Operacja na jelicie cienkim

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dżoja
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2018, 09:22
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
miasto: Rzeszów

Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Dżoja » 10 sty 2018, 09:29

Witam
Za nie długo czeka mnie operacja resekcji częściowej jelita cienkiego. Operacja bedzie przeprowadzona w Łodzi u prof. Dzikiego. Napiszcie jak tam jest, jak długo dochodziliście do siebie po zabiegu? I w ogóle jak wyglądał okres pooperacyjny chce wiedzieć co mnie czeka. Bo przed operacja to na pewno jakaś lewatywa i pewnie ten „smaczny” napój 😀

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Noelia » 10 sty 2018, 09:38

Witaj :flowers:
Przeczytaj te tematy:
Broszura-informator co i jak: OPERACJA
Leczenie szpitalne, WYPRAWKA SZPITALNA
Dżoja pisze:
10 sty 2018, 09:29
Operacja bedzie przeprowadzona w Łodzi u prof. Dzikiego.
Mąż leżał ponad miesiąc w tym samym szpitalu - tylko w Klinice Gastroenterologii, a nie Chirurgii - i słyszałam tam same ochy i achy na temat prof. Dzikiego :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Dżoja
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2018, 09:22
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
miasto: Rzeszów

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Dżoja » 10 sty 2018, 14:25

Też wiele dobrego o nim słyszałam dlatego zdecydowałam sie na operacje u niego. Strasznie sie boje tego co mnie czeka 😰😰😰

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Noelia » 11 sty 2018, 01:04

Jeśli mój mąż będzie kiedyś musiał przejść operację, to będziemy się starać, żeby wykonał ją prof. Dziki właśnie.
Nie zamartwiaj się na zapas, bo to nic nie da.
Będziemy trzymać kciuki i wszystko się uda :super:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Anette28 » 11 sty 2018, 14:27

Dżoja pisze:
10 sty 2018, 14:25
Też wiele dobrego o nim słyszałam dlatego zdecydowałam sie na operacje u niego. Strasznie sie boje tego co mnie czeka 😰😰😰
ja weteran operacji mówię Ci, ze nie tak diabeł straszny jak go malują, ten czas tak szybko przeleci, że będziesz wspominać nie długo na Forum jak to było
Moja rada jest taka im szybciej staniesz na nogi i zaczniesz chodzić po operacji tym szybciej dojdziesz do siebie i wyjdziesz ze szpitala. Czego Ci życzę i trzymam kciuki :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: anetka30 » 11 sty 2018, 21:51

Zapytam w tej chwili z ciekawości (lekarka wspominała, że taki zabieg może mnie czekać, ale czekamy na efekty leczenia) Jak długo może trwać pobyt w szpitalu, jak długo dochodzi się do siebie. Jak wygląda życie po zabiegu? Wiadomo pewnie dieta, leki i kontrole lekarskie.

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Dansa » 12 sty 2018, 17:39

Mój pobyt w szpitalu trwał dwa tyg Miałam resekcje części końcowej jelita krętego Byłam na ścisłej diecie Ciężko było ale w sumie nie tak tragicznie Stwierdzam to teraz po latach bo wtedy tak na to nie patrzyłam, można powiedzieć że świat się zawala na głowę Myślę że większość z nas ma takie odczucia Jak to mówią - czas leczy rany - coś w tym jest z prawdy










jak to mówią ::

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: anetka30 » 12 sty 2018, 21:28

2 tygodnie, kurcze długo, myślałam, że to kwestia tygodnia. A po wyjściu ze szpitala długo dochodziłaś do formy? Wydaje mi się, że najtrudniej jest się zdecydować na zabieg, podjąć tą decyzje. Nic przyjemnego kłaść się do szpitala. Najważniejsze, że zabieg przyniósł zamierzone efekty.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Anette28 » 12 sty 2018, 22:26

anetka30 pisze:
12 sty 2018, 21:28
2 tygodnie, kurcze długo, myślałam, że to kwestia tygodnia.
różnie to bywa, wszystko zależy od zmian w jelitach i czy będą powikłania po operacji;
czas jest różny od 7dni czasami nawet do miesiąca
po operacji możesz spodziewać się drenów, cewnika i diety, którą będą wprowadzać powoli, chyba że już są europejskie standardy co do jedzenia
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Dansa » 13 sty 2018, 19:00

Wiesz każdy inaczej się regeneruje jeden szybko drugi wolniej Nie ma co się martwić na zapas :wink: Ja miałam małe powikłanie tzn usuwano mi po 1 szwie bo mi rana ropiała :cry:

Dżoja
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2018, 09:22
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
miasto: Rzeszów

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Dżoja » 20 sty 2018, 23:11

Już tylko tydzień został do operacji. 30 mam sie zgłosić do szpitala, strasznie sie boję i prawie codziennie śni mi się ta operacja. Nie dość że czeka mnie operacja to na dodatek muszę na ten czas zostawić dwójkę małych dzieci w domu 😰😰😰😰

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Anette28 » 21 sty 2018, 01:31

Najważniejsze to pozytywne nastawienie to połowa sukcesu, druga to wstawać po operacji jak najszybciej mimo bólu. Wtedy organizm szybciej się regeneruje.
Ten czas jest dla Ciebie, pomyśl że wrócisz silniejsza i zdrowsza do dzieci. ☺☺☺
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Dżoja
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2018, 09:22
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
miasto: Rzeszów

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Dżoja » 21 sty 2018, 20:45

Myślę tylko pozytywnie, bo inaczej to bym chyba zwariowała. Dlatego tak ciągle rozmyślam ponieważ czuję się w miarę dobrze, nie mam zaostrzenia ogólnie "dobrze" wyglądam. Niestety moje kiszki są w kiepskiej formie i operacja jest konieczna. Pocieszam się, że są tacy co mają duuuuuuużo gorzej.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Tubisia » 21 sty 2018, 22:13

Dżoja pisze:
21 sty 2018, 20:45
Myślę tylko pozytywnie, bo inaczej to bym chyba zwariowała. Dlatego tak ciągle rozmyślam ponieważ czuję się w miarę dobrze, nie mam zaostrzenia ogólnie "dobrze" wyglądam. Niestety moje kiszki są w kiepskiej formie i operacja jest konieczna. Pocieszam się, że są tacy co mają duuuuuuużo gorzej.
Operacja robiona "na zimno" czyli zaplanowana to najlepsze co może się trafić przy operacji jelit. Ja po swojej operacji jadłam normalnie już w 5-6 dobie, a "chodziłam" - raczej truptałam - już w 7 dobie po całym szpitalu :razz: Ważne, by jelita jak najszybciej znowu zaczęły normalnie pracować i żeby ćwiczyć mięśnie brzucha.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Dżoja
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2018, 09:22
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
miasto: Rzeszów

Re: Operacja na jelicie cienkim

Post autor: Dżoja » 24 sty 2018, 20:41

Ten dzień już coraz bliżej :smutny: i boje się coraz bardziej. Mam jeszcze pytanie do osób po operacji. Leczę się w szpitalu w Rzeszowie a operacja będzie w Łodzi. Mam aktualne wyniki badań (kolonoskopia i rezonans) czy będą chcieli mi jeszcze robić jakieś badania, czy od razu będę przygotowana do operacji? Jak to było u Was? Nastawiam się że pewnie z dwa tygodnie bedę leżeć w szpitalu, ile u Was trwał pobyt? Może ktoś miał ostatnio operacje w Łodzi u prof. Dzikiego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”