Podejrzenie CD

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafal194
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2017, 21:13
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Podejrzenie CD

Post autor: rafal194 » 27 mar 2017, 13:20

Witam wszystkich.Czytając wasze posty i informacje,coraz bardziej dochodzę do wniosku że tez mam CD.Powiecie dlaczego tak myslę,więc już opisuje.Problemy z brzuchem miałem od zawsze,ale ogólnie zdrowie zaczeło szwankowac od jakiegoś roku.Od zawsze również robiły mi sie co i raz afty,przewaznie przy przemęczeniach.Rok temu pojawiły mi się męty w oczach byłem u okulisty ale stwierdził że to od nadciśnienia,które mam (jestem spawaczem wiec tez mogło to być to).W czerwcu bez powodu dostalem bólu nadgarstka trwał z 3 tygodnie jakby zapalenie najgozej bylo po nocy bo bolało.We wrześniu zaczoł boleć mnie brzuch z prawej strony ,badania wykluczyły wyrostek.Dostałem wieć probiotyki,debutir.Jako że w tym czasie gipsowałem pokój zwaliłem to na przeciązenie.Ale w tym roku znów ból taki troche tępy,troche kujący.Miałem infekcje gardła a i dalej ją mam ,po antybioterapi dostałem strasznej biegunki.Laryngolog inny stwierdził ze po tylu proszkach albo odrazu miałem grzybice albo to refluks bo gardlo i krtań całe czerwone.a zapalenie dolnej czesci zatoki może byc tez od tego.Cały czas przelewa mi sie w brzuchu.mam takie małe skurcze w jelitach.Nieraz jak zjem coś złego to odrazu mnie zaciska,nawet po złej wodzie.Od roku mam tez hemoroida a raczej chyba to on.Dodatkowo juz dlugi czas jakies 7 miesiecy mam często stan podgorączkowy 37 bez powodu,jestem osłabiony ospały..Po napieraniu dostałem do gastroendorologa ten odrazu ze to ibs,ale nieodpusciłem dostałem na kolonoskopie,sam lekarz niedał zadnych leków.Jak myslicie czy to jest CD.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Anette28 » 27 mar 2017, 17:21

A świstak siedzi i zawija....nie rozumiem jak ktoś ma jakieś objawy z brzuchem to zaraz Crohn albo rak

A na poważnie:
Dopilnuj, aby pobrali wycinki, bo nieraz nie widać gołym okiem stanu zapalnego i poczekaj na wynik kolonoskopii
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

rafal194
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2017, 21:13
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Podejrzenie CD

Post autor: rafal194 » 27 mar 2017, 18:09

Zgodzę sie w zupełnosci,ale każda choroba ma swoje objawy.żeby nie ten ból w pawym dole biodrowym,to nawet bym nic niepisał.Z histori opisanych tu osób sporej wiekszosci badania tylko potwierdziły chorobę.Ja modlę sie aby to niebyło to.Powiem o tym lekarzowi,może ustosunkuje sie do prośby.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Podejrzenie CD

Post autor: deth » 27 mar 2017, 19:00

U nas. Pacjent to zlo konieczne, a lekarz to wrozka bez szklanej kuli.
Bez badan, ciezko. Jakie badania wykluczyly wyrostek ?
Stan podgoraczkowy nie jest normalnym stanem.
Laryngolog stwierdza grzybice po zaczerwienieniu czy po wymazie.
Jest wielu spawaczy bez nadcisnienia i bez met oka.
Drazyc temat dalej, bo objawy sa.

rafal194
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2017, 21:13
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Podejrzenie CD

Post autor: rafal194 » 27 mar 2017, 19:19

Wymaz u nas to jest coś co ciężko zdobyć.Wyrostek po usg i ob z crp.Ale raczej przewlekłego stanu zapalnego wyrostka niema,który trwa kilka miesiecy.Znów padło mi na gardło ze mam całe czerwone i ledwo mówie.Będe drązył temat,bo te gardło mnie również dobija.Poczekam na kolonoskopie mam 27 kwietnia,miesiąc termin szybszego to nawet prywatnie nieznalazlem.Zawsze przed tym bólem gardła czułem przez 2-3dni posmak jakby perfum w buzi.Niebył to taki czysty metaliczny posmak.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Tubisia » 27 mar 2017, 19:25

Crohn to nie tylko biegunki czy ból w prawym podbrzuszu, afty, przelewania, to również zaparcia, stany zapalne oczu, stawów i innych narządów, śluz w stolcu, i/lub krew w stolcu, wzdęcia, smrodliwe gazy, uczucie parcia na stolec, biegunkozaparcia, zmęczenie, depresja, anemia - dużo tego. Poza tym nawet jeśli stwierdzono IBS, to zostawienie pacjenta bez leków jest niedopuszczalne. Poza tym nawet jeśli zrobisz kolonoskopię,to tylko zajrzą do jelita grubego, może na początek kilka cm cienkiego przez zastawkę Bauchina. Przydałaby się jeszcze gastroskopia, skoro masz refluks. Jak lekarz kręci nosem, to go zmienić.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Anette28 » 27 mar 2017, 21:39

Tubisia pisze:Crohn to nie tylko biegunki czy ból w prawym podbrzuszu, afty, przelewania, to również zaparcia, stany zapalne oczu, stawów i innych narządów, śluz w stolcu, i/lub krew w stolcu, wzdęcia, smrodliwe gazy, uczucie parcia na stolec, biegunkozaparcia, zmęczenie, depresja, anemia - dużo tego.
to prawda można nie mieć biegunek, np. moim jedynym objawem był jadłowstręt i spadek wagi
rafal194 pisze:Znów padło mi na gardło ze mam całe czerwone i ledwo mówie.

pozbądź się migdałków, bo nawracające stany zapalne gardła do niczego dobrego nie prowadzą, wiem z własnego doświadczenia
rafal194 pisze:Z histori opisanych tu osób sporej wiekszosci badania tylko potwierdziły chorobę.
choroby jelit diagnozuje się czasami latami; ludzie robią wszystkie badania, które nic nie wskazują, a po latach okazuje się, że jednak chorują na CD czy CU; to nie jest takie proste jak każdy myśli jest to długo trwały proces
rafal194 pisze:Cały czas przelewa mi sie w brzuchu.mam takie małe skurcze w jelitach.
I tu pada pytanie ile antybiotyków zaliczyłeś w ciągu roku? Odbudowa flory bakteryjnej to długo trwały proces.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

rafal194
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2017, 21:13
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Podejrzenie CD

Post autor: rafal194 » 27 mar 2017, 22:11

W tym roku dali mi 4 ,dostałem biegunki po ostatnim Dalacinie ,wykluczono zakazne tło miałem badania na izbie przyjęc na wolskiej w wa-wa.Od 15 dni zazywam Enterol 2x1oraz debutil 3x1.Dodatkowo 2 jogurty dziennie.Może sie załapie w tym tygodniu do laryngologa to poproszę o skierowanie na gastroskopie.Dzięki za odpowiedzi,jest wiele objawów i połowa z nich ma normalny zdrowy człowiek raz na jakiś czas.Narazie czekam na kolonoskopie i poprosze o to gastroskopie (czeka się z 3 miesiące).Poszukam jakiegoś gastroentolologa w warszawie mam 60 km tylko. Skórcze w jelitach mniewam co i raz od kilku lat.Zawsze dostawałem tylko priobiotyk na to.Pomagał na jakiś czas.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Tubisia » 27 mar 2017, 23:58

Pandziaak pisze: choroby jelit diagnozuje się czasami latami; ludzie robią wszystkie badania, które nic nie wskazują, a po latach okazuje się, że jednak chorują na CD czy CU; to nie jest takie proste jak każdy myśli jest to długo trwały proces
Dokładnie, czasem choroba po prostu chowa się na jakiś czas i trudno ją wykryć, a czasem nawet rozróżnić CD od CU. A czasem bywa, że ma się niestandardowe objawy.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Orzelek » 28 mar 2017, 00:35

rafal194 pisze:W tym roku dali mi 4 ,dostałem biegunki po ostatnim Dalacinie (...)
Dalacin potrafi zmasakrować jelita i to dość porządnie. Odbudowa prawidłowej flory jelitowej zajmie trochę czasu.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Jacekx » 29 mar 2017, 23:24

rafal194 pisze:W tym roku dali mi 4 ,dostałem biegunki po ostatnim Dalacinie ,wykluczono zakazne tło miałem badania na izbie przyjęc na wolskiej w wa-wa.Od 15 dni zazywam Enterol 2x1oraz debutil 3x1.Dodatkowo 2 jogurty dziennie.Może sie załapie w tym tygodniu do laryngologa to poproszę o skierowanie na gastroskopie.Dzięki za odpowiedzi,jest wiele objawów i połowa z nich ma normalny zdrowy człowiek raz na jakiś czas.Narazie czekam na kolonoskopie i poprosze o to gastroskopie (czeka się z 3 miesiące).Poszukam jakiegoś gastroentolologa w warszawie mam 60 km tylko. Skórcze w jelitach mniewam co i raz od kilku lat.Zawsze dostawałem tylko priobiotyk na to.Pomagał na jakiś czas.
Czy to był Dalacin C bo jeśli tak
dalacin c to jest to klindamecyna
http://abrakadabra.dentonet.pl/site_med ... alacin.pdf

a klindamecyna to może powikłać
Najgroźniejszym powikłaniem w przypadku stosowania klindamycyny jest rzekomobłoniaste zapalenie jelit spowodowane rozsiewem Clostridium difficile.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Klindamycyna

rafal194
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2017, 21:13
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Podejrzenie CD

Post autor: rafal194 » 30 mar 2017, 00:43

Niby na wolskiej w Szpitalu Zakaźnym Wa-wa na Izbie przyjęć wykluczono zakaźne tło biegunki (miałem skierowanie na szpital).W wynikach nie wykryto antygenu ani toksyny A i B.Prawidłowe parametry zapalne(tu nikt mi nic niepowiedział o co chodzi).Po 3 godzinach oddelegowany do domu.Akurat na czas wizyty na izbie przeszła mi wodnista biegunka ale według skali bristolskiej było to 5 z kawałkami tresci pokarmowej. Jako że się chyba znają tak więc im zaufałem.Gdy czekałem na wyniki to przywieziono 2 osoby starsze zaraźone to bakterią ,niemiałem z nimi styczności.
Dziś tak mnie zarwało po prawej w boku ze musiałem brać 2 nospy,a rzadko je biore,po paru godzinach ból taki tempy.



Dalacin C miałem przepisany przez lekarza z prywatnej kliniki w warszawie.Wywaliłem kupe kasy na wizyte a nawet niezrobił mi badania endoskopowego zatok czy aby napewno to zapalenie(mimo ze było w cenie).


Czy ktoś z was wie może o co chodzi z tekstem na wypisie "Prawidłowe parametry zapalne".

rafal194
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2017, 21:13
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Podejrzenie CD

Post autor: rafal194 » 09 maja 2017, 12:29

Witam.Mam wyniki kolonoskopii.

Opis.Przygotowanie mierne 6/9 pkt.w skali Boston.Dotarłem do kątnicy z prawidłową zastawką Bauchina.15 cm prawidłowym odcinkiem jelita krętego.Ostre zakręty esicy.Bez innych zmian w obrębie jelita grubego.

Rozpoznanie opisowe.
Czynnościowe zaburzenia jelitowe.

Zastosowanie lecznicze .
Zachowawcze.


Co do oczyszczenia dobre miałem przeczucie ze słabo, dostałem Citrafleet smak fajny ale po pierwszej saszetce nic mnie nie ruszyło ,po drugiej zaś byłem kilka razy ale do samego końca widziałem resztki złogów pokarmu,mimo że starałem trzymać się diety.
Na chwilę obecną biegunki już mi ustały ,wypróżnianie normalne 2-3 razy na dzień.Częstym objawem jest przelewanie w jelitach po objedzeniu się słodkiego.
Niepokoi mnie częsty ból z prawej strony przy biodrze na wysokości pępka.Czasem go nie mam a czasem towarzyszy mi większość dnia ,nie jest jakiś uciążliwy,czasami też mam jak by to nazwać taki jakby ból zmęczeniowy podbrzusza całego.

Nie chcę niczego szukać na siłę.Chciałbym aby być dobrze zdiagnozowanym .Czy to nic groźnego czy to IBS. Spotkałem się tu z opinią ze choroby jelit są diagnozowane latami a i tak nie wiadomo co jest.Co poradzicie teraz robić.Może znacie dobrego gastroenterologa na nfz w wa-wy.Nie mam żadnych leków biorę tylko debutir gdyż trochę mi pomaga.

Ale powiem wam ze bez znieczulania współczuje ludziom ja dostałem tramal i coś na uspokojenie przespałem całe badanie ale potem ból był spory.Zero gazów po badaniu.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Noelia » 09 maja 2017, 12:36

rafal194 pisze:Rozpoznanie opisowe.
Czynnościowe zaburzenia jelitowe.
Czyli IBS - zespół jelita drażliwego, więc dobra wiadomość.
Tylko szkoda, że wycinków nie było.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Podejrzenie CD

Post autor: Luki36 » 09 maja 2017, 12:42

rafal194 pisze:Niepokoi mnie częsty ból z prawej strony przy biodrze na wysokości pępka.Czasem go nie mam a czasem towarzyszy mi większość dnia ,nie jest jakiś uciążliwy,czasami też mam jak by to nazwać taki jakby ból zmęczeniowy podbrzusza całego.
W sumie , ja często tak mam. Czasem jakby cos uwierało pod prawym żebrem (cos w okolicach wątroby).
Czasem kłuja mnie jelita , częściej właśnie z prawej stony i jakby niżej , coś właśnie w nawet w rejonie wyrostka. Zwłaszcza jak uciskam te miejsca palcami, to wówczas mnie boli.
Ale faktycznie cześciej z prawej strony jakieś objawy miewam.
Na razie, bez leków

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”