Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cheery
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:44
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Post autor: cheery » 27 lut 2015, 20:06

Witam, jestem już miesiąc po operacji (26.01.2015). Pojawiają się u mnie raz po raz krwawienia przy oddawaniu kału. Czy to normalne? Nie chcę biegać z każdą pierdułką po lekarzach, bo też jeszcze nie mam na tyle siły aby lecieć do nich.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Post autor: Mamcia » 27 lut 2015, 21:02

Nie to nie jest normalne. Jeśli wcześniej nie było krwawień tym bardziej nienormalne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

cheery
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:44
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Post autor: cheery » 27 lut 2015, 23:56

przed operacją miałam krwawienia, po operacji mniej więcej kilka dni się pojawiły. Z początku myslałam że może zaczerwienienie od buraków bo w szpitalu mi dawali buraki do obiadu... No a jak wyszłam to raz po raz mam lekkie krwawienia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Post autor: Mamcia » 28 lut 2015, 21:15

A puch masz przyszyty do kikuta, czy też kikut jest zostawiony dłuższy i zamknięty?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

cheery
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:44
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Post autor: cheery » 28 lut 2015, 23:12

nie mam pucha, miałabym gdybym miała usunięte całe jelito grube (Tak mi lekarz mówił) Mam zrobioną kolektomię z zespoleniem krętniczo-odbytniczym. Jelito kręte połączone z odbytnicą. Usunięto mi tylko okrężnicę. Nie miałam po operacji stomii, odrazu po usunięciu okrężnicy zrobili zespolenie bez wyłaniania stomii.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Post autor: Mamcia » 01 mar 2015, 20:44

Czyli w odbytnicy nie miałaś polipów?? Ktoś powinien to obejrzeć i może nie tylko ten, który robił operację.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

cheery
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:44
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Krew w kale po operacji usunięcia okrężnicy z zespoleniem

Post autor: cheery » 01 mar 2015, 21:47

Miałam ale stwierdzili ze oszczędza mi odbytnice bo niewiele ich tam jest. Podobno polipy same niekiedy ulegają regresji czy cos tam. Ze niby same znikają. W środę idę do chirurga bo mam problem z blizna niestety. Tak ładnie sie zrastala a kilka dni temu zauwazylam ze ropa pod blizna mi sie zbiera :( w jednym miejscu mi peklo i oczyściłam ale juz widzę ze w drugim miejscu 5cm niżej też. Myje szarym mydlem i nie wiem co jeszcze mogę zrobić a nie chce za dużo mieszać. Przez to ze mi tam pękła lekko skora od ropy to blizna mi sie poszerzyła;/// mieliście takie miejsca pod blizna z ropą? Nie wiem czy to ropa bo nie śmierdzi xd taki biały płyn

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”