Pomoc w zrozumieniu wyniku

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kinmas1805
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2023, 15:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
miasto: Opole

Pomoc w zrozumieniu wyniku

Post autor: kinmas1805 » 13 wrz 2023, 15:30

Hej, tydzień temu robiłam kolonoskopię i wiem, że muszę poczekać na wyniki hist-pat, ale może ktoś by mnie dał radę trochę uspokoić 😐

Kolonoskopię robiłam ze względu na to, że wydawało mi się, że w moim stolcu jest krew (teraz mysle ze mi się tylko wydawało) i ze względu na przelewanie w jelitach:/


Pan po zabiegu powiedział mi, że całe jelito grube ogólnie wyglada bez zmian, pobrał wycinki w kierunku zapalenia mikroskopowego - i wszystko w porządku, tym się nie martwię.

Coś tam jeszcze wspomniał - czasem to co widzimy w endoskopie nie wystarcza, żeby powiedzieć co to za choroba i jak ją leczyć - i wtedy tylko przytaknęłam, a potem jak wróciłam do domu i spojrzałam na wynik, go brzmiał on tak:

Końcowy kilkucentymetrowy odcinek jelita krętego (cienkiego) - błona śluzowa jest nierówna, mozaikowa (biopsja)

Wpisałam to w internet i oczywiście wyświetliły mi sie artykuły o chłoniaku z jakimiś rokowaniami bliskimi zeru, jakiś bardzo rzadki i wgl (szczególnie w kontekście tej mozaikowej błony).

Pytanie brzmi - czy ktoś miał podobny opis po kolonoskopii, albo że podobne zmiany miał tylko w tym miejscu? Czy to może oznaczać zwykle zapalenie (mimo, że nie mam konkretnych objawów)?

Mam 21 lat i tak sie stresuje, że to szok😄

Fapmama
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2023, 19:04
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Pomoc w zrozumieniu wyniku

Post autor: Fapmama » 19 wrz 2023, 20:55

Jakie miałaś objawy oprócz „przelewania w jelitach” i niepotwierdzonej obecnosci krwi w stolcu? Miałaś badanie na krew utajoną? Krew widoczna na papierze toaletowym to raczej hemoroidy, chyba, ze krwawienie występuje w końcowym odcinku jelita grubego. Tracisz na wadze? Nie masz apetytu? Biegunka? Wymioty?

Kto wystawił Cu skierowanie na kolono i na jakiej podstawie? Idac tropem krwi na stolcu ( wewnątrz raczej gołym okiem nie zauważysz) lekarz powinien zlecić Ci dodatkowe badania ewentualnie usg brzucha. Kiedy boli głowa nie idziesz od razu na TK. W Twoim przypadku jest odwrotnie- wydaje Ci się, ze widzisz krew w kale i już planujesz operację wycięcia raka ;-) nie panikuj! Czasem zwykła (Jesli można to tak ująć) nerwica potrafi spłatać figla i zaczynasz świrować.

kinmas1805
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2023, 15:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
miasto: Opole

Re: Pomoc w zrozumieniu wyniku

Post autor: kinmas1805 » 21 wrz 2023, 14:28

Mam wyniki już badania histopatologicznego i brzmią one tak:

1) Fragmenty błony śluzowej jelita krętego o nieco skróconych kosmkach, objęte obfitym mieszanym naciskiem zapalnym.

2) Fragmenty błony śluzowej jelita grubego - bez cech mikroskopowego zapalenia.


Na co to może wskazywać?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Pomoc w zrozumieniu wyniku

Post autor: atabe » 04 paź 2023, 16:40

Idź z wynikiem do lekarza

Edyta1384
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2023, 10:21
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Elk

Re: Pomoc w zrozumieniu wyniku

Post autor: Edyta1384 » 29 lis 2023, 10:32

Witam, przepraszam że się wcinam ale niewiem jak dodać ogłoszenie , czy ktoś pomoze mi to zrozumieć,dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Załączniki
20231129_102911_Easy-Resize.com.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”