Ból brzucha

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gabriel2010
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2023, 19:06
Choroba: inna choroba jelita
województwo: zachodniopomorskie

Ból brzucha

Post autor: Gabriel2010 » 28 paź 2023, 19:27

Witam od 3 miesięcy mam ból brzucha wykonano badania krwi moczu kał wszystko wyszło ok wątroba nerki trzustka wzorowo!
Najpierw zaczął boleć cały brzuch potem przestało i zacząłem mieć tępy rodzaj bólu z prawej i lewej strony jelita grubego po jedzeniu wszystko tam szaleje bulgotanie itd
Na początku miałem problem z oddawaniem gazów musiałem masować i ogrzewać poduszką elektryczną wtedy wychodziły normalnie...
Dziś zauważyłem kulki w kale średnica 0,5 cm wyglądają jak soczewica w środku po rozerwaniu było jakby coś co przypominało płynny ser nie umiem tego opisać... Kolonoskopię mam dopiero na grudzień

Zanim dostałem tej przypadłości dość intensywnie ćwiczyłem bieżnia orbitrek rower itd czy mogło dojść do skrętu jelit?Badali czy mam komórki rakowe wszystko ok.
2 dni temu miałem rezonans magnetyczny brzucha za 7 dni będę miał kompletny opis tylko dziś mnie te kulki wystraszyły bo było ich z 15 a nic nie jedłem takiego...Ps gdy przyszedł pierwszy ból to przez bardzo długi okres ciężko było mi chodzić i oddawanie gazów było bolesne :smutny:
Podobne uczucie miałem w 2012 po usunięciu wyrostka robaczkowego to też jelita bolały niemiłosiernie...

Już mi to trochę na psychikę siada :smutny:

Techna7
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2023, 08:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Gliwice

Re: Ból brzucha

Post autor: Techna7 » 28 paź 2023, 22:10

A robiłeś kalprokteryne polecam wykrywa stany zapalne jelit tania nie jest bo 150 około ale do 5 dni wynik

Gabriel2010
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2023, 19:06
Choroba: inna choroba jelita
województwo: zachodniopomorskie

Re: Ból brzucha

Post autor: Gabriel2010 » 01 lis 2023, 07:33

Dostałem wyniki mam uchyłki jelita grubego w początkowej fazie tzn na opisie jest napisane że nie jest ich dużo czy mogę to cofnąć da się to wyleczyć ? W grudniu mam jeszcze kolonokoskopię.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Ból brzucha

Post autor: mari » 02 lis 2023, 22:24

Po wykonaniu kolonoskopii lekarz określi czy jest stan zapalny uchyłków wtedy zastosuje leczenie antybiotykiem i zaleci dietę z błonnikiem i dużą ilością płynów ,uchyłek się nie cofnie ale może nie dawać żadnych objawów

olka1234
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2024, 09:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Ból brzucha

Post autor: olka1234 » 07 sty 2024, 13:12

I jak te wyniki kolonoskopii ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”