Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pan_Klocek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 16 mar 2020, 11:44
Choroba: ch. Behceta
województwo: śląskie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Pan_Klocek » 26 maja 2021, 12:23

Nie martw się na zapas. Badanie przejdzie tak szybko, że nawet nie zauważysz. Później wdrożą odpowiednie leczenie i wszystko się unormuje. Małymi krokami do przodu! Trzymam kciuki!
_____________________________
wytrzymałe talerze papierowe jednorazowe

Straszek
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 lis 2020, 21:29
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Straszek » 26 maja 2021, 12:50

Dziękuję że jesteście. Dzięki Wam przetrwalam przygotowania w tamtym roku i liczę na Was i dziś. Boje się że przez to że anemia i jeszcze te biegunki będą to coś mi się stanie.

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Dorota1973 » 26 maja 2021, 18:47

Trzymam kciuki. Musimy się wspierać wzajemnie. Pozdrawiam.

Straszek
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 lis 2020, 21:29
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Straszek » 26 maja 2021, 20:31

Chcę Wam.powiedziec że coś mnie piecze :cenzura: po tym chodzeniu do WC
Używam PAP nawilxonego ale średnio i się podmywam. Macie inne jakieś sprawdzone sposoby?

gree0711
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:14
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: gree0711 » 26 sty 2022, 19:18

Przydatna informacja!

feelflava
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2022, 14:00
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u rodzica
województwo: wielkopolskie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: feelflava » 04 kwie 2022, 14:06

atabe dziękuję za odzew

feelflava
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2022, 14:00
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u rodzica
województwo: wielkopolskie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: feelflava » 05 kwie 2022, 09:52

Używam PAP nawilxonego ale średnio i się podmywam. Macie inne jakieś sprawdzone sposoby?
mobdro

Paweł.G.
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2021, 16:34
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Tarnów

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Paweł.G. » 19 kwie 2022, 15:14

Anette28 pisze:
07 mar 2019, 09:26
Badania przed diagnozą
Proszę wszystkich o zamieszczanie informacji jakie badania i w jakim kierunku musi wykonać Pacjent który ma problemy z układem pokarmowym.
Interesują mnie wszystkie badania diagnostyczne.
Zbieramy materiał aby umieścić potem konkretne informacje w jednym poście. Taki post przyczyni się do lepszej diagnostyki albo nawet przysieszy diagnozę osobą borykającym się z problemami układu pokarmowego.
A to już najlepiej decyduje lekarz. No, chyba, że już w RP brak lekarzy. Dr Google niewskazany. Ale do czego, komu i w jakim celu takie pytanie? Moze wypadałoby napisac najlpierw.
Pozdrawiam.

Dorota22
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2022, 21:19
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
miasto: Chojnów 59-225

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Dorota22 » 12 maja 2022, 22:00

A gdzie robią pasaż jelit? Mam straszny problem z jelitami i nikt mnie na to badanie nie skierował

Bbasia
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 20 mar 2022, 18:45
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Bialystok

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Bbasia » 12 lip 2022, 16:49

Dobrze ze macie diagnozę. Ja nadal nie mam. Cierpię bardzo . Niestety po kolonoskopii doszło do silnego zakażenia . W posiewie obfita flora bakteryjna w moczu . Podano mi antybiotyk dożylnie. Bardzo ciężki antybiotyk imipenem bez mojej zgody . Dodawali mi do kroplówek . No i tragedia. Skutki daleko idące. Uszkodzenie wątroby polekowe. Alat 122 w kwietniu, w maju alat 60. Mało tago ze nie wyleczono bakterii pierwotnych to nadkazina jestem klebsiella. Mam w posiewach z jelit , moczu i ucha. Silne objawy . Ból niesamowity. Antybiotyków już mi nie podadzą No dostałam tzw „ostatniej szansy”
Cały czas przyjmuje furaginę. Mam bóle jelit , pęcherza, narządów rodnych i ból w okolicach wątroby trzustki. Gastrolog odsyła mnie na SOR , chociaż to pod jego okiem byłam w szpitalu leczona imipenem bez mojej wiedzy i zgody . Nie wiem co będzie . Mam zakażenie ogólnoustrojowe. Do tago dołączyła się grzybica układu pokarmowego . Klebsiella nie do pokonania. Jestem kompletnie załamana. Ostatnio zapalenie ucha bolesne niepokojące. Przyjmuje antybiotyk w kroplach bo innego ze względu na wątrobę mi nie podadzą. Nie wiem co dalej. Po co poszłam na kolonoskopie. Nie mogę sobie darować tego , ze byłam tak mało ostrożna. Jutro zrobię alat aspat i bilirubine. Aż sue boję tego wyniku . Jelita bolą szczególnie w nocy . Biorę soasmoline i asmax . Pęcherz w nocy nie daje spać. Bakteria potwór. Boję się sepsy. Mam często temperaturę poniżej 35 st, silne dreszcze , bóle kiści i mięśni i rumień na twarzy , jak skorupa. . Lekarze odsyłają mnie na SOR.
Nie ma leczenia. Nie wiem co dalej . Zlecono mi ostropest i essentiale. 😭

magda08
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2021, 19:40
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: magda08 » 12 lip 2022, 22:14

bóle kiści i mięśni i rumień na twarzy , jak skorupa
badałaś się w kierunku tocznia.

Bbasia
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 20 mar 2022, 18:45
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Bialystok

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Bbasia » 13 lip 2022, 03:21

Kiedyś , może 2 lata temu . ANA miałam 1:800 typ cytoplazmatyczny rozlany . Zrobiłam jeszcze kilka innych p anca , c Anka. Byłam u reumatologa nie jednego i tak ciężko szła diagnostyka . Właściwie mnie zbywano. Sama robiłam do pewnego momentu . To bardzo kosztowne badania. Coś w tym jest ma pewno. Jednak teraz to już doszedł inny problem. Zakażono mnie w szpitalu lub podczas kolonoskopii ciężka bakteria klebsiella. Miałam już pseudomonas aeuroginosa była niepatogenna. Byłam nosicielką i nic mi nie dokuczała. W kwietniu po kolonoskopii dostałam bardzo silne antybiotyki tzw ostatniej szansy. Nie mam flory ochronnej w całym organizmie. Nie wyrażałam zgody na ten antybiotyk. Mam klebsiellę w układzie moczowym , pokarmowym i w uchu. Zapalenie jamy istnej. Łażę po lekarzach ale rozkładają ręce. Nie mam już siły. Bóle kosmiczne. Wątroba , wysokie alat aspat . To w maju . Teraz nie wiem. Powinnam zrobić badania. Grozi mi sepsa. I nie mogę temu zapobiec. Cały czas biorę furaginę po 2 tabl / noc . To też zguba dla jelit i wątroby . Jednak inaczej nie skorzystam z toalety. Stolec zielony jak trawa , śluz. Nie mogę odżałować ze zrobiłam kolonoskopie. Niestety bardzo mi zaszkodzili . Jestem załamana . Nie mam
szans. Zakażenie. W nocy bólowo jest najtrudniej. Po tej chemii grzybica. Też już nie leczona z powidu wysokiego alat . Wyraźnie mówiłam w szpitalu ze nie migę przyjmować silnego antybiotyku . W ten sposob pozbawiono mnie szansy obrony przed patogenami. Jestem ciężko chora. Wyjałowiona cała flora . Oczywiście probiotyki w miarę dieta. Niestety w jamie ustnej silne zapalenie…. Od strony jelit silne bóle . W okolicach wątroby ból ucisk mdłości. Wczoraj byłam u gastrologa . Odesłał mnie na SOR . Szok. Budzą mnie w nocy silne bóle i parzenie. Teraz odsyłają mnie lekarze na SOR . Po co ? Już wcale nieźle się czułam . Kolonoskopia mnie pogrążyła. Gdybym wiedziała , chociaż bałam się zakażenia. Bardzo . Intuicja(?) Pozosyaje tylko się modlić. Mam bardzo niepokojące objawy. Tylko naturalne środki stosowałam wcześniej przy oseudomonas i jakiś się uspokoiła. Klebsiella jest bardzo u mnie agresywna. Bardzo . Furagina już mnie uczula . Podpieram się Zyrtek. Dużo napisałam . To z poczucia bezradności. Wystarczyło nie robić kolonoskopii. Wcześniejsza robiłam 11 miesięcy wstecz i było ok . Teraz zakażenie. No i ten nieszczęsny antybiotyk . Gdyby nie podali mi imipenem organizm sam by sibie piradził. Teraz nie mam szans Boję się. Bardzo .skąd takie zielone slyzowate stolce od tygodnia?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: atabe » 14 lip 2022, 19:20

A może skonsultuj się z gastrologiem zajmującym się przeszczepem flory bakteryjnej/kału ,może u ciebie by pomogło skoro jesteś jej pozbawiona

nabeellateef
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2022, 14:53
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: nabeellateef » 04 lis 2022, 11:27

This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing blog that understand the value of providing a quality resource for free.
interior design companies in dubai
engineering consultants

Bbasia
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 20 mar 2022, 18:45
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Bialystok

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Bbasia » 15 sie 2023, 07:51

U mnie szok. Po koloniskopii o której kiedyś pisałam ze mnie nadkazono , silne bóle nadbrzusza . Byłam u kilku lekarzy - nic. CW końcu prywatnie zrobiłam EUS i co ? TRZUSTKA . Stan zapalny . Po jakimś czasie jest guz neuroendokrynny. G1 ki <1% .
W życiu o czymś podobnym nie słyszałam. Teraz już wiem. Niestety lekarze w rizpiznaniu piszą. „ nowotwór złośliwy trzustki” - psychicznie poległam. Do tego bardzo boli mnie jelito i żołądek, odbytnica.
Jutro rektoskopia. Czy jest trudniejszym badaniem od kolonoskopii? Boje się wszystkiego już teraz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”