Ponowna diagnostyka nzj?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vegeta

Ponowna diagnostyka nzj?

Post autor: vegeta » 22 lip 2015, 17:25

Witam, mam do was pytanie odnośnie diagnostyki nzj, u mnie było dwa lata temu podejrzenie nzj, nic konkretnego nie pokazał obraz i wycinki z kolonki. Był wtedy jakiś rzut, ale leczenie Asamaxem i Pentasą pomogło. Od tego czasu mam na zmiane lepsze i gorsze okresy, w gorsze jelito się rozkręca i wtedy biore Loperamid, od kilku miesięcy praktycznie codziennie.
Asamax zarzucam jak jest już mega źle. Miałam diagnozowane bóle stawów w ubiegłym roku, również bez konsensusu. Wiem, że takie choroby jak crohn czasami diagnozuje się latami, tylko czy np ponowna kolonka bez mega dużego rzutu może pomóc w diagnostyce? Obecnie nie ma jakiegoś dramatu, ale ile można brać ten laremid? Może dacie mi jakieś logiczne wskazówki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ponowna diagnostyka nzj?

Post autor: Mamcia » 23 lip 2015, 00:00

Oczywiście powtórna kolonoskopia może rzucić nowe światło, ale duże dawki loperamidu mogą zaciemnić obraz.
Kolonkę trzeba zrobić w dobrym miejscu, ale przyczyn biegunki może być więcej i może należy się gruntownie przebadać. Niestety najprostsze przesiewowe badanie jest nierefundowane.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”