krew utajona

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tyfusafganski
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2021, 19:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --

krew utajona

Post autor: tyfusafganski » 23 lis 2021, 20:28

Oddaje stolec codziennie , a wygląda on tak , że początek to ciemno brązowe kulki pozniej reszta jasny brąz, lub caly jasno brązowy ale po bokach jakby powciskane kulki mniejsze lub wieksze i one są ciemno brązowe.
I taką grudke dalem do zbadania na krew i wyszla dodatnia. Kolor ciemnobrązowy nie czarny.
Od 2 miesiecy boli mmnie z prawej strony pępka lub nad biodrem czy nawet pod prawym żebrem.
Bol nie jest silny ale drazniący najczesciej czuje go pod prawym zebrem, bol podobny jak np przy zapaleniu dziąseł.
Od 3 lach biore ipp 20 controloc bo mialem kiedys nadzerki przelyku.
zrobilem tk i wszystko ok poza powiekszonymi wezlami krezki
kalprotektyna 51

Czy to możliwe że mam jakies afty , wrzody na jelicie ? ktore daja takie objawy i one powoduja ból i te krew utajoną?
mozna miec zapalne chorobe jelit bez biegunki?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 474
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: krew utajona

Post autor: romek » 24 lis 2021, 12:16

Można mieć normalne stolce, a w jelitach stan zapalny. Ale przy kalpro 51 to raczej nie ma stanu zapalnego.

ilmola
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 lis 2020, 12:09
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Re: krew utajona

Post autor: ilmola » 24 lis 2021, 17:31

Można mieć Crohna bez biegunek. Crohn jest chorobą niespecyficzną. Często jest diagnozowana latami, czasami wszystko się wyjaśnia po n-tej kolonoskopii.
Kalprotektyne masz w granicach normy, więc stan zapalny jest raczej wykluczony. Ludzie z CD, CU mają najcześciej wyniki grubo ponad 200-300, a nawet dochodzą do paru tysięcy.
Mam podobne objawy do Twoich. Często pobolewa mnie w prawym boku, ale nie trwa to długo. Czasami mam spokoj na tydzień. Krew utajona ujemna, kalpropektyna 74, crp i ob w normie. Mam kolonke za tydzień i ona wszystko wyjaśni. Dr mówi, że mało prawdopodobne, żebym miał Crohna, ale zaznacza, że ta choroba jest tak podstępna, że musi obejrzeć jelito, aż do jelita krętego.
Czeka Ciebie kolonka :) Tylko ona wszystko wyjaśni.

tyfusafganski
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2021, 19:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --

Re: krew utajona

Post autor: tyfusafganski » 24 lis 2021, 22:00

A najdziwniejsze jest to ze 7 lat temu miałem podobnie , tez bol z prawej strony, tez stolec początek w boblach ciemnego koloru - tylko wtedy krew wyszła ujemna.
A wszystko minęło samo po pół roku dokladnie po kolonoskopi ( wiec moze przeczyszczenie fortransem pomoglo , lub głodzenie bo kolono mialem wieczorem i caly dzien nic nie jadlem , a moze jelito sie inaczej ulozylo po napompowaniu )

Teraz boli jednak jakby mocniej i krew dodatnia , choc stolec wyglada identycznie jak wtedy.
Pije duzo stolec codziennie wiec nie kumam jak technicznie powstają te boble .
Moze cos z grzybicy jelit? podobno tez moze byc krew .
7 lat temu miałem tez wlew do jelita i wyszło ze mam niewydolna zastawke kretniczo katnicza, nie wiem czy to moze miec zwiazek.

Marrum2401
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2021, 11:30
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Re: krew utajona

Post autor: Marrum2401 » 29 lis 2022, 07:40

@iloma jaka była diagnoza po kolonoskopii ?

janerik
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2023, 16:59
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: krew utajona

Post autor: janerik » 29 sie 2023, 17:05

heey ciekawe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”