Sprzeczne diagnozy - lędźwie, brzuch

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Merkuriusz22
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2023, 08:49
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
miasto: Lodz

Sprzeczne diagnozy - lędźwie, brzuch

Post autor: Merkuriusz22 » 22 sie 2023, 09:44

Witam, czy ból lędźwi pojawia się przy zapaleniach jelit?

Moim dominującym objawem jest ból w tej okolicy (lędźwie, miednica), rano jest mi trochę niedobrze. Stolec nie jest chyba do końca prawidłowy (nie jest to biegunka, ale stolec jest jaśniejszy i jest jakby w kawałkach (nie postrzępiony, wyraźne krawedzie). Bólu brzucha jako takiego nie ma, ale słyszę czasami bulgotanie / przelewanie. Jest dyskomfort.

Każdy lekarz mówi co innego - jeden pomacał i stwierdził
podrażnienie jelita - przepisał meteospasmyl - czuje się po nim chyba jeszcze gorzej. Drugi lekarz pomacał brzuch, ale nic niepokojącego nie wyczuł. Stwierdził, że bóle lędźwi mają charakter ortopedyczny, coś tam wyczuł jakieś napięcie mięśni (nie pamiętam dokładnie) i wypisał skierowanie na RTG lędźwi i do fizjoterapeuty..

Trzeci chyba najbardziej ogarnięty - dokładnie mnie przebadał, opukał.. nic nie stwierdził - dał skierowanie na USG jamy brzusznej i badania krwi, podejrzewa jelito drażliwe.

Porobię te badania i kalprotektyne, ale jestem kłębkiem nerwów :( Ciągle o tym czytam i się nakręcam.. Czytałam że ból lędźwi moze być od jelit, albo jelit od lędźwi (w dużym uproszczeniu).. nie wiem co mi jest :(

Czy w zapaleniach jelit często boli w tych obszarach (lędźwie, miednica)? Czy mogę mieć nadzieję że skoro nie boli mnie brzuch - nie mam kłucia, ani biegunek , zaparć to jednak nie jest to zapalenie? A jednak stolec nie jest do końca prawidłowy, a czasami słyszę przelewanie w brzuchu, bulgotanie i jest mi niedobrze..

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Sprzeczne diagnozy - lędźwie, brzuch

Post autor: romek » 22 sie 2023, 11:07

Przede wszystkim się nie nakręcaj. Nawet jak to jest zapalenie jelit, to da się z tym żyć. A stres tylko powoduje większe bóle i pogorszenie stanu. Don't worry. Be happy :roll:

Merkuriusz22
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2023, 08:49
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
miasto: Lodz

Re: Sprzeczne diagnozy - lędźwie, brzuch

Post autor: Merkuriusz22 » 22 sie 2023, 12:24

Trudno o spokój i względny optymizm. Lektura tego forum też nie nastraja optymistycznie - większość albo latami szuka diagnozy, albo leki nie pomagają.. taka walka z wiatrakami. I przeraża mnie branie leków sterydowych przez całe życie :( i skutki uboczne tych leków..

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Sprzeczne diagnozy - lędźwie, brzuch

Post autor: romek » 22 sie 2023, 21:17

Merkuriusz22 pisze:
22 sie 2023, 12:24
I przeraża mnie branie leków sterydowych przez całe życie :( i skutki uboczne tych leków..
Sterydów nie bierze się całe życie. Maks kilka miesięcy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”