Proszę o opinie i ukierunkowanie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamako
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2020, 13:32
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: śląskie

Re: Proszę o opinie i ukierunkowanie

Post autor: Mamako » 11 lip 2020, 18:58

Orzelek pisze:
10 lip 2020, 23:20
@ Mamako

W trakcie Dni Edukacji w Katowicach w ubiegłych latach swoje wykłady miały dwie osoby z CZD w Katowicach zajmującymi się gastrologią dziecięcą ,w tym NZJ.

To Pani Sabina Więcek oraz Urszula Grzybowska - Chlebowczyk (tą zapamiętałem bardziej).

Nie napisałaś nazwiska osoby, u której miałaś wizytę. Skoro to CZD, to gdybym miał dziecko z NZJ z woj. śląskiego, to starałbym się umówić wizytę z Panią Grzybowską - Chlebowczyk, bo sprawiła świetne wrażenie nie tylko jako prelegent, ale w kuluarowych rozmowach z rodzicami naprawdę biło od niej empatią i zrozumieniem. Widać było, że to nie tylko lekarz, ale po prostu człowiek. Zastrzegam, że nie wiem jak jest teraz.
Pani Urszula Chlebowczyk jest teraz ordynatorką oddziału gastrologicznego, ścisle współpracuje z Panią Sabina Więcek, do której są takie kolejki, ze już w tym roku nie przyjmują żadnych zapisów dla nowych pacjentów :( jadąc do Katowic, liczyłam ze dostaniemy się właśnie do pani Sabiny, niestety , dostaliśmy się do pani H. Prosiłam o zmianę lekarza, niestety na marne. Odnośnie pani Chlebowczyk - jest rzeczywiście dobrym specjalista i dosyć dobrze podchodzi do dzieci, miałam okazje być na jej oddziale 2 razy.

Tak czy inaczej, dziękuje za sugestie

Mamako
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2020, 13:32
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: śląskie

Re: Proszę o opinie i ukierunkowanie

Post autor: Mamako » 30 cze 2021, 11:44

Witajcie po roku. Ponownie, proszę Was o pomoc, co z tym fantem zrobić…
Ponieważ dalej mamy problemy z brzuchem i objawy takie jak wyżej, dostaliśmy się na diagnostykę do Zabrza. Tam zrobiono enterografię, kolono i gastrokopię. Poniżej podaję wyniki:
Enterigrafia- reasumując ,,odcinkowe pogrubienie i wzmocnienie kontrastowe końcowego odcinka jelita krętego i zastawki Bauhina oraz krótkich odcinków jelita czczego- obraz może odpowiadać zmianom zapalnym w przebiegu choroby Crohna. Wskazane badanie kontrolne”.
Gastroskopia : wszystko w normie, tylko ,,w opuszce i części zaopuszkowej dwunastnicy pojedyncze drobne afty leżące na niezmienionej śluzówce”. H pylori ujemny.
Gastroskopia : ,, w ileum terminale hiperplazja grudek chłonnych, poza tym bez zmian” .
Wzięto oczywiscie wycinki i nic z nich nie wyszło ..,,bez istotnych zmian patologicznych” . ( jedynie nabłonek na powierzchni śluzówki i kosmków miejscami z cechami metaplazji odzwiernikowej. Gastritis chronica non activa. , odczynowo pobudzone grudki chłonne ).
Asca, Anca ujemne. Kalprotektyna miernie podwyższona. Usg ok. IgE całkowite 184.3/ norma 161. Alergie wykluczono, nawet te co miał, po wprowadzeniu diety od roku nie wyszły w żadnej klasie .Poza tym wyniki w sumie ok.
Lekarka powiedziała, ze mamy czekać, aż wszystko bardziej się rozwinie. Ja mogę czekać, ale żal mi słuchać, jak syn mówi, ze wierzy ze będzie taki dzień, ze brzuch go nie będzie bolał..
Zastanawiam się, czy jestem już szurnięta i doszukuje się czegoś, czego nie ma. Może to jest faktycznie jakiś IBS ?
Przez 4 tyg byliśmy na helicidzie, bez znacznej różnicy a teraz 2 miesiące debridat. Na moja prośbę o jakiekolwiek lecznie usłyszałam, ze to przecież jest leczenie. Już nie chodzi mi nawet o diagnozę, ale żeby pomoc mu w tym bólu.. w szkole ciagle problemy, bo Iwo leży na ławce, jest zmęczony, brzuch go boli. A my dalej bez odpowiedzi i leczenia.
Proszę, dajcie znać, co sądzicie. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”