Przetoka odbytu i wypadniecie nitek, proszę o radę.

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asia35
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 10 lut 2018, 20:00
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Grudziądz

Przetoka odbytu i wypadniecie nitek, proszę o radę.

Post autor: asia35 » 14 maja 2018, 21:45

Witam serdecznie
Moja mama około miesiąc temu przeszła operacje przetoki odbytu. Założone zostały 2 nitki. Rana jest dość duża. Mana dostaje leczenie biologiczne i przetoka ma się szybciej zagoic.
I dziś po ok miesiącu po operacji Nitki wypadły!
Czy to dobrze że nitki wypadły czy raczej trzeba pilnie jechać do lekarza??
Mama była 7 maja na kontroli, następna kontrolę ma 30 maja. I niewiemy czy poczekać do 30 maja na wizytę czy pilnie jechać jutro rano
Dodam że nie jest to takie proste bo mama jedzie w aucie na leżąco około 80 km w jedną stronę.
I jeszcze pytanko czy jak nitki wypada to czy robią coś z tym w sensie zamykają ranę czy czekają aż sama się zrosnie i zagoi.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Przetoka odbytu i wypadniecie nitek, proszę o radę.

Post autor: Noelia » 14 maja 2018, 22:57

asia35 pisze:
14 maja 2018, 21:45
Czy to dobrze że nitki wypadły czy raczej trzeba pilnie jechać do lekarza??
Mama była 7 maja na kontroli, następna kontrolę ma 30 maja. I niewiemy czy poczekać do 30 maja na wizytę czy pilnie jechać jutro rano
Zadzwońcie do Waszego lekarza albo do szpitala z tym konkretnym pytaniem.
Powinni odpowiedzieć, czy to coś pilnego, czy można spokojnie poczekać do wizyty.
I jak dalej postępować, jak z higieną itd.
Może doradzi Ci ktoś, kto ma za sobą taki zabieg, ale nie wiem, czy są tutaj osoby po operacji przetoki.
asia35 pisze:
14 maja 2018, 21:45
Dodam że nie jest to takie proste bo mama jedzie w aucie na leżąco około 80 km w jedną stronę.
Tak całkiem na leżąco to chyba nie można jechać, bo jak z pasami, raczej nie jest to bezpieczne, już nie mówiąc o ewentualnym mandacie.
Jeśli mama nie może siedzieć z powodu zmian okołoodbytniczych, to rozwiązaniem może być poduszka poporodowa, takie miękkie kółko - oponka.
Mężowi w pewnym okresie zaostrzenia bardzo dokuczała szczelina odbytu i wtedy wielokrotnie korzystał z mojej poduszki sprzed 5 lat, którą sobie zostawiłam na ewentualny następny poród, no ale okazało się, że znalazła inne przeznaczenie ;)
To jest naprawdę duża ulga, a poza tym na pewno wspomoże gojenie rany.
asia35 pisze:
14 maja 2018, 21:45
I jeszcze pytanko czy jak nitki wypada to czy robią coś z tym w sensie zamykają ranę czy czekają aż sama się zrosnie i zagoi.
Nie jestem pewna, jak to wygląda w przypadku przetok, ale wiem, że po operacji szczeliny odbytu nie zakłada się szwów, rana goi się sama - więc może tutaj podobnie (?)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”