Usunięcie zastawki bauhina a ból na wysokości wstępnicy

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Moodylukas
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2018, 08:28
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Usunięcie zastawki bauhina a ból na wysokości wstępnicy

Post autor: Moodylukas » 02 sty 2020, 22:08

16 Dni temu miałem hemikolektomię prawostronną, w której usunięto mi zastawkę krętniczo-kątniczą, oraz kątnicę. Po zabiegu pojawił się krwiak, który towarzyszył mi przez 14 dni, dopóki nie poszedłem na kontrolę rany do chirurga. Zdjął on parę szwów i wkładał palca w ranę w celu sprawdzenia czy nie ma luźnych szwów na jelicie (bo miał takie podejrzenie). Krwiak upłynnił się i wyszedł na zewnątrz, a chirurg powiedział, że z jelitem też r a c z e j wszystko w porządku. Kiedy zniknął krwiak ustąpiły trochę bóle ponieważ był on obiektem powodującym je najmocniej. Od czasu jego zniknięcia zauważyłem, że brzuch po prawej stronie na wysokości wstępnicy jest bardzo twardy, wypukły oraz odczuwam w tym miejscu ból. Nie jest on na tyle mony aby uniemożliwiać mi funkcjonowanie, jednak przeszkadza i bardzo źle wpływa na mnie psychicznie ponieważ bardzo stresuję się, że coś jest tam nie tak. Podczas głębszego oddychania jest takie uczucie jakby coś kuło w środku. Czy ktoś miał może podobne doświadczenie?
Czy jest to normalne po takim zabiegu, a ból występuje w miejscu gdzie zrobiono mi zespolenie i po prostu boli rana, która jest w środku? Czy możliwe, że choroba atakuje mi już inny odcinek? Czy może jest jednak ten luźny szew o którym mówił chirurg? Następną kontrolę rany mam dopiero we wtorek i nie wiem za bardzo co mam robić. Myślę też czy może stosuję zbyt agresywną dietę jak na 16 dzień i podrażniam sobie przez to jelito. Nie jem smażonych rzeczy i unikam cukru i tłuszczów, ale zdarza mi się zjeść jakiś kisiel czy żółty ser.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie zastawki bauhina a ból na wysokości wstępnicy

Post autor: Bizonik » 03 sty 2020, 18:05

A czy używasz pasa przeciwprzepuklinowego? Może być tak że puściły szwy wewnętrzne i masz już przepukline. Może warto by zrobić usg
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”