Wynik kolonoskopii

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magda08
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2021, 19:40
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Wynik kolonoskopii

Post autor: magda08 » 27 kwie 2022, 20:48

Witam serdecznie,
Od dłuższego już czasu mam bóle brzucha, zaparcia na zmianę z biegunkami, do tej pory lekarze trzymali się IBS jednak w maju ubiegłego roku kolonoskopia: błona śluzowa od kątnicy do odbytnicy obrzęknięta, zaczerwieniona, zatarcie rysunku naczyniowego.
wynik hist. pat. Wycinki błony śluzowej jelita grubego o prawidłowej architektonice, z dość intensywnym, przewlekłym naciekiem zapalnym w blaszce właściwej złożonym z limfocytów, komórek plazmatycznych. Nie stwierdza się obecności granulocytów, brak niszczenia cew gruczołowych przez naciek zapalny, brak ropni krypt, oraz odsunięcia cew od muscularis mucosae."

Ze względu na bóle zostałam skierowana na oddział gastrologiczny i ta miałam zrobioną kolonoskopię i gastroskopię( niestety nie mam jeszcze wyniku hist.pat makroskopowo: błona śłuzowa okolicy zespolenia zołądkwo- jelitowego mocno przekrwiona, - dgn: nieszczelność wpustu, gastropatia rumieniowa) .
Dzisiaj odebrałam wynik kolonoskopii:
Aparat wprowadzono do kątnicy, a następnie do końcowego odcinka jelita krętego, które jest prawidłowe. Uwidoczniono ujście wyrostka robaczkowego i prawidłową zastawkę krętniczo-kątniczą. Błona śluzowa odbytnicy obrzęknięta o nieznacznie zatartym rysunkiem naczyniowy - pobrano wycinki.(1 wstępnica, 2 poprzecznica, 3 zstępnica, 4 odbytnica)
wynik hist.pat
1-3 coltitis chronica non clasyficata
4 proctitis chronika erosiva
Lekarz dopiero z a 2 tyg. Co oznacza ten wynik histopatologii?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”