryta aftami i nadżerkami. Odźwiernik sprawny. Część pozaopuszkowa bez zmian. Pobrano wycinki z antrum do badania hist-pat i na test urazowy, wynik ujemny.

Po Gastroskopii lekarz rodzinny kazał utrzymać IPP 40 mg przez 1 miesiąc później zmniejszyć dawkę do 20 mg i stopniowo wykluczyć całkowicie ten lek. Ale zauważyłem że on nie pomaga mi zbytnio... męczą mnie dziwne bóle brzucha, osłabienie, non stop odbijanie i jelita mi chodzą ciężko mi przytyć po ostatnim ataku schudłem 2 kg ale udało mi się nadrobić ten spadek na święta.


Dodatkowe badania RM jamy brzusznej i (RM głowy, TK głowy, Angio-TK)-neurolog zleciła mi badania ze względu na te osłabienia + męty w oczach, które mi się pojawiły i szumu w uszach.

RM Jamy brzusznej
Wątroba niepowiększona, dwa drobne ogniska wzmocnienia (6 i 5mm) w segmentach VIII i VI o cechach naczyniaków włośniczkowych, poza tym bez zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółcionwy bez ubytków sygnału podejrzanych obecność złogów. Drogi żółciowe nieposzerzone.
Trzustka, śledziona i nadnercza niepowiększone, bez uchwytnych zmian ogniskowych.
Nerki położone typowo, bez zastoju, bez zmian ogniskowych miąższu.
Wydłużona poprzecznica!
W badaniu nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.
Nie wykazano obecności wolnego płynu w jamie otrzewnej.
Lewostronne skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

Wnioski
Wydłużona poprzecznica!



Obecnie na tą chwilę dzisiaj jadę do Szpitala odebrać wyniki histopatologiczne

Jagnat
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2024, 09:26
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubuskie
miasto: Zielona Góra

Re: [Diagnozowanie] Bóle brzucha, utrata wagi

Post autor: Jagnat » 08 sty 2024, 11:42


Wyniki badań histopatologicznych:
Fragment błony śluzowej żołądka z przewlekłym (+) nieaktywnym naciekiem zapalnym.
Metaplazja jelitowa (-)
Dysplazja(-)
Zanik (-)

Rozpoznanie kliniczne: Gastritis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”