Brak diagnozy

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Techna7
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2023, 08:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Gliwice

Brak diagnozy

Post autor: Techna7 » 07 paź 2023, 08:49

Dzień dobry,

Gastrolog skierowała mnie do szpitala strasząc mnie ze mam rozdete jelita co okazało się być zwykłym mocnym zagazowaniem. Kalprokteryna 444, poza tym wyniki dobre crp Pb, morfologia , markery nowotworowe, krew utajona w kale ujemny, pasozyty ujemny , lambia ujemny , clostridium ujemne , posiew bakteriologiczny ujemny.
Usg jedynie duża ilość gazów w jelitach. Gorączki nie mam cisnienie dobre. Po wyjściu że szpitala było chwile lepiej Po lekach duspatalin retard, butiner, sanprobi.
Teraz czekam na planowa kolonoskopie i powtarza się sytuacja sprzed szpitala czyli pronlemy z jedzeniem schudłam łacznie w dwa miesiace 10kg, od powrotu z wakacji z Albani po ktorych ibjawy sie zaczęły ,uczucie zagazowania wzdęcia, glosne przelewanie w jelitach, czuje miejsca w jelitach gdzie te gazy przepływaĵa i refluks, gastroskopia rumiankowa bez helikobakter dodam że niestety mam też nerwice wegetatywna , więc ciężko to przechodzę i odrazu boję się że pekna mi jelitach nie doczekam diagnozy itp. Czy ta kalprokteryna świadczy o crohnie lub wrzodziejacym jelicie ? Przed szpitalem było rozwolnienie żółto zielonkawe od szpitala uspokoiło się na stałe stolce średnio co 2-3 dni nieraz codziennie.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Brak diagnozy

Post autor: romek » 07 paź 2023, 12:29

wysoka kalprotektyna świadczy o stanie zapalnym w jelicie. To wcale nie musi być CU lub Crohn. Spróbuj probiotyki. Najlepszy jest \vivomixx, ale niestety drogi. U producenta - Pharmabest - członkowie J-elita mają sporą zniżkę, i jest taniej niż w aptekach. Warto się zapisać. Składka roczna to tylko 30 zł

Techna7
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2023, 08:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Gliwice

Re: Brak diagnozy

Post autor: Techna7 » 07 paź 2023, 20:26

Najgorsze objawy są po oddaniu stolca uczucie przelewania w jelitach, pobolewają i mam ciągle wrażenie że nie zostal oddany cały stolec. :( kolonoskopia dopiero za miesiąc lekarz powiedział że podejrzewa mikroskopowe zapalenie jelita grubego , ja nadal martwię się czy te objawy nie świadczą o crohnie albo jelicie wrzodziejącym :(

Techna7
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2023, 08:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Gliwice

Re: Brak diagnozy

Post autor: Techna7 » 07 paź 2023, 20:52

Dodam jeszcze że 5 lat temu były podobne objawy i była robiona kolonoskopia niestety bez wycinków i stwierdzono że jelita są zdrowe

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Brak diagnozy

Post autor: romek » 08 paź 2023, 12:23

Nie martw się na zapas. Stres najbardziej szkodzi w NZJ. A nawet jak to CU, czy Crohn, to z tym też da się żyć :roll:

Techna7
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2023, 08:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Gliwice

Re: Brak diagnozy

Post autor: Techna7 » 08 paź 2023, 12:55

Najgorsze że dzisiaj mnie wzięło i nie mogę puścić bąka:( wzięłam espumisan godzine ponad temu ale narazie nic jedynie się odbija, wczoraj robilam kupe i kilka pierdów ciepłych takich jakby samo powietrze pustych :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”