Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ROBSON7810
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2020, 19:12
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Jelcz Laskowice

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: ROBSON7810 » 14 mar 2020, 14:06

heccto pisze:
04 mar 2020, 08:40
Cześć, na które bakterie w kale powinienem zrobić badania przed rozpoczęciem kuracji encortonem, żeby biedy nie narobić?
Witam

Wydaje się że powinieneś skonsultować się z lekarzem w takich sprawach - immunosupresanty to nie zabawa (choć wiem ze to nie jest jeszcze maksimum możliwości)

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 470
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: romek » 15 mar 2020, 12:29

encorton to glikokortykosteroid. Ja brałem Metypred (podobny lek) i nigdy mi nie kazali robić żadnych badań na bakterie

Pan_Klocek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 16 mar 2020, 11:44
Choroba: ch. Behceta
województwo: śląskie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Pan_Klocek » 16 mar 2020, 12:05

Jak zależy Ci na kontrolnym badaniu, to możesz zrobić badanie po prostu na florę jelitową. Będziesz znał jej orientacyjną ilość. Tylko zaznacz w labie, że chcesz wynik "w liczbach" a nie tylko opis w stylu: flora jelitowa zgodna z normą ;)

błękitna-dama
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 02 kwie 2020, 15:43
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
miasto: Bełchatów

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: błękitna-dama » 02 kwie 2020, 15:46

Pan_Klocek pisze:
16 mar 2020, 12:05
Jak zależy Ci na kontrolnym badaniu, to możesz zrobić badanie po prostu na florę jelitową. Będziesz znał jej orientacyjną ilość. Tylko zaznacz w labie, że chcesz wynik "w liczbach" a nie tylko opis w stylu: flora jelitowa zgodna z normą ;)
cenna uwaga, bo potem rzeczywiście trudno jest cos porównać

MonaSzu
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:56
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
miasto: Głogów

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: MonaSzu » 09 lip 2020, 17:32

Cześć, jestem tu nowa. Regularnie przeglądam forum- kopalnia cennych informacji U mojej córki w X.2019 stwierdzono CU..Miała wykonane następujące badania:
Krew: morfologia, CRP, OB, ALT, ASPT, Fe, ferrytyna, Na, K, PT, APTT, fibrynogen, ALP, 25-OHD, albuminy, elektroforeza białek, p/ciała przeciwko Anca i ASCA i grupa krwi.
Badania kału: ogólne, posiew, w kierunku: Yersinia, Shigella, Salmonella, Clostridium, Campylobacter, kalprotektyna.
Badania obrazowe, USG brzucha z oceną ściany jelit, enterogfafia, Rtg brzucha
Endoskopia: gastroskopia i kolonoskopia.
Część z tych badań musiałam wykonać sama, jako warunek przyjęcia na oddział ( kał w kierunku zakaźnych), co dla mnie jest skandalem i do tej pory nie mieści mi się to w głowie.... Cała reszta była wykonana już w oddziale, a właściwie podczas kolejnych pobytów, ponieważ córka miała już dwa zaostrzenia i właściwie do tej pory nie do końca jest czysto.. Pozdrawiam wszystkich 🙂

saidL
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2020, 11:48
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
miasto: Łódź
Kontakt:

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: saidL » 20 gru 2020, 11:58

Ciekawy temat. Szukałem tego
Nazywam się Zuzanna, pracuję jako niezależny przewodnik turystyczny w Desert Morocco Adventure Tours w Maroku. Lubię podróżować i kulturę :razz:

Alisia944
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2021, 11:47
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie
miasto: Warszawa

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Alisia944 » 06 lut 2021, 11:59

Witam . Mój problem polega na bólach brzucha z lewej strony pod zebrami .. Oprócz tego mam zaparcia wzdęcia i mdłości . Robilam gasteoskopie lecz nic nie wykazała, kolonoskopie mialam wczoraj robioną również nic 😒 krew mocz też w normie . Czy to może byc jelito drażliwe ? Dziękuję wszsytkim za odp 😉 :smile:

omega
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwie 2018, 19:44
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: omega » 07 lut 2021, 17:23

Alisia944 pisze:
06 lut 2021, 11:59
Robilam gasteoskopie lecz nic nie wykazała, kolonoskopie mialam wczoraj robioną również nic 😒 krew mocz też w normie .
USG j.brzusznej ?

Alisia944
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2021, 11:47
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie
miasto: Warszawa

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Alisia944 » 08 lut 2021, 09:58

omega pisze:
07 lut 2021, 17:23
Alisia944 pisze:
06 lut 2021, 11:59
Robilam gasteoskopie lecz nic nie wykazała, kolonoskopie mialam wczoraj robioną również nic 😒 krew mocz też w normie .
USG j.brzusznej ?
Usg mam 12 lutego :cry:. . Chcialam również dodac że mialam robione parametry trzustkowe i wątrobowe i też wszystko ok , a ból nadal jest . :mad:

milkax26
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2021, 13:20
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: milkax26 » 25 lut 2021, 13:29

Witam. Mam problem z przewlekłą biegunką i bólem brzucha od kilku lat. Kiedy jeszcze jako dziecko zgłaszałam problem swojemu lekarzowi to ten stwierdził, ze to na pewno ibs i taka moja uroda. Ostatnio zaczęłam mieć naprawdę silne ataki bólu w prawym dole biodrowym, które wybudzają mnie w nocy i wręcz utrudniają oddychanie. Ponadto odkąd pamietam mam tez nawracające afty w jamie ustnej. Raz po załatwieniu zobaczyłam świeżą krew. Poszłam do gastroenterologa, który zlecił badania - morfologie, próby wątrobowe, OB, CRP i kalprotektyne w kale. Moje wyniki to płytki krwi powyżej normy (526), OB 24, neutrofile delikatnie powyżej normy. Kalprotektyna w kale wyszła w normie. Czy pomimo kalprotektyny w normie możliwe jest ibd?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: atabe » 25 lut 2021, 19:11

Niektórzy mają dobre wyniki /bo taka ich uroda chorowania/ a mimo to chorują. Niepokoiłaby mnie krew w kale, jeśli się będzie pojawiać zrobiłabym dla pewności kolonoskopię

Malgorzata19
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2021, 09:52
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Malgorzata19 » 17 maja 2021, 00:18

Nie mam rozpoznania jeszcze od lat IBS od 4 lat IBS-D i sibo, od 4 tyg nie wiem co się ze mną dzieje żółte biegunki codzienni ,rano ,po jedzeniu i skurczowy bol w jelicie podbrzusze lewa strona, na usg wyszło ze jelito bez haustracji co może oznaczać zapalenie , lekarz przepisał mi asamax 250 mg 3x1 ,nie wiem czy to pomoże na biegunki? Czy te zapalenie oznacza chorobę lesnego crohna albo wrzodziejace zapalenie jelita , czy jest możliwe że to jednorazowe jakieś zapalenie czy raczej to się tak zaczyna i będę mieć jedna z tych dwóch chorób? Zrobilam morfologie nieco leukocyty podwyzszone,crp ok , wątrobowe ok, amylaza górna granica ,co mam jeszcze jakie badania wykonać

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: atabe » 25 maja 2021, 17:23

Podstawa to kolonoskopia , koniecznie z wycinkami. Można też zrobić kalprotektynę

Straszek
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 19 lis 2020, 21:29
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: Straszek » 26 maja 2021, 07:03

Ja znów dziś przygotowania do kolonoskopii. W listopadzie tamtego roku rak w polipie. Teraz anemia i trzeba sprawdzić. Nie chcę mówić w jakim jestem stresie. Pocieszcie bo się okropnie boje tego sra... Badanie pod narkoza. I tego że mam anemię i te biegunki wykończą mi organizm.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 470
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Badania przed diagnozą-zbieramy materiał

Post autor: romek » 26 maja 2021, 11:34

Spokojnie nie stresuj się :roll: Ja przez rok miałem ostry stan. 20-30 razy w toalecie. Przez pół roku schudłem 16 kilo. Ale przeżyłem i Ty też przeżyjesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”