Mój przypadek

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 22 paź 2019, 02:12

Ciekawe, jak by było przy wyższych dawkach asamaxu, na razie mam zaleconą niską dawkę, 2x500 mg, skoro przy niskiej dawce prawie zniknął ropośluz i poprawiła się konsystencja stolca, to ciekawe czy byłyby dalsze efekty przy większej dawce. Oczywiście nie zamierzam nic robić bez konsultacji z gastrologiem, tak tylko rozmyślam.

Myślę, że teoretycznie lekiem docelowym dla mnie powinien być xifaxan lub pentasa (posiew stolca powinien już to w miarę wyjaśnić, czy xifaxn czy pentasa), no i będzie to też zależne, co gastrolog sądzi o przeciwwskazaniach przy tych lekach, w przeciwieństwie do asamaxu; xifaxanu i pentasy w moim przypadku nie powinienem brać "w ciemno".

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 24 paź 2019, 01:09

Intensywnie rozmyślam nad tym, dlaczego stolce powodują pobolowanie, jakby moje jelita w niektórych miejscach utraciły przystosowanie do pasażu stolca. Naszła mnie teoria, że zapalenie "pozdzierało" w niektórych miejscach nabłonek tkanki jelit i jak stolce przechodzą przez jelita, to w tych miejscach "trą", stąd pobolewanie. Jeśli mam rację, to dopóki nabłonek będzie uszkodzony, to pobolewania nie ustąpią.

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 24 paź 2019, 23:44

Dzisiaj znacznie więcej wypróżnień, około 20, ale dzięki temu brzuch bólowo spokojniejszy.

moje objawy na chwilę obecną wyglądają tak:

- stolce we wszystkich odcieniach (od bardzo jasnych do czarnych)
- codziennie momenty pobolewania lub bólu brzucha (im więcej wypróżnień, tym mniej momentów pobolewania/bólu w ciągu doby; gdy wypróżnień jest tak mniej niż 5, pobolewania aktywne są przez większą część dnia, najbardziej wieczorem, w nocy jest różnie). Pobolewania i bóle występują w podbrzuszu oraz w lewym i prawym boku brzucha
- zazwyczaj brak parcia na zwieracze odbytu, stolec samodzielnie dochodzi tylko do esicy
- konieczność kombinacji (czasem mocno czasochłonnych), by stolec przeszedł przez esicę do odbytnicy. Towarzyszą temu dwa rodzaje odczuć; czasem jest to odczucie, jakby stolec klinował się w jakichś pętlach esicy; czasem odczucie, jakby stolec zamiast trafiać do odbytnicy, trafiał w jakieś zgłębienie w ścianie esicy przed odbytnicą
- (nie wiem, czy to za mało, czy normalnie): czasem tylko kilka "bąków" w ciągu tygodnia

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 31 paź 2019, 19:49

Wziąłem jakiś czas temu od lekarza rodzinnego skierowanie na część badań, morfologia, crp, glukoza, amylaza i profil wątrobowy oraz kał krew utajona i pasożyty. Wyniki tych badań wyszły w normie.

Od gastrologa prywatnie zostaje mi do zrobienia kalprotektyna, transglutaminaza, toksyna a/b, antygen helicobacter, posiew na bakterie i grzyby.

Mimo, że gastrolog tego nie zlecił, muszę jednak dowiedzieć się jeszcze o cenę bazofilów oraz immunoglobiny A, ponieważ te dwa badania wyszły wyraźniej ponad normę w zeszłym roku, gdy moje problemy jelitowe były słabsze, więc niewykluczone, że teraz jeszcze bardziej przekraczają normę.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Mój przypadek

Post autor: Noelia » 16 lis 2019, 08:02

Posty nie na temat wydzieliłam tutaj: Mój przypadek - podejrzenie polipowatości rodzinnej
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 18 mar 2020, 23:32

Wyniki tamtych badań były ok, poza helicobacterem (a kalprotektyna wyszła po prostu niemiarodajnie, wyszło 40 pomimo aktywnego zapalenie w jelicie grubym).

Gastrolog prywatny dał na skierowanie na kolejne badania (gastroskopia z posiewem mikrobiologicznym i antybiogramem oraz enterografię TK). Skierowanie poszło do "sejfu" i czeka na lepsze czasy finansowe.

Asamax przestał pomagać

Gastrolog NFZ przepisał xifaxan (6 miesięcy po 7 dni), badań dalszych nie zlecił, bo się na NFZ nie kwalifikuję (a nawet jeśli w teorii powinienem się kwalifikować, to nie mam ochoty ani siły psychicznej na ciąganie się z gastrologami i urzędnikami NFZ po sądach, więc odpuszczam diagnostykę). Pierwszą turę xifaxanu zacznę 21 marca lub 1 kwietnia.

Ostatnio w okresach, gdy stolec nie jest płynny, jest spłaszczony (podejrzewam, że jelito grube jest obrzęknięte od zapalenia i stąd "zgniatanie" stolca).

Pojawiają się epizody dużej ilości ropy (czasem tyle, że mocno brzydzę się i nienawidzę własnego organizmu) na przemian z brakiem ropy, to pewnie przez to, że nie ma leczenia.

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 12 mar 2024, 15:14

Diagnostyka wznowiona

Dolegliwości są w częściowej remisji w porównaniu do stanu sprzed 4 lat. Kalprotektyna wyszła 58, czyli dalej w normie. Będzie gastroskopia, bardzo szkoda, że nie na znieczulenie ogólne. Powiedzieli, że jak miałem problemy z płucami, to nie mogę mieć na ogólne. Jak leżałem kilka lat temu na oddziale, to im to nie przeszkadzało, więc albo zaostrzyli procedury, albo dla pacjentów z oddziału procedury są łagodniejsze.

Według kolonoskopii sprzed kilku lat, to źródło problemu powinno znajdować się powyżej jelita krętego. Czyli po gastroskopii (pod warunkiem, że pobiorą wycinki z żołądka i z dwunastnicy), to powinna być diagnoza. Jeśli nie pobiorą, to dalej będzie wróżenie z fusów.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Mój przypadek

Post autor: mari » 12 mar 2024, 19:57

W 2020 wspomniałeś o enterografii robiłeś ,było ok. czy coś wyszło?

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 12 mar 2024, 22:41

Nie robiłem, bo to było skierowanie z prywatnej poradni. Teraz chodzę do poradni NFZ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”