Luzny stolec

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kwiaat22
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2023, 15:49
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Luzny stolec

Post autor: Kwiaat22 » 29 paź 2023, 17:23

Dzień dobry, Bardzo proszę o odpowiedź. Wszystko zaczęło się jakoś 2.5 roku temu. Ciągle myślałam o chorobach, ciągle robilam badania. W miesiącu potrafiłam zrobić 3 razy morfologia robilam usg wezlow chlonny 2 razy w przeciągu może 1.5 miesiąca u dwóch innych lekarzy bo jednemu do końca nie wierzyłam. Robilam gastroskopie, usg brzucha. Każdy dzień że świadomością że coś mi jest zaczynałam. Gastroskopia wykazała Stan zapalny, ciągle nerwy, stres. Nie mogłam jesc ani spać. Zdecydowałam się na psychoterapię ale zrezygnowałam po paru spotkaniach ponieważ nie potrafiłam się że wszystkim otworzyc obcej osobie. Ostatnio zobaczyłam u dziecka siniak, to oczywiście znowu nerwy że jemu coś jest. Czy to może być nerwica ? Hipochondria ? Zaburzenia lekowe? Dwa lata temu zaczal się u mnie swiad odbytu z nadżerkami. Sucha skora, sączenie się. Dopiero po roku odważyłam się pójść do proktologa który bez badań stwierdził że to grzybica, mialam Dwa razy badanie per rectum. Masc pomogła ale na chwilę. Zdecydowałam się pójść do dermatologa, lekarz stwierdził luszczyce, zmiany odbytu I pepka. Robilam 2 tyg temu morfologia, czekając do południa na wyniki nie mogłam jesc, nerwy, odruchy wymiotne. Wyniki w normie, morfologia, crp, żelazo. Mam codziennie rano papkowaty stolec, jeden dziennie ale papkowaty. Jakby bardziej zolty. Swiecacy. Nic mi pozatym nie dolega. Tylko oczywisvie stees.Nie pamiętam od kiedy. Czasem mam tak ze po obiedzie odrazu sie napije to zabulgocze w brzuchu I odrazu muszę się wyproznic ale to czasami. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Czy to może być powód luźnych stolcow ? Czy to jakaś nerwica ? Czy dalej się badać?

Diablo250273
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2023, 20:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Bydgoszcz

Re: Luzny stolec

Post autor: Diablo250273 » 11 lis 2023, 00:43

Witam nie jestem pewien ale powinnaś zrobić sobie badanie stolca kalprotektyne jest to marker ktory pokazuje jaki masz poziom infekcji norma to jest 50ug/go na każdy kilogram ciała powyżej 150 jest rozpoznawana infekcja .Ja osobiście miałem 481ug mam małe bóle brzucha i luźne stolce lecz nie zawsze.Idz do swojego lekarza i poproś o to badanie wiele można się dowiedzieć co się w środku dzieje.jesli miałbyś podwyższony marker mogą zlecić kolonoskopię.

Kwiaat22
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2023, 15:49
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Luzny stolec

Post autor: Kwiaat22 » 11 lis 2023, 13:13

I co Ci zalecili przy takom wyniku??
Ja miałam teraz badanie krwi, kalu, krwi utajonej usg, rtg klatki, wszystkie wyniki w porządku, co dalej robić?

Diablo250273
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2023, 20:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Bydgoszcz

Re: Luzny stolec

Post autor: Diablo250273 » 11 lis 2023, 17:00

W sumie to nic muszę zrobić ponownie badanie jeśli wynik będzie wyższy lub ten sam to kolonoskopia jeśli się obniży prawdopodobnie leczenie farmakologiczne

Kwiaat22
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2023, 15:49
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Luzny stolec

Post autor: Kwiaat22 » 11 lis 2023, 22:30

A kiedy powtarzasz wyniki? Oprócz kalprotektyny miałeś jakieś badania dodatkowe ? Badanie kału na krew utajona??

Diablo250273
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2023, 20:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Bydgoszcz

Re: Luzny stolec

Post autor: Diablo250273 » 13 lis 2023, 09:17

Co parę tyg w badanie na krew utajoną miałem w zeszłym tygodniu i czekam na wynik

Kwiaat22
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2023, 15:49
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Luzny stolec

Post autor: Kwiaat22 » 13 lis 2023, 20:36

A czemu tak długo na wynik ? Ja miałam rano a popołudniu już wyniki.

Diablo250273
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2023, 20:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Bydgoszcz

Re: Luzny stolec

Post autor: Diablo250273 » 20 lis 2023, 15:49

Hej na wynik czekałem ponad tydzień mieszkam w UK może dla tego mają takie standardy wynik na krew utajoną ujemny kalprotektyna wzrosła z 481 do 539 dostalem skierowanie do gastrologa .Nie mam żadnych poważniejszych objawów poza pełnościa po jedzeniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”