resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 15 lut 2015, 08:30

justjust pisze:
sea30 pisze:justjust, a gdzie przyjmuje pani dr ? Prywatnie czy na kasę chorych?
Przyjmuje prywatnie, na NFZ raczej nie. Teraz na ul. Brzask 10 w Poznaniu.
sea30 pisze:A ten pas pooperacyjny zwykły pomaga ? Lepiej się w nim chodzi i w ogóle?
Zwykły działa tak samo jak stomijny. Pomaga utrzymać poprawną postawę. Przytrzymuje mięśnie brzucha, które są pocięte po operacji i nie możesz ich za bardzo napinać.
sea30 pisze:po cichu liczę, że obudzę się bez stomii
Ja też Ci tego życzę :wink: Będzie dobrze, głowa do góry. Jeśli ma się dla kogo zdrowieć, to raz dwa i się śmiga.
:smile:
Umówię się do tej Dr. ;-) po wszystkim.... teraz muszę się uzbroić w pas i cierpliwość bo czekanie na szpital jest stresujące, ale najważniejsze że chirurg faktycznie wytuptał mi w miarę szybkie przyjęcie. Rachu ciachu i po strachu hehe

:roll:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 15 lut 2015, 20:01

sea30 pisze:Witam w tak pięknym dniu :wink: Mam termin !! !! Jupi !! !! Na 24.03 ..ciesze się a zarazem martwie, ale cóż. Teraz tylko do przodu :roll:
super, trzymam kciuki, będzie dobrze :roll: :roll: :roll: :roll:
obyty.z.cu pisze:blazej109 napisał/a:
Pas chyba lepiej do stomii kupić

jesli sie nie ma takiego,a wyłonią stomię,to pielęgniarka stomijna w szpitalu na Przybyszewskiego w Poznaniu taki mi załatwiła.."firma Pani Teresa"- coś ok. 45 zł.czyli taniej nie ma.
Nie wiem jak w innych szpitalach,tu fajnie jest,bo kiedy przychodzi po operacji i zmienia co trzeba i pokazuje,dopasuje też rozmiarem pas.Jest to opcja oczywiście dla tych co takiego pasa wcześniej nie mają.Oczywiście za gotówkę .
Zwykły pas na brzuch,taki pooperacyjny w aptece kosztuje od 20 zł do ....
Liczy się jakość.No i "rzepy" oczywiście .
no to jest fajne bo operacji przychodzą i dopasowują odpowiedni pas, nigdzie nie trzeba latać i szukać także ja byłam z tego zadowolona :roll: :roll: :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 16 lut 2015, 19:50

Pandzia pisze:
sea30 pisze:Witam w tak pięknym dniu :wink: Mam termin !! !! Jupi !! !! Na 24.03 ..ciesze się a zarazem martwie, ale cóż. Teraz tylko do przodu :roll:
super, trzymam kciuki, będzie dobrze :roll: :roll: :roll: :roll:
obyty.z.cu pisze:blazej109 napisał/a:
Pas chyba lepiej do stomii kupić

jesli sie nie ma takiego,a wyłonią stomię,to pielęgniarka stomijna w szpitalu na Przybyszewskiego w Poznaniu taki mi załatwiła.."firma Pani Teresa"- coś ok. 45 zł.czyli taniej nie ma.
Nie wiem jak w innych szpitalach,tu fajnie jest,bo kiedy przychodzi po operacji i zmienia co trzeba i pokazuje,dopasuje też rozmiarem pas.Jest to opcja oczywiście dla tych co takiego pasa wcześniej nie mają.Oczywiście za gotówkę .
Zwykły pas na brzuch,taki pooperacyjny w aptece kosztuje od 20 zł do ....
Liczy się jakość.No i "rzepy" oczywiście .
no to jest fajne bo operacji przychodzą i dopasowują odpowiedni pas, nigdzie nie trzeba latać i szukać także ja byłam z tego zadowolona :roll: :roll: :roll:
to nie będę kupowała nic przed szpitalem :wink:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 lut 2015, 21:23

sea30 pisze:to nie będę kupowała nic przed szpitalem
pewnie przed operacją warto by z chirurgiem wyjaśnić- a co będzie jeśli w trakcie operacji wyjdzie opcja stomii.
Tzn. chodzi mi o to,czy przed operacją pani Ulka (pielęgniarka stomijna) Ciebie odwiedzi .
Miałabyś wtedy okazję z nią pogadać co i jak.
Normalnie to ona ustala miejsce gdzie będzie wyłoniona stomia,czyli optymalne miejsce w pozycji stojącej,siedzącej i leżącej.Później to się liczy...w codziennym życiu.
Być może nie będzie takiej potrzeby,ale jak to w życiu....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 17 lut 2015, 21:29

Tzn. chodzi mi o to,czy przed operacją pani Ulka (pielęgniarka stomijna) Ciebie odwiedzi .
Miałabyś wtedy okazję z nią pogadać co i jak.
Normalnie to ona ustala miejsce gdzie będzie wyłoniona stomia,czyli optymalne miejsce w pozycji stojącej,siedzącej i leżącej.Później to się liczy...w codziennym życiu.
Być może nie będzie takiej potrzeby,ale jak to w życiu....
_________________
mi też rysowali przed operacją w razie potrzeby, gdzie ma być stomia, a wyszło tak, że za trzecią operacją na cito miałam stomię bez rysowania i też dobrze zrobiona
Dla mnie stomia to wybawienie-teraz dopiero żyję.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 19 lut 2015, 09:12

generalnie na rozmowie chirurg stwierdził, że może nie być potrzeby stomii ale wiadomo wyjdzie " w praniu" ...oby nie, ale jak będzie to nie ma tragedii. :roll: :roll:

mam pytanko z innej beczki.
Mianowicie czy ma ktoś z was przyznaną grupę inwalidzką?
Jaki lekarz wypełniał wam papiery do komisji ?

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: chrzanovy » 19 lut 2015, 09:59

ja mam umiarkowany czyli 2 stopien, na komisji lekarz przegladający papiery powiedział że w zasadzie nalezy sie grupa I, ale że zacznie od 2 na 5 lat
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 lut 2015, 10:51

sea30 pisze:czy ma ktoś z was przyznaną grupę inwalidzką?
grupę mam w tej chwili w stopniu znacznym.
Tu jednak trzeba wyjaśnić,że bardziej za "całokształt" niż pojedyncze schorzenia.
A w ogóle zaczynałem od stopnia umiarkowanego 15 lat temu.
No i żeby nie było,są inne przepisy w ZUS ,a inne przy przyznawaniu "niepełnosprawności".
Na forum jest kilka tematów o tym.
Są też inne świadczenia i ulgi z tego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”